Partia Korwina ma problem! KORWiN według sądu „nie istnieje”. Ministerstwo odcina subwencję

Janusz Korwin-Mikke. Foto: PAP/Marcin Bielecki
Janusz Korwin-Mikke. Foto: PAP/Marcin Bielecki

Po raz kolejny rzucane są kłody partii Janusza Korwina Mikke. Jak twierdzi portal Fakt.pl w związku z uprawomocnieniem się postanowienia Sądu Apelacyjnego w Warszawie partia KORWiN przestała istnieć! Na to czekało tylko ministerstwo, które natychmiast odcięło organizacji subwencje!

Jak podaje Fakt.pl ta sprawy zaczęła się w 2015 roku, gdy sąd nieprawomocnie zarejestrował partię KORWiN. Dzięki temu ugrupowanie mogło wystartować w wyborach parlamentarnych.

Mimo, że Korwin-Mikke nie dostał się do Sejmu, to jego poparcie przekroczyło pułap 3 proc. dzięki czemu zagwarantował sobie dofinansowanie z subwencji.

Przypomnijmy, że po wyborach w 2016 sąd odmówił rejestracji partii, a sąd apelacyjny podtrzymał tę decyzję w listopadzie zeszłego roku. W zeszłym miesiącu postanowienie się uprawomocniło, co oznacza, że partia przestała istnieć jako podmiot prawny.

Co więcej PKW twierdzi, że pomimo tego partia nie będzie musiała zwracać subwencji, gdyż dotychczas otrzymane pieniądze jej się należały.

„Tu doszło do jakiejś pomyłki sądowej, bo przecież była partia i co? I nagle nie ma partii?” – powiedział Korwin-Mikke w rozmowie z „Faktem”.

Jak twierdzi prezes partii Wolność, w wyborach parlamentarnych na pewno wystartuje, ale nie wyklucza, że do wyborów parlamentarnych będzie musiał założyć nowe ugrupowanie.

Warto tu przypomnieć, iż sąd zakazał Januszowi Korwin-Mikkemu używania nazwy Wolność dla swojej partii. To był tylko wierzchołek góry lodowej, bo prawdziwe kłopoty dopiero nadeszły.

Jak ustalił Fakt, w związku z uprawomocnieniem się postanowienia Sądu Apelacyjnego w Warszawie, partia Korwina po prostu przestała istnieć!

Jak się okazuje na taką decyzje tylko czekało Ministerstwo Finansów, które natychmiast wstrzymało wypłatę kolejnej transzy subwencji budżetowej.

„Nie wiemy co z tym fantem zrobić” – przyznaje Korwin Mikke.

Źródło: Fakt.pl

67 KOMENTARZE

 1. Zobaczyc o mowi o tym Konstytucja RP 1997 z legalnym ekspertem nie ma innego wyjscia wyciagnac forse Oczywiscie legalnymi oficjalnymi metodami z prawnikami

  • Wszystkie kolejne rządy i sądy gnoją jedyną propolską partię w Polsce. Ograniczają dostęp do mediów, okradają z subwencji, nie rejestrują list.

 2. No ja cie nie moge. Chyba największy mój zawód na tej partii, jak do tej pory. Nie tracę zaufania, ale błąd jest, zdaje się, głupi, choć poważny.

  • Żył by normalnie a tak w parlamencie eurokołchozu musiał słuchać bredni :) :) :)

  • Ej ty kolo jesteś żałosny ;) marnujesz tylko swój i tak nic nie warty czas ;) Myślisz, że ktoś tu się da nabrać na te twoje prowokacje? Wyborcy korwina to nie chorągiewki tak jak wy. Pewnie zmieniałeś partie co 4-8 lat jak baranek wierząc w to co ci mówią w telewizji. I co cię tak bolą te subwencje? Lewicowe partie biorą i kradną potężne pieniądze, a jak nam ci bandyci sami dają to mamy nie brać? Nie jesteśmy naiwnymi frajerami jak ty i inni wyborcy tych złodziei. Jak mi wróg chce płacić na to zebym mógł skuteczniej z nim walczyć to niech płaci. ;)

   PS. Skoro już tak bardzo czepiasz się pisowni to zawrócę tylko uwagę, że celowo zwracam się do ciebie z małej litery.

   • Masz rację, wyborcy korwina to nie chorągiewki, to idioci. Bo trzeba być idiotą żeby nie widzieć jawnej sprzeczności w braniu kasy od bandytów, choćby sami dawali, z gadaniem JKM o minimalizacji podatków i państwa w państwie. Przecież tą kasę, którą korwin bierze, bandyci kradną podatnikom! Trzeba nie mieć honoru żeby tak robić, w tej sytuacji ten pogardzany i wyszydzany Kukiz jest od was dużo lepszy. A co do samego JKM i całej jego ferajny, to uważam, że łatwo się wszystko krytykuje i wie lepiej jak się siedzi wygodnie na kanapie, a JKM siedzi na niej przez cały czas. Ciekaw jestem co by zrobił gdyby jakimś cudem doszedł do władzy i zaczął wprowadzać te swoje unikalne rozwiązania. Życie by je wnet zweryfikowało. Strzelałby wtedy do protestujących?

    • Heh. Jak Ja lubię jak kretyn szczeka. A jak to jeszcze wściekły kretyn; ach!

     Zaproś kolegów; chętnie Bym posłuchał wycia całej sfory.

     • Ja starałem się merytorycznie uzasadnić dlaczego uważam wyborców korwina za idiotów, a ty durniu co? Tylko na inwektywy cię stać? No cóż, wygląda na to, że jesteś żywym dowodem na poparcie mojej tezy, bardzo mi przykro (ale nieszczerze, hehe).

    • @PP Starałeś się, ale Ci się nie udało, bo to Ty jesteś debilem. Bardzo dobrze, że doją te złodziejskie państwo, wreszcie Moje podatki idą na jakąś pożyteczną działalność.

     Polska w jakieś 2 lata stałaby się najbogatszym krajem Europie.

     • Radzę nie wdawać się w przepychanki słowne z członkami sekty JKM. Wynik ich jest przewidywalny w 100%. Ślepa agresja, wulgaryzmy i zero merytorycznych argumentów. Szkoda czasu i klawiatury.

     • @ser
      Twoje urojenia o sekcie można włożyć między bajki – Korwin ma najbardziej świadomy elektorat – nie kompromituj się w obliczu badań naukowych.

      To nieprawdopodobne – wszystko się potwierdza. Praktycznie każdy PiSowski wojownik z którym dyskutuję w necie snuje jakieś insynuacje i ma jakieś urojenia.

      Ten portal to siedlisko szurów – będę kontynuował moje eksperymenty. Ponieważ na PiSowskich portalach panuje zamordyzm, to nie ma tam warunków do dyskusji, ale tutaj też wchodzą wojownicy PiSowscy i zazwyczaj krytykuja osobę Janusza Korwin-Mikkego. Co jest z tym pokoleniem Januszy wychowanym za komuny kսrwa nie tak?

      Janusze NCzasu – czyli wyborcy Korwina to też w dużej części szury, ale Oni wykazują jakąś błyskotliwość w dyskusji. Im dalej w lewo tym głupiej. Naziole, a w szczególności wojownicy PiSowcy to kompletni idioci którzy potrafią skompromitować się już po pierwszej odpowiedzi.

      Twoje brednie nie mają żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Potwierdziłeś tylko moją teorię o tym, że wyborcy PiS-u to debile bądź ludzie którzy mają narąbane pod kopułą.

      Liczba głosów oddanych na daną partię nie świadczy o sile partii – o prawdziwej sile partii świadczy zaangażowanie ideowe partii i sympatyków partii, poziom świadomości i elitarność elektoratu – Pod tym względem partia WOLNOŚĆ deklasuje wszystkie partie na Polskiej scenie politycznej:
      wolnosc24.pl/2017/04/26/wyborcy-partii-wolnosc-to-najbardziej-swiadomi-ludzie-w-polsce-wolnosciowcy-maja-najwieksza-wiedze-o-panstwie-pozostali-daleko-w-tyle-najnowsze-badanie/

      Większych fanatyków niż PiSdy to nie ma i Ty jesteś tego doskonałym przykładem. Mają ostro naјebane pod kopułą, np. na wiecu wykrzykują hasło: „Jarosław! Polskę Zbaw!” – Jakim trzeba być kսrwa zјebanym żeby wykrzykiwać takie hasła..? – To jakieś totalne spἱerdolenie. Dla tej tępej masy jest kompletnie obojętne jakie zmiany wprowadzi Jarozbaw, oni i tak za nim pójdą, bo to bezideowe śmiecie ludzkie bez kręgosłupa. Wyborcy PO też nie lepsi – klękają przed Tuskiem gdy ten przyjeżdża do Polski. Większość jest głupia, nie da się tego zmienić i popiera takie partie, a jakie partie tacy wyborcy. W przeciwieństwie do reszty partii to u Korwina jest tak, że ludziom podobają się pewne zasady i dlatego go popierają.

      Przede wszystkim ludzie (nie tylko młodzi) trwają przy idei a nie przy Korwinie. Korwin robi tą dobrą robotę, że poprzez swój udział w polityce przemyca treści ekonomiczne – jeżeli kogoś to zainteresuje, wtedy zaczyna czytać Misesa i Rothbarda.

    • (edit)
     @PP Starałeś się, ale Ci się nie udało, bo to Ty jesteś debilem. Bardzo dobrze, że doją to złodziejskie państwo, wreszcie Moje podatki idą na jakąś pożyteczną działalność.

     Polska w jakieś 2 lata stałaby się najbogatszym krajem Europie.

    • Najpierw sprawdź swoje IQ zanim kogoś nazwiesz idiotą.To,że znasz litery jeszcze nie oznacza,że to ty nie jesteś idiotąJak mu się należy to bierze,I nic ci do tego geniuszu.Wybieraj dalej między syfilisem,dżumą,cholerą,flegmą,próchnicą mózgu i innymi potworkami.Trzeba być właśnie idiotą,aby nie rozumieć,że to kolejne podstawianie nogi JKM.Ileż razy ten numer był już przerabiany.A i tak znajdzie się jak przygłup,który zwali to na JKM-a.Jesteś żałosny.

 3. To może pomóc w nowym projekcie politycznym. W wyborach do europarlamentu i tak będzie jedna lista. Ale jak porozumieć się przed wyborami do polskiego parlamentu ? Może stworzyć z tych wszystkich środowisk jedną partię.

   • Ej ty kolo jesteś żałosny ;) marnujesz tylko swój i tak nic nie warty czas ;) Myślisz, że ktoś tu się da nabrać na te twoje prowokacje? Wyborcy korwina to nie chorągiewki tak jak wy. Pewnie zmieniałeś partie co 4-8 lat jak baranek wierząc w to co ci mówią w telewizji. I co cię tak bolą te subwencje? Lewicowe partie biorą i kradną potężne pieniądze, a jak nam ci bandyci sami dają to mamy nie brać? Nie jesteśmy naiwnymi frajerami jak ty i inni wyborcy tych złodziei. Jak mi wróg chce płacić na to zebym mógł skuteczniej z nim walczyć to niech płaci. ;)

    PS. Skoro już tak bardzo czepiasz się pisowni to zawrócę tylko uwagę, że celowo zwracam się do ciebie z małej litery.

    • Masz rację, wyborcy korwina to nie chorągiewki, to idioci. Bo trzeba być idiotą żeby nie widzieć jawnej sprzeczności w braniu kasy od bandytów, choćby sami dawali, z gadaniem JKM o minimalizacji podatków i państwa w państwie. Przecież tą kasę, którą korwin bierze, bandyci kradną podatnikom! Trzeba nie mieć honoru żeby tak robić, w tej sytuacji ten pogardzany i wyszydzany Kukiz jest od was dużo lepszy.

     • Bardzo dobrze, że doją to złodziejskie państwo, wreszcie Moje podatki idą na jakąś pożyteczną działalność.

      Jeśli fakty mówią coś z czym się nie zgadzasz to tym gorzej dla faktów. Wyborcy Korwina mają najwyższe IQ spośród wszystkich elektoratów – to jest udowodnione badaniami.

 4. Konferencja po prostu. I wspólny start całej prawicy! A co z Braunem w Gdańsku? Zarejestrowany w końcu?

 5. Dobrze że jest eurokołchozowy parlament, chyba że znowu dadzą karę za mówienie prawdy :)

 6. Jak to jest, że Polska jest jedynym krajem w którym partia wolnościowa ma zakazane używania nazwy „Wolność” To jest reżim. Jak Mają się nazwać? WOLNOŚĆ JKM? WOLNOŚĆ RP? Partia Libertariańska – w skrócie PL? Wolność i Odpowiedzialność?

  • To nie tak.
   Gdy chcieli zarejestrowac partie „Wolnosc”, to „przyjaciele” z KNP zglosili do sadu prosbe o rejestracje partii o takiej samej nazwie, tak po prostu, z przyjazni i tym samym zablokowali mozliwosc uzycia tej nazwy.
   Korwin ma pod gorke z kazdym rzadem „solidaruchow”, czy to AWS, czy PC, czy PiS. To jedna antywolnosciowa, antypolska banda.
   Najgorsze, ze posluguja sie propolskimi, patriotycznymi haslami i nabieraja sie na to prosci i naiwni wyborcy.

  • ‚Wolnosc od rozumu’ to bylaby najlepsza nazwa dla partii ‚wolnosciowca’ Mikkego, ktory twierdzil, ze Rosja slusznie stlumila powstanie kosciuszkowskie i chwalil chinskich komunistow za rozjechanie czolgami pokojowej demonstracji na Tiananmen w 1989r.

    • @stat to typowy kretyn, który „wiedzę” o powstaniu kościuszkowskim i Tienanmen czerpał z komunistycznych czytanek pisanych przez Helenę Michnik i jej synalka tudzież starych komunistyczno-agenturalnych pajaców typu Targalski, Sakiewicz czy Ikonowicz.
     PS. Nie przez przypadek sowieci nazwali I dywizję piechoty LWP imieniem tego jakobińskiego zbrodniarza o nazwisku Kościuszko, którego modus operandi powielił 100 lat później niejaki Jewno Azef – mistrz i nauczyciel innej czerwonej kanalii wabiącej się TW Stefan II (w cywilu Józef Piłsudski).

 7. Rozumiem, ze wszyskie kredyty ktore zostaly zaciagniete przez partie tez zostana umorzone. Sprzedajcie pomysl .Nowoczenej, moze zaplaca i bedzie cos na kampanie.

 8. Z tego co kojarzę, to sąd zakazał używać nazwy WOLNOŚĆ bo ktoś już wcześniej założył chyba PARTIĘ WOLNOŚCI i to tworzy jakiś konflikt…

 9. No cóż. O mało nie ochrzaniłem „Rzeczypospolitej” za pominięcie Wolności w najnowszym sondażu a tu się okazuje, że nie ma czego pominąć. Szkoda tylko ludzi, którzy poświęcają energię na marne.

 10. Czyli sąd teraz twierdzi, że KORWiNa została nielegalnie zarajestrowana przez sąd poprzednio więc ją likwiduje. A sąd, który według tego sądu nielegalnie zarejestrował KORWiNę nie poniesie żadnej odpowiedzialności, tylko odpowiedzialność ponosi partia. I to jest to całe „demokratyczne państwo prawne”!

  • No ale jak, to teraz Korwin zostanie bez państwowej datacji? To jest dopiero skandal.

 11. No ale jak, to teraz Korwin zostanie bez państwowej datacji? To jest dopiero skandal.

    • Ej ty kolo jesteś żałosny ;) marnujesz tylko swój i tak nic nie warty czas ;) Myślisz, że ktoś tu się da nabrać na te twoje prowokacje? Wyborcy korwina to nie chorągiewki tak jak wy. Pewnie zmieniałeś partie co 4-8 lat jak baranek wierząc w to co ci mówią w telewizji. I co cię tak bolą te subwencje? Lewicowe partie biorą i kradną potężne pieniądze, a jak nam ci bandyci sami dają to mamy nie brać? Nie jesteśmy naiwnymi frajerami jak ty i inni wyborcy tych złodziei. Jak mi wróg chce płacić na to zebym mógł skuteczniej z nim walczyć to niech płaci. ;)

     PS. Skoro już tak bardzo czepiasz się pisowni to zawrócę tylko uwagę, że celowo zwracam się do ciebie z małej litery.

  • Wy, lewusy, dostajecie pieniadze od kazdego rzadu albo od jakiejs niemieckiej, czy rosyjskiej albo zydowskiej fundacji, wiec sie nie stawiaj tylko ich stad.

 12. Wiedzą, że system na nich patrzy i nie popuści i mając tyle kasy nie umieli tego naprawić lub nająć prawnika, który by umiał. Mam nadzieję, że to co dostali to na koncie trzymali i odsetki chociaż urosły.

  • Na czyim koncie? Bo partia KORWIN nie istnieje? Kto ma prawo do tych pieniędzy?

  • Nawet najlepszy prawnik w Polsce nie jest w stanie sprawić żeby bezmózga hołota komusza zasiadająca w sądach zaczęła postępować zgodnie z prawem i logiką.

 13. Na forum napinają się pajace, które zarejestrowały kilka godzin wcześniej nazwę partii „Wolność”.
  Nic z tego nie będzie buce, jak to mówił fachowiec, możecie Korwinowi skoczyć na warsztat.

 14. To info z listopada 2018 r. Ot, po prostu sprawy nadal trwają, bo ex-działacze JKMa (siedzący m.in. u Gwiazdowskiego czy Jakubiaka) będą do usranej śmierci odwoływać się, zakładać swoje partie KORWiN i w ich imieniu składać pozwy, wnioski o kasację do SN itd. Oczywiście mają do tego prawo, ale sąd rejestrowy musi czekać aż te wszystkie X spraw się zakończy. Czy kiedykolwiek to nastąpi – nie wiadomo, bo polskie sądownictwo działa tak, że temat się ciągnie od bodajże 2015 r. No i decyzja może być tylko jedna, czyli rejestracja przyznana JKMowi. Ba, taka już zresztą była, a teraz rozchodzi się o błędy formalne popełnione przez sam sąd, co zauważył inny sąd. Parodia. Typowa w tym bantustanie o nazwie Polin.

 15. Tak broniliście pisowskiej „reformy” sądownictwa, to teraz PiS wam dzięki niej łeb ukręci tuż przed wyborami ;) Przypomina się cytat z towarzysza Włodzimierza o kapitaliście i sznurku.

Comments are closed.