Grzegorz Braun zarejestrowany. Reżyser jednak powalczy o prezydenturę Gdańska

Grzegorz Braun. / fot. PAP/Tomasz Gzell
Grzegorz Braun. / fot. PAP/Tomasz Gzell

Miejska Komisja Wyborcza w Gdańsku zarejestrowała Grzegorza Brauna jako kandydata na stanowisko prezydenta miasta.

Kilka dni temu Komisja odmówiła rejestracji za to, iż kandydat wpisał w rubryce „miejsce zamieszkanie” adres, pod którym mieszka. Komisja zaś umyśliła sobie, że to powinien być adres zameldowania. Grzegorz Braun nie ma wątpliwości , iż chodziło o zwykłą obstrukcję.

„Miejska Komisja Wyborcza w Gdańsku z kilkudniowym opóźnieniem, po zastosowaniu bezprawnej obstrukcji proceduralnej – nakazującej przedkładanie dokumentów niewymaganych Kodeksem Wyborczym – w poniedziałek 11 lutego dokonała w końcu oficjalnej rejestracji kandydatury Grzegorza Brauna w wyborach uzupełniających na urząd prezydenta miasta Gdańska” -p isze kandydat na swej stronie internetowej grzegorzbraun.pl. .

„Już poprzednio obstrukcja proceduralna Komisarza Wyborczego opóźniła rozpoczęcie zbiorki podpisów poparcia kandydatury o całe trzy dni. Mimo to Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Brauna zebrał na czas podpisy w ilości niemal dwukrotnie przewyższającej limit określony w kodeksie wyborczym”.

Zdaniem Grzegorza Brauna rejestracja komitetu Aleksandry Dulkiewicz nie była zgodna z prawem. Twierdzi on, że komitet został zarejestrowany bezprawnie, ponieważ nazywa się tak jak stowarzyszenie założone przez prezydenta Adamowicza. Dlatego też złożył skargę do Państwowej Komisji Wyborczej. Podpisy pod jej kandydaturą mogą być więc nieważne. Komisja odrzuciła jednak skargę Brauna.

Dutkiewicz w kampanii pomagają instytucje samorządowe, co jest niezgodne z prawem. M.in zbierały one dla niej podpisy.

22 KOMENTARZE

  • Boże mój. Modle się do Boga aby upadły wszystkie religie!. Co ci dał Jezus, dał ci wolność nie on tą wolność ci odebrał!!!!!! Biblia książka która jest pisana przez człowieka dla człowieka. Po co mam czytać Biblie jak najważniejszym słowem jest: Jest jeden Bóg!!!!!!!!!!!!!! JEDYNYM CUDEM BYŁY DZIESIĘĆ PRZYKAZAŃ BOŻYCH WTEDY BÓG DAŁ DAR NIEWOLNIKOM : WOLNOŚĆ!!!!!! Człowiekowi tylko zależy na jednym na tym żeby być WOLNYM CZŁOWIEKIEM to jest jedyny skarb człowieka . KTO JAK KTO ALE NIEWOLNIK NAJLEPIEJ ZROZUMIE CO TO JEST NIEWOLA . BÓG dał dar je wszystkim ludziom mieli to po całym świecie rozgłaszać ,nie jak Jezus tylko nielicznym dał dar pojedynczym ludziom . BÓG jest sprawiedliwy!!!!!!!!!!

   • Polecam zwiększyć dawki leków oczywiscie jesli w sekcie Jehova Witness jest to dopuszczalne

   • Wolność tomku – W SWOIM domku … Ja też tak mogę: Co ci dał Jezus – dał ci niewolę ? NIE dał ci wolność … Człowiekowi zależy na tym, żeby być – dobrym …. Po co czytać jakieś słowa – wątpliwej jakości komentatorów – jak najważniejszym słowem jest to – czytane w Biblii ….. To księga pisana przez człowieka POD NATCHNIENIEM DUCHA ŚWIĘTEGO – dla człowieka … JEDYNYM CUDEM JEST NOWE PRZYKAZANIE – MIŁOŚCI które mówi że choćbyś wszystko z 10ciu pozyskał , a nie miłowałbyś – nic nie masz …. Dobroć i miłość człowieka – to jest jego jedyny skarb …. BÓG to właśnie wybrał jeden naród – a JEZUS dopiero powiedział, ze już nieważne czy jesteś żydem czy Egipcjaninem, ze teraz każdy człowiek może dostąpić zbawienia (czyli zupełnie na odwrót niż napisałeś) … A sprawiedliwość BOGA to tylko jeden – z – wielu jego atrybutów … koło np – miłosierdzia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A ty co jak co – ale księdzem nie jesteś ;)

    • Daj odpocząć swoim paliczkom …i mięśniom glistowatym …daj odpocząc wszystkim od ciebie. Waleriana. Ciepłą herbatka. Może z tego wyjdziesz …who’y knows?

     • Zaraz po tobie …. i twoich obrazowo – tandetnych opisach – z tanimi porównaniami …. pustymi radami … pod koniec dnia – którego czujesz – tam – gdzieś na dnie – ziarno rozkładu …. poczucie krzywdy niezasłużonej – która karze ci szczekać na tych – co znaleźli sens jedyny … w obawie, ze tylko ty sam skończysz tak – z poczuciem braku sensu … próbując wybić go innym – w myśl starego żołnierskiego powiedzenia – chu..wo – ale jednakowo ….. wątpię że skorzystam … a wszystkich was (czyli tobie i tobie podobnym) czeka i tak już opóźniony tak samo szybki wylot z tego portalu jak wlot – w pewnym momencie … zadyszki powiadasz – dostałeś … chcesz odpocząć ….. ciepłej herbaty popić…..śmiało … ja tam zdrów …

  • 100/100
   Panie Braun…zawierzylismy Dudzie ale zrobil NAS POLAKOW z babcia ub- Romaszewska POPIS w dudka…
   Zycze ZWYCIĘSTWA – P GRZEGORZU BRAUN teraz NADZIEJE POLSKI WOLNEJ pokłada narod w PANU !!!… Szczesc Boze !!!

 1. Myślę że wiele osób którzy zagłosowali w październiku na Kacpra Płażyńskiego może oddać głos na Grzegorza Brauna

 2. Gdanszczanie !, po owocach ich poznacie,ktokolwiek bedzie na stanowisku prezydenta Waszego miasta. A to czy jest z Gdanska czy z poza Gdanska jest wazne?, bardzo wazne ?,najwazniejsze ?? Zastanowcie sie w XXI wieku.Uzyjcie mozgu, ktorego druga rola jest myslenie a pierwsza utrzymanie czlowieka przy zyciu.

 3. A na końcu świnki trzy – głośno i ostentacyjnie – kwi – cza – ły ….

 4. nadal chcę wiedzieć, kto zaprojektował system tak, że JEST TO MOŻLIWE, ŻE ALOKACJA SPOTÓW W TV JEST WCZEŚNIEJ NIŻ TERMIN REJESTRACJI KANDYDATÓW. CHCĘ TO WIEDZIEĆ.

 5. To było pewne, że Braun będzie obsmarowywany gównem w komentarzach. To normalna procedura i część antykampanii. Prawdopodobne jest nawet, że wszystkie te dziwne niemerytoryczne komentarze związane z argumentami typu „jest głupi” pisze jedna osoba z kilku emailów. Szczególnie, że teraz będzie ostra walka między Braunem a Dulkiewicz a, że Braun nie ma żadnych ludzi (bo nie ma, żadnego finansowego wsparcia) to nie ma jak się wybielać na takich portalach. Ogólnie jak ktoś nie zorientowany w osobie Brauna to czyta, to proszę pooglądać jego filmiki, ma różne fajne pozycje i warto samemu stwierdzić kim jest i czy jest warty głosu.

Comments are closed.