Kukiz ostro o sprawie polskiego konsula w Norwegii. „Sprzeciwiał się faszystowskim metodom”.

Paweł Kukiz. Fot. PAP
Paweł Kukiz. Fot. PAP

Paweł Kukiz ostro o sprawie polskiego konsula w Norwegii. Przypomnijmy, że Sławomir Kowalski, konsul RP w Norwegii, został uznany za persona non grata. „Jak rzadko kto z polskich dyplomatów dbał o dobro polskich dzieci” – napisał na swoim Facebooku lider Kukiz’15. 

Przypomnijmy, ze Norwegowie wnieśli o odwołanie Kowalskiego 16 stycznia. Stwierdzili, że: „niezgodną z rolą dyplomaty działalność konsula w kilku sprawach konsularnych, w tym jego niewłaściwe zachowanie wobec funkcjonariuszy publicznych”.

Na samym początku rząd próbował negocjować na temat konsula i podjął rozmowy z Norwegami. Ci zdecydowali jednak o wydaleniu naszego dyplomaty.

Kowalski, podpadł Norwegom, bo otwarcie krytykował proceder odbierania dzieci polskim rodzinom w Norwegii przez urząd Barnevernet. Co więcej zazwyczaj stawał za rodzicom w sporach z urzędnikami.

Momentem zwrotnym dla losu konsula w Norwegii było umieszczenie w internecie nagrania, w którym polska rodzina prosi go o asystowanie w konflikcie z Barnevernet.

„Norwegowie wydalają polskiego konsula Sławomira Kowalskiego, który jak rzadko kto z polskich dyplomatów dbał o dobro polskich dzieci i sprzeciwiał się faszystowskim metodom odbierania potomstwa rodzicom polskim przez norweskie władze.” – czytamy na profilu lidera Kukiz’15.

„Jeszcze kilka tygodni temu – zanim sprawa konsula była oficjalnie podnoszona, złożyliśmy interpelację w tym temacie – pisałem zresztą o tym na swoim facebooku.” – pisze na Facebooku.

„Mamy nadzieję, że strona polska zastosuje zasadę wzajemności i wydali z Polski konsula Norwegii. Jeśli nie – będą Was prosił o pomoc przy pikietowaniu ambasady Norwegii, ale mam nadzieję, że polskie MSZ stanie na wysokości zadania.” – dodaje.

Źródło: Facebook/ PAP

12 KOMENTARZE

 1. A więc wojna! Nie będzie norweg pluł nam w twarz i dzieci nam norwerzył. Polskie siły zbrojne już raz w Norwegii walczyły, warto wrócić do historii/

 2. Polacy wiedzą, czym grozi wychowywanie dzieci w Norwegii, ale wciąż jeszcze tam siedzą. Pobudka, wysoki socjał czy zarobki to nie wszystko!

 3. odbieraja dzieci zeby sie nie wychowywaly w normalnych czesto konserwatywnych rodzinach. chodzi o indokrynacje w kierunku homofilii i islamofilii

 4. Nazistowska panie Kukiz, nazistowska patologia!!! A nie faszystowska.

  Faszyzm, nie jest to przyjemna ideologia, ale faszyzm nigdy nie stosował kidnapingu ani eugeniki itp.. Faszyzm powstał w celu obrony starych tradycji, np. w Hiszpanii przeciwko rodzącemu sie tam komunizmowi. Robił to jednak metodami wołającymi o pomstę do nieba, w szczególności promował kult wodzostwa i państwa sprzeczny z naszą cywilizacją czy przemoc w walce politycznej.
  Prawdziwi faszyści to byli Włosi, Hiszpanie, Portugalczycy. Słyszał ktoś, aby te nacje porywały dzieci albo stosowały zbrodnicze eksperymenty medyczne? Bo ja nie słyszałem.

  Natomiast Niemcy oraz Skandynawowie, a także Anglosasi ulegali masowo propagandzie narodowo socjalistycznej. To tam rozkwitały te zbrodnicze eksperymenty mające na celu zniszczenie tradycyjnej kultury i wyhodowanie nowego człowieka. W Skandynawii część tych eksperymentów trwa do dzisiaj.

 5. Ten pan powinien zniknac z polskiej polityki. Dlaczego nie traktujecie pijaka, jak pijaka? Ten ochlapus powinien oedjsc z sejmu.

 6. Podsycacie emocje, a z premedytacją nie podajecie informacji znanej juz od kiliku godzin, że strona polska
  zastosowała wzajemność w stos. do konsul norweskiej i uznala ja za persona non grata.
  Nic was nie różni od totalniakow. Jesteście zwykłym szmatławcem.

 7. Ciastek dostał zgodę na darcie papy, szkoda, że w sprawie muchomora Moszebachera i purchawy Azari nie jest taki odważny.

 8. Dokładnie . Nie podsycaj pan nienawiści.
  Już i tak jest na wysokim poziomie.

  Prawda jest taka że trza się liczyć z prawem państwa w którym się trzyma dzieci dla lepszego socjalu.

  Nie mata ochoty na niemieckie lub norweskie dodatki socjalne , socjalistyczne to po co tam budujecie PKB.

  WYBACZCIE , że nie poprę apelu pana KIKUZA . W polityce trzeba mieć jaja i być uczciwym a swoim życiem jako osoba publiczna być przykładem i dla młodych i dla starych.

 9. Brawo Paweł !!!
  A ponadto kolejny konsul powinien kontynuować dzieło. A potem umiędzynarodowić problem w Hadze.

Comments are closed.