Szpital kłamie w sprawie polskiego Alfiego Evansa? Adwokat rodziny Szymonka: „Informacje podane przez szpital są niezgodne z rzeczywistością. U dziecka zgodnie z prawem wystąpił NOP”

Szymonek po narodzinach i kilka dni po szczepieniu/fot. Facebook Alina Drabik (kolaż)
Szymonek po narodzinach i kilka dni po szczepieniu/fot. Facebook Alina Drabik (kolaż)

Na jaw wychodzą kolejne szokujące fakty związane z Szymonkiem, którego media nazwały polskim Alfiem Evansem. Adwokat rodziny w oświadczeniu mediów wskazuje, że personel szpitala powinien zgłosić niepożądany odczyn poszczepienny (NOP), czego zaniechano. Ponadto wprost zarzuca w imieniu rodziny przekazywanie przez szpital nieprawdziwych informacji.

Jak informowaliśmy, sprawa Szymonka obiegła polskie media. Szybko okrzyknięto go polskim Alfiem Evansem. Chłopiec urodził się zdrowy. Po szczepieniu przeciwko pneumokokom, szybko znalazł się w stanie krytycznym. Lekarze jednak zachowywali się dziwnie, mówili też, że „nie będą wentylować zwłok”.

Po tym gdy sprawa została nagłośniona w mediach społecznościowych w mediację między lekarzami a rodziną włączył się poseł Paweł Skutnicki. – Szymek żyje. Pani dyrektor szpitala, w mojej obecności, kategorycznie zapewniła jego Mamę, że nie zostanie odłączony od respiratora. Kwestia NOP jest właśnie teraz tematem narady w której biorą udział m.in. prof. Jackowska i minister Pinkas. Ale to drugorzędna kwestia, bardzo ważna, ale drugorzędna. Najważniejsze, że Szymek walczy i nikt mu w tym nie zamierza przeszkadzać. Modlitwa na pewno mu się przyda… – napisał na Facebooku po spotkaniu.

Szpital wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie. Napisano w nim między innymi, iż „do chwili obecnej nie ma potwierdzenia, że stan dziecka mógłby mieć związek z przebytym szczepieniem”.

Adwokat rodziny Arkadiusz Tetela wydał oświadczenie dla mediów, w którym informuje, że „oświadcza, iż rodzice wskazują, iż przekazane informacje [przez szpital – red.] są niezgodne z rzeczywistością”.

Rodzice zaprzeczają twierdzeniom szpitala jakoby stan dziecka nie miał związku ze szczepieniem. Dziecko trafiło do szpitala w Radomiu zaledwie pięć dni po podaniu szczepionki przeciwko pneumokokom o nazwie Synflorix (nr serii ASPNB005AE). Powyższe wskazuje, iż u dziecka wystąpił niepożądany odczyn poszczepienny – informuje prawnik.

W dalszej części wskazuje, że sprawa może dotyczyć krycia NOP, choć prawo nakazywało dokonać reakcji. Jak zauważa, „obowiązkiem lekarzy sprawujących opiekę nad dzieckiem było zgłoszenie ciężkiego niepożądanego odczynu poszczepiennego lub nawet podejrzenia jego wystąpienia, czego według dokumentacji medycznej przekazanej rodzicom zaniechano.

W chwili obecnej intencją rodziców jest podtrzymywanie wszystkich funkcji życiowych dziecka oraz przetransportowanie dziecka do innego szpitala – podkreśla Tetela.

Źródła: facebook.com/nczas.com

29 KOMENTARZE

 1. co na to minister zdrowia? – szczepimy wszystkie niemowlaki w pierwszej dobie po urodzeniu – a niech słabe sobie umrą w najlepszyw wypadku ?????? TO JSET ZBRODNIA !!!

 2. Jak można wciskać taki kit, że NOP musi wystąpić zaraz po szczepieniu?!
  Skutki szczepienia takie jak padaczka, cukrzyca typu I, autyzm i wiele innych przewlekłych chorób mogą wystąpić po 2 , po 5 i po 10 latach i dłużej. Firmy farmaceutyczne wraz rządami utworzyły sobie parasol ochronny, żeby nie brać odpowiedzialności za negatywne skutki szczepień a przede wszystkim nie płacić i ukryć, że szczepionki są nie badane tak, jak wymagają tego procedury medyczne i z jednej strony wcale się nie dziwię, bo zarabiają więcej niż kartele zajmujące się handlem narkotykami i bronią.

  • U Ciebie chyba właśnie po tych kilkunastu latach pojawił się NOP – zanik muzgu…

   • Łaskawco, u pana stwierdzam brak znajomości ortografii – to po pierwsze, po drugie – odważa się pan na „tykanie” to objaw braku znajomości polskiej kultury.
    Modlę się o powrót do zdrowia Szymonka – dzisiaj poproszę o modlitwę w Jego intencji podczas publicznego różańca w moim mieście.

  • A jak ktoś nie był szczepiony i po latach zachorował na cukrzycę, to czy stwierdzenie że „zachorował bo nie był szczepiony” będzie poprawne?

 3. Kto szczepi dzieci na pneumokoki ? Kto wymysla jakies dziwne choroby by potem na nie szczepic ? To pewnie byli tacy nowocześni rodzice co to szczepią na wszystko bo nie są przecież oszołomami.

   • @Docent Mjelnek

    Kalendarz szczepień obowiązkowych 2019 – szczepienia obowiązkowe dzieci i młodzieży według wieku
    Program szczepień obowiązkowych na rok 2019 został opublikowany w komunikacie Głównego Inspektora Sanitarnego.

    1. rok życia:

    w ciągu 24 godzin po urodzeniu dziecko otrzymuje pierwszą dawkę szczepionki przeciw WZW typu B, a na gruźlicę przed wypisaniem dziecka z oddziału noworodkowego.
    2. miesiąc życia (po ukończeniu 6 tygodnia życia) – dziecko otrzymuje drugą dawkę szczepionki przeciw WZW typu B, a także pierwszą dawkę szczepionki przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi oraz Haemophilus influenzae typu b i pneunokokom (do 12 miesiąca życia, urodzone przed 37. tygodnia ciąży lub urodzone z masą poniżej 2500 g);
    3.-4. miesiąc życia (po 8. tygodniach od poprzedniego szczepienia) podaje się drugą dawkę szczepionki przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi oraz Haemophilus influenzae typu b i pneunokokom, a także pierwszą dawkę szczepionki przeciw polio;
    U dzieci z przeciwwskazaniami do szczepienia przeciw krztuścowi szczepionką pełnokomórkową oraz u dzieci urodzonych przed 37. tygodniem ciąży lub urodzonych z masą urodzeniową poniżej 2500 g należy zastosować szczepionkę błoniczo-tężcowo-krztuścową z bezkomórkowym komponentem krztuśca (DTap), według wskazań producenta szczepionki, zaś w przypadku orzeczenia przeciwwskazania do szczepienia przeciw krztuścowi należy zastosować szczepionkę błoniczo-tężcową (DT);

    5.-6. miesiąc życia (po 8 tygodniach od poprzedniego szczepienia) podaje się trzecią dawką szczepienia podstawowego przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi oraz Haemophilus influenzae typu b i drugą dawkę szczepienia podstawowego przeciwko polio;
    7. miesiąc życia – podaje się trzecią dawkę szczepionki przeciw WZW typu B;

 4. Szczepienia zabijają dzieci! Na komisji sejmowej przyznano że w Polsce nie ma instytucji która byłaby w stanie przebadać szczepionki…

  • Czy niemiecki, francuski bądź amerykański producent zapłaci rodzicom za syna ?

 5. Odpowiedź jest prosta: Każdy człowiek ma w organiźmie masę różnych bakterii:między innymi pałeczki hemofilne, pneumokoki, meningokoki, czy gronkowce. Gdy są w równowadze, nie stanowią dla nas żadnego zagrożenia, a nawet wspomagają nasz układ odpornościowy. W 2 miesiącu życia dzieci otrzymują obowiązkową szczepionkę Hib, która wybija pałeczki hemofilne. To powoduje zachwianie równowagi i zaczynają się wtedy namnażać w sposób niekontrolowany pneumokoki i meningokoki. Do tego podawanie w tym okresie dziecku antybiotyków, powoduje że pneumokoki przechodzą z wersji bezotoczkowej do otoczkowej, co czyni z nich wyjątkowo zjadliwe i groźne dla zdrowia bakterie. Eliminacja pneumokoków szczepionkami (na razie nieobowiązkowymi) powoduje z kolei namnażanie bakterii gronkowca. Spodziewam się, że niedługo urzędnicy Ministerstwa Zdrowia (!?) zaproponują szczepionkę na pneumokoki jako obowiązkową, natomiast zaczną zachęcać i promować szczepionki na gronkowca.

  • Ale pneumokoki już są obowiązkowe, wiem bo mam 3miesiecznego synka. Od stycznia 2018 jest obowiązek szczepienia przeciwko nim.

   • No proszę… To nie byłem na czasie, bo mam już starsze dzieci. Czyli teraz czekamy na obowiązkowego gronkowca…

 6. Zbrodniczy antypolski pisobolszewicki reżim morduje dzieci. Ciekawe czy ten pisowski beton się kiedyś ocknie w końcu?

 7. Szczepienia jako metoda depopulacji
  za tym stoją elity talmudystyczne, satanistyczne stojące za PO, PiS …

 8. No niestety jak to powiedział Henry Kissinger (lub Zbigniew Brzeziński, doradca prezydentów USA, nie pamiętam dokładnie): „Łatwiej jest teraz zabić milion osób, niż je kontrolować”. I to o kontrolę właśnie chodzi. Osłabianie woli, organizmów, zdolności nabywczej, zdolności do buntu i protestów, możliwości zdobywania informacji – to jest teraz główna agenda rządzących na całym świecie. Boją się odpuścić władzę, albo tak kochają tą władzę, że z ziemi są gotowi zrobić pustkowie zamiast pozwolić ludziom żyć godnie i cieszyć się wolnością. Zwłaszczyli sobie wszystkie wynalazki, zdobycze naukowe, technologie jakby to oni wymyślili a nie ludzie, którymi tak gardzą. Tak samo z pieniędzmi, ludzie którzy zapracowali na ich dobrobyt , są dla nich bydłem… i tak to się kończy, eksperymenty na populacjach poprzez szczepienia, testowanie leków itp. Demokracja to najgorszy wynalazek ludzkości, bo lud myśli, że ona faktycznie działa tak jak jest przedstawiana w telewizji, a rządzą ludzie ukryci za sceną…

 9. Na mordowanie dzieci idzie kupe kasy. Tymi mordercami powinien ktoś się zająć. To nie są lekarze tylko platni mordercy

 10. Jeszcze niedawno byliśmy oburzeni tym co dzieje się w UK, a tu u nas ta samą historia i to tak szybko :/ dlaczego ten cały system nie bierze pod uwagę tego, że każdy człowiek jest inny, każdy ma inne słabe strony, inne predyspozycje. Jak można tak taśmowo traktować delikatne dzieci? Moje pierwsze dziecko zaszczepili TRZY godziny po porodzie! Zgodę dali mi do podpisania w ostatniej fazie porodu, przecież byłam wtedy de facto niepoczytalna, a rodziłam kilkanaście godzin czyli mogli na spokojnie dać papiery wcześniej. To wszystko świadczy o tym, że chcą za wszelką cenę ukrywać fakty o niebezpieczeństwie szczepień. Na szczęście mi się oczy otworzyły tuż po wyjściu ze szpitala.

  • Moje zaszczepili 1h 15 minut po porodzie…. Dwiema na raz

   To były pierwsze i ostatnie jakie dostało moje 3 dziecko. Szkoda, że z dwójką starszych nie miałam jeszcze tej wiedzy którą mam dziś…

 11. Na YT kanał wrealu24 jest rozmowa p.J.Sochy i cioci Szymonka, która sprawe nagłosniła, na FB. Powikłanie nastapiła 4 dni po szczepieniu i lekarz z przychodni od razu to zasugerował, że to moze być po szczepieniiu i ze to normalne. P.Socha mówiła, że zgłosiła się do niej matka, której dziecko dostało drgawek po tejże szczepionce i o ile dobrze zrozumiałam z tej samej serii. Nadzór natychmiast powinien wycofac tę serię do zbadania, a nie robi nic. Takiej korupcji koncernów farm. jak w Polsce trudno szukać w Europie poza postkomunistyczną Bułgarią.

 12. te gnidy trują nas z powietrza, nakazują szczepień, dają zatrute jedzenia. Po prostu nas te gnidy zabijają powoli.

 13. Mordujcie dalej swoje dzieci …. tym którym dziecko przeżyło – to też nie ma co współczuć – czeka was opieka do końca waszego zeszmaciałego życia !!

  • mamy 2019 rok a wy jakbyście się urwali z lat 90…. ogarnijcie się ludzie !!

 14. szczepienia powinny być dobrowolne a nie przymus ! w innych krajach UE nie ma takiego przymusu ! ponadto preparaty powinny być najwyższej jakości ! ponadto ledwie się urodzi biedactwo a już tyle tego ! cos to nie tak powinno być ! a firmy farmaceutyczne obrót muszą mieć !

 15. najgorsze jest to, że lekarze (chyba dość często) nie zgłaszają NOP. Na stronie Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego są sprawozdania dotyczące szczepień. W 2017 nie wykazano ani jednego powikłania w postaci zapalenia opon czy mózgu. Nie wiem, czy to ukrywają, a jak tak, to z jakiego powodu – faktem jest, że narażają zdrowie kolejnych dzieci. Dają też argument tym, którzy się uparli szczepić w pierwszej dobie (chyba tylko w PL), najlepiej kilkoma na raz i bez odraczania. Lekarzy, którzy mają inne zdanie się wyśmiewa lub dyscyplinuje (ostatni przykład dr n. med. Katarzyna Bross-Walderdorff). Nie tylko lekarzy, też naukowców, których badania wskazują na zagrożenia ośmiesza się bez podania argumentów. Dziwi, że lekarze nie pilnują akurat tej procedury, bo innymi chętnie się zasłaniają

 16. pneumokoki to wymyślona nazwa przez koncerny farmaceutyczne…”pałeczki”,które znajdują się w przełyku mamy wszyscy…czyli szczepimy na coś co mamy sami w organiźmie WTF?

Comments are closed.