Sondaż wyborczy. Wiosna ostro idzie w górę. Zobacz komu Biedroń zabiera głosy

Robert Biedroń. / foto: Twitter/Wiosna Biedronia
Robert Biedroń. / foto: Twitter/Wiosna Biedronia

Sondażownia Ibris przeprowadziła wyborczy sondaż dla „Rzeczpospolitej” w dwóch wersjach. W pierwszym nie uwzględniono partii Roberta Biedronia Wiosna. W drugim uwzględniono tę partię. Taki podwójny sondaż dał możliwość sprawdzenia, czyim kosztem „żywi się” partia b. prezydenta Słupska.

Według sondaży Wiosna może liczyć 16,2% poparcia, co oznacza, że co szósty wyborca chce głosować na tę partię.

Poniżej przedstawiamy sondaż w dwóch wersjach. W pierwszej kolumnie bez Wiosny, w drugiej kolumnie z Wiosną, a w trzeciej kolumnie ukazujemy zmiany (stratę).

PiS 37,6 proc. 37,1 proc. 0,5 proc.
PO 27,4 proc. 21,8 proc. 6,3 proc.
PSL 6,8 proc. 4,8 proc. 2,0 proc.
Kukiz’15 6,4 proc. 4,7 proc. 1,7 proc.
SLD 6,3 proc. 5,2 proc. 1,1 proc.
Nowoczesna 2,1 proc 0,6 proc. 1,5 proc.

Wejście nowej partii zmienia scenę polityczną, ale głównie po stronie opozycji. PiS nieznacznie traci, zaledwie 0,5%.

Największymi przegranymi stają się główna opozycja. Partie Koalicji Obywatelskiej (PO + Nowoczesna) tracą łącznie 7,8 proc., czyli tracą co czwartego swojego wyborcę.

Pojawienia się Wiosny, ma jeszcze jeden, według sondażu, skutek. PSL i Kukiz’15 nie osiągają wyborczego progu i nie wchodzą do Sejmu.

W sumie do parlamentu wchodzą tylko cztery partie, które otrzymałyby następującą liczbę mandatów:
PiS – 226
PO – 121
Wiosna – 85
SLD – 10
Po dodaniu 16 pozostałych mandatów do tych partii, które weszły do Sejmu, PiS miałby nieznaczną większość powyżej 230 mandatów.

„Nie wpadamy w euforię, wiemy, że sondaże mogą być bardzo usypiające, dlatego będziemy pracować jeszcze ciężej, by przekonać jak najwięcej Polek i Polaków, że Wiosna to zmiana i regeneracja, że Wiosna to polityka z innej bajki – polityka dla ludzi, a nie partyjnych bonzów” – mówi nam Marcin Anaszewicz, wiceprezes Wiosny.

Źródło: „Rzeczpospolita”

55 KOMENTARZE

  • W narodowych partiach dopiero się roi od „pedałów” art. Tam wam nie przeszkadzają ?
   Gdyby Biedroń był klechą, kłanialibyście się w uniżeniu i dziatwę do niego wysyłali.

 1. Przecież nikt w to nie wierzy! Sondaż w 40mln kraju na grupie ok 1000 mieszkańców. Czyli 1/40 000! To można tak wszystko zbadać, nawet to że partia X, Y czy Z zdobywa 60%. Żaden sondaż przeprowadzony na tak małej próbie nie da prawdziwych rezultatów, nigdy. Bo 10 wyborców decyduje o 1% poparcia, a tak naprawdę to żeby zdobyć 1% poparcia w rzeczywistości to trzeba około 150 000 głosów!

 2. No cóż może ta wiosna okazać się kupką słomy. Buchnie wysoki ogień i …… po ognisku.

 3. Ciekawe ilu wyborców zabrał by pierdon ruchą narodowym? (Pytanie retoryczne ;))

  • „Ruchą narodowym”?? Polska język trudna mowa? Widać , że jesteś niewykształconym narodowcem . Pomagałeś fałszować listy Młodzieży Wszechpolskiej? Do polityki wprowadziło was fałszerstwo, antypolskie, antysemickie, antyunijne narodowe aparatczyki.

 4. Jak narodowi geje zechcą wyjść z ukrycia, z postanowieniem życia w prawdzie, może być wielu,bardzo wielu.

 5. Trzeba wymyślić jakąś odpowiedź na jednoczesne ataki sondażową bronią masowego rażenia i zamilczaniem. Zamówienie uczciwego sondażu raczej nie wchodzi w grę, bo nie będzie szeroko publikowany. Nie ma też gwarancji, że sondażownia nie oszuka. Może jakoś przekonać środowiska związane z totalną opozycją do ataków na koalicję „antyunijną”, że w ten sposób mogą osłabić pozycje Pisu? Totalna władza jakoś się nie krępuje promować tęczowo-czerwonego Roberta, bo w ten sposób cynicznie gra na rozbicie głosów opozycyjnych.

 6. ten Robert B. rzeczywiście wprowadza nową jakość; do tej pory Wiosna kojarzyła się nam z zielenią (no tu to akurat jest im blisko), słońcem, ciepłem itp. sprawami przyjemnymi; ale tak było do 2018 roku włącznie; od tego roku (2019 r.) Wiosna będzie się nam kojarzyła z ch…m w d…e; rzeczywiście „nowe” „jakościowo” podejście; nie ma co; obawiam się tyko, że w razie „awarii” i zatkania odpływu, będziem oddawać naturze to co jej się słusznie należy w związku ze sprawą obiegu materii w przyrodzie, górą – będziem rzygać jak w transie; też „przyjemne” uczucie;

   • dobrze radzę – lepiej tam nie zaglądaj – akurat ta „polewa czekoladowa” nie jest udana;

    • Męczą cię te skojarzenia analne, biedactwo… Ciągle masz te natrętne myśli i fiksujesz się na odbycie…

     • mnie nie męczą; ani tam zaglądam, ani tego używam do celów innych niż sranie i pierdzenie; tak zwyczajnie, jak to natura stworzyła; chyba pomyliłeś adresy, jeżeli chodzi o leczenie;

 7. no i jeszcze jedno – Wy nie patrzcie komu on zabiera, tylko komu on da; i co to będzie;

 8. Homonarodowcy z Bosakiem na czele (40 lat na karku, żadnych dzieci, żadnej żony, żadnej dziewczyny) też mogą założyć własną partię.

  • Interesujesz się czyjąś orientacją seksualną. Czy w Waszej jaczejce, to nie podchodzi pod homofobię?

   • Interesuje się hipokryzją, czyli czymś, w czym ty i twoi mikkolubni/narodowi kolesie jesteście bardzo dobrzy.

    • Jaki ja jestem i jacy są moi „kolesie”, to sprawa drugorzędna wobec ewidentnego robienia komuś zarzutów, że ma orientację homoseksualną. Czyli, wg twoich (normalnie „Twoich”) companieros, to ciężki grzech homofobii.

     • Bosak i jemu podobnie to pełni hipokryzji kryptohomoseksualiści, którzy uprzykrzają życie normalnym homoseksualistom. I dlatego są punktowani. W doopie mam to, co o tym myśli taki wypierdek jak ty.

     • Miło mi, że kolejny zwalczacz słynnych „kryptohomoseksualistów” (czyli porządnych ludzi nie obnoszących się swoją przypadłością) traci nerwy przy próbie dyskusji ze mną. Próbowałeś grać w nieco za wysokiej dla siebie lidze, towarzyszu.

 9. Większość Polaków ma dość PO i PiS którzy non stop oblewają się szambem zamiast zając się chociażby służbą zdrowia.WIOSNA to dla wielu jedyna alternatywa.

 10. Departament Stanu chce nam na siłę zainstalować homoseksualną dyktaturę . Kolejny lipny sondaż ma przygotować grunt pod zwycięstwo Biedronia po skompromitowaniu PIS-u i PO tuż przed wyborami . Jesli Biedroń mimo tego nie zdobędzie odpowiedniej liczby głosów , rząd USA uruchomi nowopowstałą instytucję „prezydenta tymczasowego” . Jak wiemy , demokratyczny „tymczasowy prezydent” jest powoływany decyzją rządu USA i naprędce przymuszonych amerykańskich wasali .
  Do takiego scenariusza przekonują mnie pełne poparcie dla Biedronia udzielane mu przez TVP Jacka Kurskiego i dzisiejszy wyrok WSA w Warszawie defacto uznający małżeństwo 2 pederastów.

 11. Wielu czuło, że są „europejczykami” ale tak nie do końca, dopiero Biedroń stał się tym na kogo czekali. Wyraża ich preferencje i tęsknoty. Sporo ich.

  • Dużo więcej niż was – mikkolubów. Wy już jesteście w drodze na śmietnik historii.

   • Mikkożerny pasożydzie, siedź cicho w odbycie innego pasożyda. Bez enemy. Nie należysz do tego ekosystemu. Baw się na tęczowo z dala od naszej Matki Natury ! Tfu!

 12. PiSowskie sondaże to można o kant dսpy roztrzaskać.

 13. Weźcie sobie sondaż tej wiesniackiej gazety wsadzcie Robertowi i lewicowemu naczelnemu

 14. Głosujta na Biedrunia! Bedzieta miały ludziska biedruniówki cu miesiunc:) Fsyćko w ramoch pogłymbjania dyficytu bódzetuwego. Tako tynca siem sykuje. O zadki dbajta i bele komu nie dajta.

 15. od dawna mówiłem, że idea Emerytury Obywatelskiej, czyli Biedroniówki, jest GENIALNA.
  on wygra tym wybory. nieroby wszystkie na niego zagłosują. i miliony emerytów. należy też podnieść minimalną do 1600, a obywatelską dać na 75%. moja Mama ma dziś 600 zł. dla nie Biedroń to zbawienie. jej głos jest wart tyle samo co głos Kulczyka (tego co niby nie żyje).

  dodatkowo Biedroń, jeśli jest mądry, to pójdzie na wojnę z 500+, zastępując je 500=, czyli, że bogaci będą płacili 500zł za każde drugie i kolejne dziecko. i tak zaoszczędzi 25 miliardów, a nadal nie straci głosów, bo bogate geje dzieci nie mają, a jak mają to będą chętnie płaciły – bo już zapłaciły.

  będzie jazda.

 16. Społeczniaki w Polsce to jednak debilny naród, nigdy nie powstaniemy z kolan przez was zdegenerowani wyborcy.

 17. Domki w Słupsku. Ten dewiant nie ma szans. Cały ten żydowski rejwach, jest tylko i wyłącznie odwróceniem uwagi od inflacji i dezintegracji IV Rzeszy.
  Biedroń i jego niemiecka agantura to spisek pedałów na polskiej amfetaminie.

 18. Gdy pojawiła się inicjatywa R.Gwiazdowskiego koalicję obleciała obawa, że odbierze kilka procentów. ALE bardzo dobrze, że wśród współpracowników Gwiazdowski przedstawił dzisiaj m.in. b.starostę i wieloletniego prezydenta Bolesławca Piotra Romana (dawniej SKL, PP, PiS, Polska XXI, aktualnie Bezpartyjni Samorządowcy) i byłą wiceminister finansów i zdrowia z AWS dr Elżbietę Hibner (szefową doradców premiera Buzka, oraz b.członka zarządu województwa łódzkiego z ramienia PO). To sygnał, że inicjatywa prof. Gwiazdowskiego opiera się na KOMPETENTNYCH FACHOWCACH i „sierotach po AWS” tzn. odbierze część elektoratu zarówno PO jak i PiS.
  A to realnie może spowodować, że w kolejnej kadencji, ani .PO ani PiS same nie utworzą rządu (z braku większości w sejmie) i program wolnorynkowy będzie MUSIAŁ być przyjęty. Pro publico bono !!!

Comments are closed.