Sąd Najwyższy odrzucił skargę KWW Grzegorza Brauna. Podwójne standardy dla kandydatów na prezydenta Gdańska?

Grzegorz Braun oraz Aleksandra Dulkiewicz. / foto: YouTube
Grzegorz Braun oraz Aleksandra Dulkiewicz. / foto: YouTube

Dzisiaj Sąd Najwyższy odrzucił skargę KWW Grzegorza Brauna na uchwałę Państwowej Komisji Wyborczej, pozwalającą na uznanie za ważne podpisów zbieranych pod kandydaturą Aleksandry Dulkiewicz na prezydenta Gdańska. Jak wskazywał Braun, komitet jego kontrkandydatki został zarejestrowany bezprawnie ze względu na to, że nazywał się tak, jak założone przez prezydenta Adamowicza stowarzyszenie. Ponadto podpisy mogły być nieważne, gdyż zbierały je m.in. instytucje samorządowe, co jest niezgodne z prawem.

SN po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych w poniedziałek odrzucił skargę Komitetu Wyborczego Wyborców Grzegorza Brauna na uchwałę Państwowej Komisji Wyborczej z 4 lutego 2019 r. – mówił Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego SN.

W ubiegłym tygodniu pełnomocnik KWW Grzegorza Brauna, Włodzimierz Skalik, poinformował, że złożył do Sądu Najwyższego skargę na podjętą przez PKW uchwałę.

Komisja uznała, że komitet Dulkiewicz musi zmienić nazwę. Skalik uważał, że uchwała ta została „podjęta z naruszeniem prawa, zwłaszcza w części, w której PKW nakazało akceptować podpisy pod zmienianą nazwą komitetu wyborczego (Dulkiewicz – przyp. red.), który dotychczas funkcjonował jako Komitet Wyborczy Wyborców „Wszystko dla Gdańska”.

Chodzi o uchwałę PKW z 4 lutego, w której Komisja uchyliła decyzję komisarza wyborczego w Gdańsku o rejestracji KWW „Wszystko dla Gdańska”.

PKW stwierdza, że komisarz wyborczy w Gdańsku (…) powinien wezwać komitet Wszystko dla Gdańska do zmiany nazwy na spełniającą wymogi (…) Kodeksu wyborczego, w terminie pięciu dni od dnia otrzymania wezwania – mówił wówczas przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński.

Komitet musi złożyć nową nazwę. Nie jest to problem, to jest dodanie wyrazu czy coś takiego i natychmiast kandydata rejestrują – stwierdził Hermeliński.

Komitet Dulkiewicz złożył u komisarza wyborczego wniosek o zmianę nazwy w dniu 5 lutego. Następnego dnia członkowie sztabu wyborczego przynieśli do Miejskiej Komisji Wyborczej w Gdańsku dodatkowe ok. 25 tys. podpisów.

Problemy z rejestracją miał za to Grzegorz Braun. Kilka dni temu Komisja odmówiła mu tego, ponieważ w rubryce „miejsce zamieszkanie” wpisał adres, pod którym mieszka. Komisja zaś umyśliła sobie, że to powinien być adres zameldowania. Grzegorz Braun nie ma wątpliwości, iż chodziło o zwykłą obstrukcję.

Źródło: polsatnews.pl/nczas.com

24 KOMENTARZE

 1. PKW popełniła błąd, bo szykanując Brauna udowodniła wszystkim, że to co mówi Braun to święta prawda. Jest spisek pod postacią Układu Gdańskiego. A PKW i SN są jego gwarantami.

  • Ale jaki spisek, skoro skargę odrzuciła Izba SN powołana przez PiS i obsadzona przez PiS. Znaczy PiS należy do tego mitycznego Układu Gdańskiego? To jeszcze nazwiska poproszę w takim razie.

   • Rozmówki nie jest układ gdański tyllo układ z Magdalenki.
    Tak pis jak najbardziej jest częścią tego układu.
    Układ trwa i trwa mać!

    • Ale układ z Magdalenki był bardzo dobrym układem. Zamiast organizować kolejne, beznadziejne powstanie z tysiącami ofiar, kupiono Polskę od okupanta w zamian za część majątku, którym PZPR i tak wcześniej dysponowało jak swoim. To jest właśnie realpolitik, a nie jakiś chory romantyzm z „Chrystusem Narodów”.

     • Jedni złodzieje kupili od drugich złodziei za pieniądze społeczeństwa.Rzeczywiście bardzo dobry układ.Dla złodziei
      .Wujek Manfred z której bandy ?

  • Do 28 stycznia 2019 według punktu 3. Kalendarza Wyborczego załącznika do Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 21 stycznia 2019 w sprawie przedterminowych wyborów prezydenta miasta Gdańska w województwie pomorskim (Dz.U. poz. 124) wymagane było zawiadomienie komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego. KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „WSZYSTKO DLA GDAŃSKA” ALEKSANDRY DULKIEWICZ został zgłoszony dopiero 5 lutego 2019 komisarzowi wyborczemu, więc Aleksandra Dulkiewicz nie ma prawa uczestniczyć w wyborach na prezydenta Gdańska.

 2. Jak by się jeszcze jakiemuś naiwniakowi wydawało, że mamy jakieś państwo.

 3. Mafia zydobolszewicka kieruje sie talmudem ich prawo dla gojow nie obowiazuje czy w Polsce zyd był kiedys skazany ?

 4. Uważam, że Braun sam jest niewiarygodny bo wcześniej uprawiał kłamliwą propagandę. Teraz nie ma moralnego prawa żeby wytykać błędy innym. Korwin nie powinien się z nim zadawać…

 5. Kiedy uprawiał kłamliwą propagandę?Sam kłamiesz! Korwin? Ozjasz Goldberg mówi ci to coś ciemniaku? Nie? To poczytaj. GRZEGORZ Braun mówi i pisze prawdę tylko dla niektórych tepaków jest to nie zrozumiałe

  • Jak to kiedy? Braun np. do dzisiaj bredzi, ze zaborcy to byli „przyjaciele Polski”!

 6. Do 28 stycznia 2019 według punktu 3. Kalendarza Wyborczego załącznika do Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 21 stycznia 2019 w sprawie przedterminowych wyborów prezydenta miasta Gdańska w województwie pomorskim (Dz.U. poz. 124) wymagane było zawiadomienie komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego. KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „WSZYSTKO DLA GDAŃSKA” ALEKSANDRY DULKIEWICZ został zgłoszony dopiero 5 lutego 2019 komisarzowi wyborczemu, więc Aleksandra Dulkiewicz nie ma prawa uczestniczyć w wyborach na prezydenta Gdańska.

 7. Zaraz, a nie ma konfliktu między nazwą partii Biedronia, a tym stowarzyszeniem, w którym ks.Stryczek miał uprawiać mobbing?

 8. A kto siedzi w Sadzie Najwyzszym – ludzie, ktorzy sadzili opozycjonostow w stanie wojennym oraz Zydo-komuna.

Comments are closed.