Polacy wywołają konflikt z Iranem? Podejrzana organizacja chce obalić rząd w Teheranie przy udziale polskich polityków

Ajatollah Homeini, Ryszard Czarnecki, Stefan Niesiołowski, Marcin Święcicki fot. PAP
Ajatollah Homeini, Ryszard Czarnecki, Stefan Niesiołowski, Marcin Święcicki fot. PAP

„Organizacja o burzliwej historii chce się w goszczącej VIP-ów Polsce przedstawić jako kandydat do rządzenia w Iranie” – czytamy w poniedziałkowym wydaniu dziennika „Rzeczpospolita”. Jak się okazuje, w trakcie trwania konferencji bliskowschodniej zorganizowana zostanie manifestacja przeciwko obecnej władzy.

Dziennik informuje, że w środę przy Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się manifestacja pod hasłem „Wolny Iran”. „W tym samym czasie i w tym samym miejscu rozpoczyna się konferencja bliskowschodnia, na którą zaproszono ważnych polityków z kilkudziesięciu krajów. Wiadomo, że będzie m.in. wiceprezydent USA, premier Izraela i szefowie MSZ wspieranych przez Amerykę krajów arabskich. Iran uważa ją za antyirańską” – informuje gazeta.

Według wstępnych doniesień organizatorem dziwnego przedsięwzięcia jest Narodowa Rada Irańskiego Oporu (NCRI). „Spodziewamy się tysięcy uczestników” – powiedział dziennikowi Dżawad Dabiran, przedstawiciel NCRI z Berlina.

Gazeta pisze, że „mają się też pojawić, podają organizatorzy, ważne osobistości wspierające antyrządową irańską radę, w tym były burmistrz Nowego Jorku Rudy Giuliani. Oraz polscy politycy”.

„NCRI wśród swoich polskich przyjaciół wymienia posłów i europosłów różnych ugrupowań – od PO po PiS – Stefana Niesiołowskiego, Ryszarda Czarneckiego, Michała Kamińskiego i Marcina Święcickiego” – czytamy w artykule.

„Od kilku lat wraz z innymi posłami wspieramy tę organizację walczącą o prawa człowieka z reżimem, który rozstrzeliwuje ludzi, trzyma w więzieniach, nie pozwala nawet szukać ciał zabitych. Moje wsparcie nie ma nic wspólnego z konferencją bliskowschodnią, która odbędzie się w Warszawie, udzielam go od dawna” – mówi „Rzeczpospolitej” Święcicki, poseł PO, który – jak podaje gazeta – będzie w środę na zlocie irańskiej opozycji.

Źródło: PAP / NCzas.com

21 KOMENTARZE

 1. …tylko nczas może pomylić homeiniego z hamaneim. :-) poziom brukowca już dawno został tu osiągnięty.

 2. Narodowa Rada… bla bla bla… Glupie darmozjady slinia sie na Iran, a i tak wiadomo ze w razie czego beda siedziec pod stolem, robic loda i czekac na resztki z panskich talerzy.

 3. To jest wplątywanie Polski w konflikt z Iranem, powodowanie, żeby Iran obrócił swoją wrogość przeciwko Polsce i Polakom..
  Polska jest wplątywana w ten konflikt za pomocą skompromitowanych postaci z Polski, jak dziwkoaferzysta Niesioł, prawda?

  Wszystko to w interesie Israela, czyż nie?

  Jakie będą tego skutki dla zwykłych Polaków, np. tych pracujących za granicą, w krajach takich jak Brytania czy Niemcy? Czy będą miały miejsce akty gwałtu skierowane przeciwko nim?

  • Pleciesz, jeśli ktoś wplątuje Polskę, to tylko obecny rząd, skąd wytrzasnąłeś nagle Nisioła ??
   To konferencja antyirańska organizowana w Polsce przez MSZ dla USA w Warszawie. Polski MSZ nie będzie decydował nie tylko o kolejności wystąpień, ale nawet o usadzaniu przy stole czy jadłospisie. To impreza amerykańska, której obecne rządy użyczają tylko miejsca.

   • Walę na ciebie rzadkim, bezczelny, kłamiący w żywe oczy a durny śmieciu.

 4. Ten spęd wygląda jak Konferencja Monachijska w 1939 r. Nic dobrego z tego nie wyniknie.

 5. na 100%, wedlug tych informatorow,Polska chce przejac interes czosnkowy pomiedzy iranem i chinami.

 6. Wiara obecnego rządu, że my najpierw, ryzykując, robimy Amerykanom uprzejmość organizując konferencję antyirańską, a potem oni nam się odwdzięczą, to gorzej niż naiwność,to jawne iw interesom Polski
  1. skłóca się nas z niedemokratycznym agresywnym, choć dotąd sprzecznych interesów RP nie miała
  2. Bierze udział w umocnieniu na Bliskim Wschodzie osi Iran – Rosja – Turcja (dwa ostatnie państwa odmówiły udziału w konferencji !!!.)Czy to w naszym interesie?
  3. Wchodzi w układ szkodzący naszym interesom ekonomicznym. Rok temu rząd Trumpa zamroził handel z Iranem, oskarżając go naruszanie układów nuklearnych. Oskarżenia okazały się chybione.
  Więc UE chce z Iranem handlować. W polskim interesie jest importować z Iranu ropę i eksportować na 80-milionowy rynek nasze towary. Rząd PiS się tego wyrzeka !?

  4. najważniejsze – konferencja zwiększa tarcia między USA i kluczowymi graczami w Europie. Do Warszawy nie przyjadą najważniejsi dyplomaci – UE Federica Mogherini i Niemiec Heiko Maas, zapewne też wielu innych państw, w tym Francji. Fundamentalnym interesem Polski jest, by zachować partnerstwo USA i Europy. Tymczasem gramy w grę części zaplecza Trumpa, która w UE widzi rywala i chce Unię dzielić. Gdzie tu nasz interes?
  Bilans konferencji jest więc taki: płacimy popsuciem stosunków z Iranem, dalszą rozkładówką pozycji w UE i zagrożeniem bezpieczeństwa – pchamy się na celowniki terrorystów. Zyskać zaś mamy mglistą przychylność rządu Trumpa, a Trump nie będzie rządził wiecznie. Na szczęście.

 7. A w Arabii Saudyjskiej to demokracja panuje, nieprawdaż? Zero reżimu i stąd też te dobre relacje zarówno USA jak i Usralea z AS.

 8. Święć cycki!
  dedykuję Stanisławowi Michalkiewiczowi

  Ongiś katolik ze świętej rodziny,
  Później sekretarz PZPR,
  Potem kolejne wspaniałe wyczyny:
  Gdy ktoś ma mało na koncie zer,
  Minister w rządzie Mazowera
  Do handlu prawo mu odbiera!!!

  Po trzech miesiącach wygrana jest bitwa
  O handel… Żyje ministra teść
  (Z tej samej nacji, co Hilary-„Brzytwa”-
  Minc, co nie lubił koszernie jeść)
  I pewnie zięcia czyny chwali.
  (Kapitalistom bobu dali!…)

  Po trzech miesiącach więc Marcin Święcicki
  Rozporządzenie wycofa swe.
  Czyn to w karierze jest znów katolicki…
  I nie ostatni, bynajmniej nie!
  Bo po „reformy re-reformie”
  (Po kilku partiach) jest w Platformie.

  No, a Platforma w czasach zacofanych
  Przerabia etap „hadecja-group”,
  Czyli ochronką jest dla osób znanych,
  Jak szafa, gdzie jest na trupie trup.
  Minister i stolyyycy były
  Prezydent wpadł już do mogiły?

  Na to wychodzi. (Ach, było do PiSu!…)
  Na szczęście posła, wciąż kryzys trwa.
  W migracyjnego zaś czasie kryzysu
  ZMS-owców odważnych trza!
  „Uciekinierów goszczę parę.”
  Kto zna życiorys, ten da wiarę!…

  „Są z Kirgistanu.” Pewnie na pontonie
  Przybyli biedni?… A poseł „dom
  Im udostępnił”. Bo Kirgistan płonie!!!
  I to nie tylko osobom dwom,
  Ale i dziecku! Ach, Marcinie
  Czemu zaszkodzić chcesz rodzinie?!

  Dlaczego w którejś ze swych rezydencji,
  Tak zwanych eMek-22,
  Trzymasz tych ludzi w czas PiS-u kadencji?!
  Czy nie wiesz, w Polsce wciąż reżym trwa!!!
  Czemu narażasz ich? Do Niemiec
  Ucieka każdy cudzoziemiec!

  Karmiąca matka strasznie narażona,
  Jako islamka, przebywa tu…
  Niech katoliczkę lepiej uda ona!
  „Kler”… obejrzałeś? Więc zaradź złu!
  Kochany pośle Marcinie Święcicki
  Karmiącej matce, jak Michnik, święć cycki!!!

 9. Organizacja tej konferencji w Polsce to zwyczajna zdrada polskich interesów i wikłanie nas niepotrzebny konflikt w interesie „eskimosów”

 10. „Wolny Iran, Syria, B. Wschód” które będą wyglądać jak państwa typu syfiasta Szwecja, Francja, Niemcy … z LGBTQ, gender, zamieszkami, gwałtami … lub USA z takimi miejscami jak Detroit, Flint, Camden, Trenton, Gary … lub Arabia Saudyjska
  Pod kontrolą syjonistów, talmudystów …
  Liczę że Iran się nie podda
  To są polskojęzyczni syjoniści darmozjady na poziomie Morawieckiego, Tuska, Niesiołowskiego, Biedronia, Tuska, Komorowskiego, Kaczyńskiego … które są skorumpowane i p…. co popadnie

 11. Tą konferencją PIS strzelił sobie w kolano. Rezultatem może być ich klęska w wyborach.

 12. Moje wsparcie nie ma nic wspólnego z konferencją bliskowschodnią, która odbędzie się w Warszawie, udzielam go od dawna – mówi „Rzeczpospolitej” Święcicki – to akurat prawda, ten pan Żydom wysługuje się od bardzo dawna.

Comments are closed.