Sensacyjne wyniki sondażu do Parlamentu Europejskiego! Koalicja KORWiN+RN+Braun+Liroy+Godek z prawie połową głosów

Janusz Korwin Mikke, Grzegorz Braun, Robert Winnicki, Konrad Berkowicz, Jakub Kulesza, Krzysztof Bosak. Foto: Twitter
Koalicja propolska w wyborach do PE. Janusz Korwin Mikke, Grzegorz Braun, Robert Winnicki, Konrad Berkowicz, Jakub Kulesza, Krzysztof Bosak. Foto: Twitter

Zdumiewające wyniki przynosi sondaż ewybory.eu. Spośród piętnastu wymienionych w nim ugrupowań największe poparcie zdobywa Koalicja Propolska w skład której wchodzą KORWiN, Ruch Narodowy, Pobudka Grzegorza Brauna, Fundacja Pro-Life Kai Godek i Skuteczni Piotra Liroy-Marca.

W sondażu który trwał tydzień udział wzięło kilka tysięcy osób. Krótko mówiąc, gdyby o składzie parlamentu czy też reprezentacji do Parlamentu Europejskiego mieli decydować czytelnicy ewybory.eu byłoby ciekawie.

Ponad 46 procent głosów zdobyła Koalicja Propolska. Na drugim miejscu, ale już tylko z 14 procent poparcia Ruch 11 Listopada, czyli samozwańczy pastor Chojecki i spółka. Poza tym próg wyborczy przekraczają Prawo i Sprawiedliwość, Federacja dla Rzeczypospolitej+Prawica RP oraz Wiadomość od Gwiazdowskiego.

Sondaż nie został oczywiście przeprowadzony na reprezentatywnej grupie, a wśród czytelników portalu. Jego wyniki przedstawiają się następująco:

Koalicja KORWiN+RN+Braun+Liroy+Godek – 46.21%
Ruch 11 Listopada – 14.23%
Prawo i Sprawiedliwość – 11.15%
Federacja dla Rzeczypospolitej+Prawica RP – 9.82%
Wiadomość od Gwiazdowskiego – 8.24%

Koalicja Obywatelska – 3.11%
Kukiz’15 – 2.34%
Wiosna – 2.12%

Pozostałe partie poniżej 1 procenta.

Bardziej realistyczne wyniki uzyskane podczas sond ulicznych przeprowadzanych przez ewybory.eu nie są tak optymistyczne. Po zliczeniu ponad 60 procent głosów sonda uliczna na starcie kampanii prezentuje się następująco:

Prawo i Sprawiedliwość – 35.16%
Platforma Obywatelska – 24.67%
Wiosna – 10.27%
SLD – 6.37%
KORWiN+RN+Braun+Liroy+Godek – 5.79%

PSL – 4.94%
Kukiz’15 – 4.68%
Razem – 2.21%
Nowoczesna – 1.81%
Zieloni – 1.15%
FdR+PR – 0.78%
Teraz! – 0.37%

13 KOMENTARZE

 1. W katolickich społeczeństwach myśl wolnościowa przebija sie bardzo slabo albo wogole. Niestety jestesmy skazani poki co na Wiosny i Pisy.

  • I platformersy, mimo swoich jawnych szkodliwych działań na rzecz państwa polskiego dalej trzymają się na czele. Ten kraj jest spisany na straty, za dużo przygłupich ludzi mamy w kraju.

 2. „Sondaż nie został oczywiście przeprowadzony na reprezentatywnej grupie, a wśród czytelników portalu.”
  A juz sie chcialem zapytac pod ktorym gimnazjum.

  • Gimnazjaliści wśród korwinistów to mniejszość! Większość to młodzi (18-25 lat) Polacy z których duża część siedzi na zachodzie

   • To jest właśnie problem, wyjeżdżają z kraju, a potem ciężko im zagłosować.

  • Widać że gimnazjaliści są mądrzejsi od Ciebie. Tacy jak Ty utrzymują układ okrągłego stołu przy korycie.

 3. A myślałem, że to rzeczowy portal… Jak można publikować takie sondaże?

 4. Nie wierzę w to co czytam. Publikacja „sondażu” z jakiegoś portalu, w którym jedna i ta sama osoba może głosować i 100 razy, jeśli tylko ma ochotę i chęć, zamykać oraz otwierać nowe karty. A biorąc pod uwagę, że wielu zwolenników Króla nie ma nawet 18 lat, to chętnych na takie zabiegi jest zapewne sporo. I pastor Chojecki z 14 %. To lepsze niż kabaret. A będąc całkowicie szczerym. To najlepiej pokazuje jak nikłe jest rzeczywiste poparcie dla tego ugrupowania, skoro sprzyjający mu dziennikarze, publikują tego typu nic nie warte sondy internetowe. Kilka lat temu mając 18 lat sam zagłosowałem na Korwina. Ale wyrosłem z tego widząc w jaki sposób on i jego ludzie komunikują się ze społeczeństwem. Oraz jak niektórymi hasłami i pomysłami, zakopują wszelkie szanse na przyzwoity wynik. Gdyby taki „sondaż” opublikowały ogólnopolskie media sprzyjające PiS-owi czy PO. I dziennikarze uznaliby go za wiarygodny, to na drugi dzień byliby odesłani do pracy w gminnych gazetkach. I właśnie dlatego PiS i PO mają poparcie + 30 % w realnych wyborach. A Korwin cieszy się z wygranych prawyborów w liceach.

  • Jest wyrażnie napisane że jest to sondaż internetowy eurowybory.eu Nie jest to sondaż ani czasopisma NCzas ani na zlecenie partii czy koalicji. Wnioski są więc zupełnie nie trafione. Co więcej tzw. sondaże oficjalne w ogóle nie uwzględniają faktu istnienia koalicji. Trudno dziś poważnie traktować większość sondaży. I jakoś nikt nie oskarża ich zleceniodawców o manipulacje.

   • W większości sondaży Koalicja JKM i narodowców jest uwzględniana. Ale z tego co wiem to w żadnym z badań nie przekroczyła progu 5 %. A w większości badań nawet nie zbliżyła się do niego. W dalszej części tekstu jest napisane, że to sonda internetowa. Ale tytuł i headline sugerują coś zupełnie innego. Poza tym wśród sond ulicznych e.wybory (swoją drogą też niezbyt profesjonalnych, ale dużo bardziej niż sondy internetowe) koalicja JKM i środowisk narodowych ledwo przekracza 5 %. Przyjęcie p. Godek na te listy to był absolutny strzał w kolano. Biorąc pod uwagę, że ok 85 % Polaków nie chce zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. A większość elektoratu p. JKM to osoby młode o wolnorynkowych poglądach, a nie radykałowie światopoglądowi, to przyjęcie tej pani na listy raczej nie pomoże mu zwiększyć poparcia. PiS odepchnął ją od siebie, bo nie chcieli stracić poparcia. A Korwin przyjął. I po co ja się pytam? Po tej decyzji przeczytałem mnóstwo komentarzy np. na profilu JKM na Instagramie, że po czymś takim głosu na pewno nie oddadzą. P. Korwin powie, że wybory europejskie nie mają wpływu na sprawy światopoglądowe w kraju. Tylko w tych wyborach albo popiera się UE albo nie. Ale większość ludzi tego tak nie odbiera. A w wyborach chodzi o głosy ludzi. Po drugie mamy p. Liorya określającego się jako centrowca i generalnie umiarkowanego zwolennika UE. Jak on dogada się z radykalnymi eurosceptykami jak narodowcy czy sam p. JKM? Jak p. JKM głoszący liberalnie gospodarczo hasła, że kapitał nie ma narodowości, dogada się z ludźmi grzmiącymi o kapitale narodowym i wykupywaniu go przez obcych? Przepraszam jeśli Cię urażę, ale dla mnie ta koalicja nie ma większych szans na powodzenie i jest wielkim mixem, który szybko się rozpadnie po wyborach.

    • To mało wiesz, bo przekroczyła już wielokrotnie.

Comments are closed.