Tego nie można puścić płazem! Polski konsul został uznany za persona non grata. Musi opuścić Norwegię

Władze norweskie uznały konsula Sławomira Kowalskiego za persona non grata – poinformował w poniedziałek wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk. Jak ocenił, decyzja ta jest skrajnie nieuzasadniona i musi spotkać się z „działaniem wzajemnym”.

„Władze norweskie uznały konsula S. Kowalskiego za persona non-grata, co uniemożliwia mu dalsze wykonywanie funkcji. To decyzja skrajnie nieuzasadniona. Jedyną możliwą decyzją w tej sytuacji jest działanie wzajemne, co zostanie zrealizowane w trybie natychmiastowym” – napisał na Twitterze Szynkowski vel Sęk, który odpowiada w resorcie dyplomacji m.in. za sprawy polonijne.

Pod koniec stycznia MSZ Norwegii poinformowało, że zdecydowało o wydaleniu z Norwegii Kowalskiego, który znany jest z walki o prawa polskich dzieci z urzędem Barnevernet. Według rzeczniczki norweskiego MSZ, przyczyną decyzji o wydaleniu była „niezgodna z rolą dyplomaty działalność konsula w kilku sprawach konsularnych, w tym jego niewłaściwe zachowanie wobec funkcjonariuszy publicznych”.

Szef MSZ Jacek Czaputowicz zdecydował jednak o pozostaniu konsula na stanowisku do końca upływającej w czerwcu br. kadencji. (PAP)

10 KOMENTARZE

 1. HAHA Norwegia traktuje polske jak ostatniego pariasa. Jeden z nielicznych pomocnych pracownikow ambasad wyrzucony jak smiec. Odpowiedz rzadu pis bedzie przepraszamy.

   • A gdzie jest norweska ambasada w Warszawie? Od sprzedawczykow z pisu nie spodziewam sie niczego ale Wy Narodowcy, gdzie jestescie?????????

  • towers ma rację – pis za to przeprosi – tyle potrafi – i to jest żałosne – jak i wymawianie każdemu, kto napisze paqwdę o tym ….

 2. Stopniowo będą eliminować w różny sposób wszystkich normalnych i porządnych ludzi. Bardzo możliwe, że to zachowanie Norwegów jest wynikiem umowy z polskim MSZ.
  „Wy go wyrzucicie, a my nie będziemy bardzo się burzyć”
  Ten rząd wszystko robi posługując się kłamstwem, oszustwem, krętactwem, perfidnie udając przy tym, że nic nie może, bo naciski, bo opozycja, bo unia, bo…uj wie co jeszcze.

 3. Akurat temu konsulowi nie można nic zarzucić, pomimo prób wywołania takiego wrażenie. Są nagrania tv, które temu przeczą po prostu. Każdy kolejny powinien być tak samo aktywny, jak ten i tak samo czujny, by odpowiednio się zachowywać. Gdy kolejny zostałby uznany za persona non grata, wystąpić do sądu w Hadze. I wtedy umiędzynarodowić problem zabierania dzieci.

 4. Norweska faszystowska patologia odbiera BIALE polskie dzieci i przekazuje w rece norweskich pederastow!!! Jest to dzialanie zamierzone i rasistowskie!! Ktore mozna porownac do zbrodniczego zabierania tzw. „dzieci z zamojszczyzny” przez okupanta niemieckiegp. Ciekawe, ze faszystowskie krolestwo norwegii NIGDY nie konfiskuje dzieci kolorowych!! np tzw „uchodzcow” z Somalii!! Widocznie wsrod norweskich homoseksualistow j zooffilikow jest duze zapotrzebowanie na na niebiskookich blond chlopcow i dziewczynki!!!!

 5. Nazistowska kolego, nazistowska patologia!!! A nie faszystowska.
  Faszyzm, nie jest to przyjemna ideologia, ale faszyzm nigdy nie stosował kidnapingu ani eugeniki itp.. Faszyzm powstał w celu obrony starych tradycji, np. w Hiszpanii przeciwko rodzącemu sie tam komunizmowi. Robił to jednak metodami wołającymi o pomstę do nieba, w szczególności promował kult wodzostwa i państwa sprzeczny z naszą cywilizacją czy przemoc w walce politycznej.
  Prawdziwi faszyści to byli Włosi, Hiszpanie, Portugalczycy. Słyszał ktoś, aby te nacje porywały dzieci albo stosowały zbrodnicze eksperymenty medyczne? Bo ja nie słyszałem.
  Natomiast Niemcy oraz Skandynawowie, a także Anglosasi ulegali masowo propagandzie narodowo socjalistycznej. To tam rozkwitały te zbrodnicze eksperymenty mające na celu zniszczenie tradycyjnej kultury i wyhodowanie nowego człowieka. W Skandynawii część tych eksperymentów trwa do dzisiaj.

Comments are closed.