O krok od apokalipsy! Dąb Abrahama przewrócił się. To znak nadchodzącego końca świata

Dąb Abrahama, apokalipsa fot. Wikimedia Commons / Pixabay.com
Dąb Abrahama, apokalipsa fot. Wikimedia Commons / Pixabay.com

5000 lat historii kończy się na naszych oczach. Dąb Abrahama znajdujący się w Palestynie, przy którym Abraham miał przyjmował Boga przewracił się. Według legendy śmierć dębu jest oznaką końca świata!

Drzewo o którym mowa znajduje się na terenie prawosławnego klasztoru św. Trójcy w Hebronie (Zachodni Brzeg Jordanu w Autonomii Palestyńskiej). Według teologów był on opisywany w Księdze Rodzaju 13,18: „Abraham zwinął swe namioty i przybył pod Hebron, gdzie były dęby Mamre”. Jest czczony zarówno przez chrześcijan jak i Żydów, szczególnie dla Rosjan stanowi jedną z głównych atrakcji wycieczek do ziemi świętej.

Jak twierdzą osoby zajmujące się dębem w 1996 roku drzewo po raz ostatni wypuściło zielone liście, po czym obumarło, jednak pozostawało na swoim miejscu i nie dawało żadnych znaków, aby miało upaść. Co więcej, kilka lat temu nieoficjalnie mówiło się o tym, iż w korzeniach pojawiły się dwa nowe, zdrowe pędy.

Część wiernych odwiedzających to miejsce przyjęła teorię, że nowe życie drzewa oznacza, iż Bóg wybaczył wszystkie grzechy świata i dał mu nową szansę.

Obecnie trwają badania, czy istnieje możliwość zabezpieczenia drzewa i usunięcia jego martwych części. Opiekunem obiektu jest tzw. Rosyjska Misja Duchowa, która organizuje właśnie grupę ekspertów mających pomóc w odratowaniu Dębu Abrahama.

Źródło: Facebook.com / NCzas.com

21 KOMENTARZE

 1. Koniec Świata przyjdzie jak złodziej w nocy, nie znamy dnia ani godziny. Wszelkie przepowiadanie go, to herezja.

  • „Według legendy śmierć dębu jest oznaką końca świata!”

   Chodzi oczywiście o koniec żydowskiego świata. Nawet nie współczuję. Najwyższy czas. Niech teraz zasiedlają Marsa i tam niech pasożytują. Marsjanie się ucieszą.

   A co słychać u czerwonej jałówki? A u szekini? Wciąż się lubi bzykać?

  • Boże mój. Modle się do Boga aby upadły wszystkie religie!. Co ci dał Jezus, dał ci wolność nie on tą wolność ci odebrał!!!!!! Biblia książka która jest pisana przez człowieka dla człowieka. Po co mam czytać Biblie jak najważniejszym słowem jest: Jest jeden Bóg!!!!!!!!!!!!!! JEDYNYM CUDEM BYŁY DZIESIĘĆ PRZYKAZAŃ BOŻYCH WTEDY BÓG DAŁ DAR NIEWOLNIKOM : WOLNOŚĆ!!!!!! Człowiekowi tylko zależy na jednym na tym żeby być WOLNYM CZŁOWIEKIEM to jest jedyny skarb człowieka . KTO JAK KTO ALE NIEWOLNIK NAJLEPIEJ ZROZUMIE CO TO JEST NIEWOLA . BÓG dał dar je wszystkim ludziom mieli to po całym świecie rozgłaszać ,nie jak Jezus tylko nielicznym dał dar pojedynczym ludziom . BÓG jest sprawiedliwy!!!!!!!!!!

 2. „przy którym Abraham miał przyjmował Boga przewracił się”
  Tak, niechlujne debile, miał przyjmował Boga ale przewracił się :(

 3. Bóg jeśli jest – to okrutny i zły.
  Ludzkość jest narażana od wieków na takie plagi jak egipska, Stalinowska, Hitlerowska a teraz POwska – i nie pomaga uczciwym, modlącym się Narodom.

  • Pięknie napisane. Kiedy ci ludzie się obudzą i przestaną wierzyć w pierdy. Zapraszam na obejrzenie sobie wspaniałego filmu ” Skąd się wzięło chrześcijaństwo”. Tam jest wszystko wytłumaczone skąd mamy religię. Pozdrawiam.

 4. Zdecydowanie światu potrzeba jeszcze więcej religijnych bredni z Bliskiego Wschodu, bo najwyraźniej za mało ludzi umarło z ich powodu. Ludzie poważni modlą się do Latającego Potwora Spaghetti, wszystkie wypowiedzi przeczące moim słowom uznam za mowę nienawiści i dyskryminację religijną, a potem zgłoszę na policję i do naczelnego rabina Mekki. :D

 5. może kończy się świat „moralności” Abrahama?
  -W młodości Abraham uda się ze swoją piękną żoną ( też przyrodnią siostrą)Sarą do Egiptu, uciekając przed klęską głodu.Zorientował się, że uroda Sary może na niego ściągnąć na niego nieszczęście, postanowił ją zatem przedstawić wyłącznie jako swoją siostrę.W tej sytuacji Sara szybko trafiła do haremu faraona. Abraham zaś został faworytem władcy i opływał w luksusach.Bogu to się nie spodobało więc zesłał na faraona i jego lud plagi ( czemu nie na Abrahama,sam bóg wie?) Nic dziwnego, że faraon wkońcu oboje wyrzucił z Egiptu ( rodz.12,18-19)
  Św.parce ta mistyfikacja przypadła jednak do gustu, próbowali w ten sam sposób oszukać jeszcze jednego władcę – Geraru. Jego też Abraham próbował nakłonić do poślubienia Sary (rodz. 20, 2-5) Kiedy jednak władca poznał prawdę był równie oburzony jak poprzedni.Takie błahostki w życiorysie Abrahama, to oczywiście nic w porównaniu z najbardziej znaną historią z udziałem i jego syna Izaaka i wypędzonego z Hagar Ismaela.
  Ps.Abraham chyba pierwszy zastosował model obrony norymberskiej ” Ja tylko wykonywałem polecenia Boga”
  Takie historie są założycielskimi mitami trzech wielkich religii monoteistycznych.

 6. Symbole sa tylko drogowskazami a my powinnismy patrzec w Nowy Testament bo Bog nie mogl juz na to wszystko patrzec i zeslal Jezusa by na nowo uczyl Sprawiedliwosci, dobra, milosci, uczciwosci..bo ludzie od Abrahama po czasy Jezusa wypaczyli wszystko.

  • Oczywiście nie sposób zaprzeczyć, że z moralnego punktu widzenia Jezus stoi Himalaje wyżej niż starotestamentowy bóg potwór.Nie ulega też wątpliwości, że Jezus jeżeli istniał lub ten kto jest autorem Pisma-był jednym z największych etycznych myślicieli wszech czasów.On jednak nie stworzył swej etyki na podstawie świętych ksiąg – wręcz demonstracyjnie odszedł od nich. Niestety, prawie wszyscy jego apologeci odeszli od niego.
   Religia ma ogromną moc,zwłaszcza wpajana dzieciom.Wprowadza niestety podziały miedzy ludźmi, utrwala historyczne spory i wendety.Nawet gdyby religie instytucjonalne żadnych innych szkód nie czyniły, to ich niczym nie uzasadniona bezsensowna skłonność do wzmacniania podziałów- faworyzowania własnej grupy odrzucania innowierców/obcych wystarcza by uznać religie za potężny oręż zła na Ziemi.
   „Przez politykę wyrżnięto setki tysięcy, przez religię miliony” Sean O Casey

 7. „Abraham miał przyjmował Boga przewracił się”… Czy trzeba to komentować?
  Czy to zjazd analfabetów i promocja niewyobrażalnej ciemnoty???
  Abraham to nie ten psychopata, który chciał zabić syna, bo słyszał takie głosy „bozi” w głowie??? Yeah… Takimi przypadkami zajmuje się psychiatria.

 8. „Abraham to nie ten psychopata, który chciał zabić syna, bo słyszał takie głosy.”
  Mógłbyś to rozwinąć…Trudno wyczuć, komu dedykujesz psychiatrę.

 9. Koniec świata syjonistycznych talmudystycznych chazarskich żydów. :)
  Już nieźle namieszali komunizm, nazizm, feminizm, LGBTQ …

Comments are closed.