Czeczeński terrorysta zatrzymany przez ABW! Miał on współpracować z Państwem Islamskim

ABW foto: ot. policja.pl
ABW foto: ot. policja.pl

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego we współpracy ze Strażą Graniczną zatrzymała mężczyznę – obywatela rosyjskiego narodowości czeczeńskiej – podejrzewanego o działalność terrorystyczną. Miał on współpracować z innym wcześniej wydalonym z Polski mężczyzną.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn potwierdził PAP, że zatrzymano w Polsce Nurmagomeda M. „Do zatrzymania doszło 30 stycznia, wcześniej ze względów bezpieczeństwa nie informowaliśmy o działaniach ABW” – powiedział PAP Żaryn. Zaznaczył, że w tym czasie sąd zdecydował o deportacji mężczyzny.

Przebywający w Polsce M. według agentów podejmował działania o charakterze terrorystycznym i jest podejrzewany o działanie na rzecz organizacji terrorystycznych. Z ustaleń ABW wynika, że czekający na wydalenie z kraju M. kooperował z odesłanym wcześniej z Polski Azamatem B., który miał mieć związki m.in. z Państwem Islamskim.

M. w areszcie deportacyjnym czeka na odesłanie do kraju pochodzenia.

(PAP)

5 KOMENTARZE

  1. Świat islamu to nie wypacykowane laleczki z serialu. Ku przestrodze dla głupich Polek, które myślą, że oddając się islamowi wychodzą za mąż za prawie Hiszpana…

  2. Dlaczego terrorystów się nie zabija tylko odstawia do miejsca gdzie nic im nie grozi i mogą dalej działać? Przecież ten czeczen jeśli zechce to tu wróci tylko inną drogą lub pod innym nazwiskiem.

    • dobre i logiczne pytanie :) … Polska to bananowa republika coś jak: kongo , uganda , nigeria podbita ale bez dużych strat w ludności …

Comments are closed.