Likwidacja IPN-u i WOT-u sfinansuje program Biedronia. Partia Wiosna przedstawia koszty swoich absurdalnych pomysłów

Robert Biedroń. Foto: PAP
Robert Biedroń. Foto: PAP

Likwidacja Instytutu Pamięci Narodowej, Polskiej Fundacji Narodowej, Wojsk Obrony Terytorialnej oraz „rozdział państwa od Kościoła” ma przynieść zysk 6 miliardów złotych – twierdzą przedstawiciele partii Wiosna. Dariusz Standerski odpowiedzialny za program ugrupowania przedstawił szczegółowe wyliczenia prezentowanego programu.

Według Biedronia wszystkie przedstawione przez niego propozycje będą kosztowały budżet państwa ok. 35 mld zł. Najbardziej kosztowną z propozycji Wiosny jest projekt wprowadzenia gwarantowanej minimalnej emerytury na poziomie 1600 zł. Łączny koszt realizacji tego postulatu to ma wynieść 12,9 mld zł.

To oczywiście nie wszystko, bo socjalu, który chce rozdawać Robert Biedroń jest zdecydowanie więcej.

Standerski podkreślił, że wydatki związane z proponowanym przez partię Biedronia rozszerzeniem programu 500 plus, polegającym na wprowadzeniu w przypadku obwarowanego progiem dochodowym świadczenia na pierwsze dziecko mechanizmu „złotówka za złotówkę”, ma wynieść 1,5 mld zł. Ok. 300 mln złotych ma – według niego – kosztować budżet państwa pierwszy etap planowanego przez Wiosnę programu podnoszenia płacy minimalnej.

Skąd weźmie się 35 miliardów? Nie wiadomo, bo poza 6 miliardami wspomnianymi wyżej, ciężko jest wskazać oszczędności bądź projekty, które przyniosą zyski. Działacze twierdzą, że rozdawnictwo, które zastosują, napędzi gospodarkę i dzięki temu pieniędzy w budżecie będzie więcej.

Źródło: PAP / NCzas.com

40 KOMENTARZE

  • To powrót razwiedki PZPR i niemiecka agentura wpływu z jawnym finansowaniem. Im głupiej dla Polski tym lepiej i śmieszniej dla nich. Sieroty po PRLu zagłosują na ciotkę.

 1. Wklejajcie link do tego artykułu gdzie się da. Ja dałem na Interii, przy okazji jest to reklama nczasu.

 2. idea gwarantowanej emerytury genialna. rozwala system i mózgi. wszystkie pasożyty za Biedroniem. ja na miejscu Biedronia bym odważył się powiedzieć, że 500+ będzie zlikwidowane dla bogatych rodzin. oni i tak na niego nie zagłosują, więc nagle magicznie znajdzie te 50 mld by rozdać nierobom.

  • ja na miejscu Biedronia dałbym jeszcze program 500-. czyli 500 zł które bogacze muszą płacić za każe drugie i kolejne dziecko.

   dokładnie odwrotnie jak dzisiaj.

   i trzeba to rozdać na gwarantowane emerytury obywatelskie, co jest genialne. rozwalli ludziom mózgi. nikt nie będzie pracował, a nikt nie lubi pracować.

  • Biedroniowaci nie mają dzieci, więc na starość nie będzie miał kto im pomóc.
   Więc nie dziwota, że chcą dobrego szmalcu od wszytskich podatników.

   • dlatego też Biedroń podchwyci 500=, bo zaoszczędzi 25mld na emertyry hipsterów.

    ja myślę, że Biedroń może dostać spokojnie 20%. zrozumiał coś, czego nie kuma Korwin od 50 lat… że potrzebny jest target owiec.

 3. Wywalili z Seminarium Karmelitanów, kasy z tacki nie będzie, to musi odbierać.

 4. No cóż tatuś biedrońka jest z PZPRu…. pewnie IPN ma na niego ciekawe teczki napisane przez sb i ub :)

 5. Michalkiewicz ma 100% racji- stare kiejkuty nie mają za grosz szacunku do narodu polskiego i mamy na to kolejny dowód. Lansują takich zerowców jak biedrońka na umiłowanych przywódców i śmieją się z nas do rozpuku. To jest żałosne, że ludzie dają się na to nabierać.

  • Michałkiewicz nie lepszy.

   nauczycie się losować sejm to będzie normalność. teraz jest jakiś dramat. ale dobra wiadomość jest taka, że będzie gorzej. znacznie gorzej.

   • łem że cie zamkneli, ucha cha.

 6. Już chodzą słuchy o drugim progu od 6000 zł, no bo to są bogacze :))))

 7. Wiosna i Biedroń kolejna socjalistyczna lewacka agentura niemiecka po PO …
  które popiera głupi motłoch, który nic nie rozumie i którym steruje się za pomocą mediów, 500+ …
  jak to ładnie ujął Korwin

 8. Jak słucham tych bredni socjalistycznych to ręce mi opadają.WIOSNA-PRZEGRYW

 9. Odezwa do G.W.

  Szlachetna Gazeto! Światli Redaktorzy!
  O Koryfeusze europostępactwa!
  Sprawiajcie niech Pier. doń się na szpaltach mnoży
  I będzie za gwiazdę uznany lewactwa!

  Naczelny – to Słońce, co Polskę oświeca,
  Blask tolerastyzmu niech nad Ciemnogrodem
  Swój na chwilę przyćmi, by Robercik-heca
  Mógł kontakt medialny nawiązać z narodem.

  I niechaj Księżyce też vicenaczelni,
  Co jedynie słuszną jasność odbijają,
  W jakby nów popadną… Pier. doń ma być w pełni!
  Eutanabortyści Was o to błagają.

  Niechaj w korwinowsko-katolskich ciemnościach
  Tym bardziej ta jasna gwiazdeczka goreje.
  Za mało jest co dzień o nim w wiadomościach;
  Za mało wie naród, jak fajni są geje…

  Niech jego decyzje (bo zawsze ma rację)
  Rozświetlą ponury mrok katolibanu.
  A potem – gwiazd nowych błysną konstelacje…
  (Zdążcie nim kształt Polska przyjmie Lechistanu!)

  Więcej informujcie, co Robercik robi;
  Jak walczy z ciemnotą polskiego Kościoła;
  Jak pustkami ściany po papieżu zdobi;
  Jak psie kupy zbiera; jak partnera woła?

  Za mało jest o nim, bo tylko dwadzieścia
  Przeróżnych doniesień co dzień w „Tabloidzie”.
  Piszcie jak Słupsk kwitnie i jego przedmieścia.
  Piszcie – bo o Polski CENTRUM przecież idzie!

  Złośliwcy nazwę Pisma przekręcają różnie.
  A wy im odbierzcie powód do ataków!
  Wybiórczo-Aborcza Trybuna? – Nie, już nie!
  Odtąd: „Pier. doniony Tabloid Polaków”!

  • Wjedźcie na nick tego klioesa i zobaczcie do czego ma link: to gazeta.pl, prawdopodobnie prowokator więc raczej nie dawajcie się wciągać w dyskusje. Może ta menda organizyuje znowu jakieś nazistowskie święto.

 10. IPN sam się zlikwiduje gdy Amerykanie wywiozą oryginały żydowskich teczek. Bo co tam zostanie, skoro Bolek już swoje wyczyścił.

 11. Jak do tego doszło,że wszystkie grupy z odchyleniami osobowo społecznymi a także zboczeniami potrafią się zebrać i zjednoczyć i naprawiać zdrową część społeczeństwa ,zamiast odstawić ich do leczenia niektórych nawet w zakładzie zamkniętym. Na to przyzwalają dotychczas rządzący postkomuniści internacjinaliści w celu dzielenia narodu w myśl :”Im gorzej tym lepiej”

 12. Ta promowana ciota przez degeneratorów narodu polskiego nie ma za grosz szacunku dla inteligencji ludzi. Zlikwidować jeden z najważniejszych instytutów i przeżreć kasę ze swojakami??? To jest właśnie parszywa morda lewactwa. „Bić kur… i złodziei!”
  P.S. Instytut bada zbrodnie na narodzie polskim m.in. te popełnione na mojej rodzinie przez banderowców. Oczywiście ten postmarksistowski wyciek odbytowy nie zdobędzie władzuchny, ale już za takie postulaty połączone z finansowaniem z zagranicy należy mu się śledztwo ABW.

  • będzie lepsza jazda.

   500=, czyli bogacze będą płacić 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko, i te pieniądze, co do złotówki pójdą na dzieci biedne. dzieci muszą uczyć się równości. bogate dzieci opłacają biedne dzieci. przypomnę, że Biedronki dzieci nie mają, bo to albo pedały albo hipstery.

   i jeszcze kilka innych programów = i nawet minus i nawet i +. matka=, spadek=, benzyna-, policja-, weekend+, wakacje+, itd itp.

   #wojna

  • Jak IPN skończy badać banderowców, weźmie się za potop szwedzki… Słynne było „śledztwo” IPN-u w sprawie śmierci gen. Sikorskuego – po otwarciu sarkofagu na Wawelu okazało się, że gen. Sikorski nadal nie żyje… A parę milioników za to pykło…

 13. Nie rżnijcie głupa.Jeśli mają być pieniądze na 300mld$ dla koszernych,to znaczy,że te pieniądze istnieją.
  Przy okazji wystarczy przypomnieć hasło NSZZtu głupoli zbiorowych: rząd ma tylko nie chce dać.
  PS. a końkordat?

 14. Ludzie czy wy nierozumiecie że kościuł wystąpi o zwrot majątku odebranego przez komune…i co wtedy zrobi? Loda kardynałowi?

  • Kościół katolicki odebrał już wszystko co miał, połowę sprzedał i jest najbogatszym posiadaczem w tym nieszczęśliwym kraju. Zaczął nawet odbierać to, co skonfiskował mu carat po powstaniu styczniowym i Prusacy po kongresie wiedeńskim (vide: Grudziądz). Państwo polskie karmi tego watykańskiego pasożyta 19 mld. zł rocznie, więc będzie skąd brać oszczędności – wystarczy zlikwidować Fundusz Kościelny i normalnie opadkować dobrodziejów czarnosukienkowych…

 15. Kolejny debil który rozdawnictwem chce ściągnąć do Polski najgorszych łobuzów którzy chcą tylko żyć zasiłków. W krajach zachodu socjal jeszcze jakoś się trzyma, bo są to kraje które znajdują się w czołówce najbogatszych krajów na świecie i ludziom nie opłaca się nigdzie stamtąd wyjeżdżać, bo w zasadzie nie mają gdzie, a gdy w Polsce wprowadzi się to samo co na zachodzie to ludzie będą uciekać do krajów bogatszych – czyli oczywiście na zachód. Trzeba być debilem żeby popierać socjal w Polsce – Dlatego każdy skսrwysyn który głosował za rozdawnictwem powinien być postawiony pod trybunał stanu. Nie ma litości dla takich szkodników.

 16. A czy obok religii nie zlikwidują języka polskiego? Bo po co nam w szkołąch ten relikt, skoro jesteśmy w UE?

 17. Środki z likwidacji WOT powinny wrócić do budżetu MON, bo stamtąd je zabrano.

Comments are closed.