To będzie hit wśród mediów społecznościowych! „Rycząca namiętność” – portal randkowy dla krów

Tuddr to aplikacja, która pozwala hodowcom bydła znaleźć
Tuddr to aplikacja, która pozwala hodowcom bydła znaleźć "partnera" dla swego zwierzęcia. Źródło: Facebook /Cody Creelman, Cow Vet

Podobna do Tindera aplikacja do rozpłodu krów Tudder pozwala na znalezienie „ryczącej miłości” w najbliższej okolicy. Hodowcy mogą dobierać bydło w pary, przesuwając palcem po ekranie telefonu wydającego odgłos muczenia – podała w poniedziałek agencja Bloomberga.

Rolniczy start-up Hectare z Wielkiej Brytanii zaprezentował Tuddera jako ułatwienie dla hodowców, którzy mogą przeglądać zdjęcia krów lub byków do rozpłodu wraz z często żartobliwym opisem np. „fajny, duży, silny sort – robi fajne krowy mamki” lub „cichy, wyrośnięty, młody byk gotowy do pracy”. Aplikacja zapewnia też bardziej przydatne informacje, m.in. o wieku rogacizny, jej charakterze i przebytych chorobach, a także o lokalizacji farmy i danych kontaktowych właścicieli.

Identycznie jak w przypadku Tindera fotografie w Tudderze przesuwane są w lewo, by odrzucić propozycję, lub w prawo, by wyrazić zainteresowanie. W drugim przypadku ze smartfona wydobędzie się odgłos muczenia, a program skieruje nas na platformę zakupu bydła zarządzaną przez start-up. Wśród opcji wyszukiwania zaznaczyć można preferencje np. zwierząt organicznych lub z rodowodem, bądź też wykluczyć obszary, w których wykryto epidemię gruźlicy.

Opis aplikacji na platformie Apple App Store obiecuje użytkownikom „pomoc w łączeniu zwierząt hodowlanych z Wielkiej Brytanii w pary w ich dążeniu do ryczącej miłości”. Firma Hectare zaznaczyła dodatkowo, że jej celem jest „wiązanie potulnych zwierząt gospodarskich z ich bratnimi duszami”.

Firma Hectare uzyskała wsparcie na ponad 3 mln funtów, a wśród wymienionych na oficjalnej stronie inwestorów figurują rząd brytyjski, przedsiębiorca Richard Koch i tenisista Andy Murray. W wypowiedzi dla Bloomberga szef Hectare Doug Bairner zaznaczył, że z platformy sprzedażowej firmy dla bydła (SellMyLivestock) i zboża (Graindex) korzysta obecnie ok. jedna trzecia wszystkich gospodarstw rolnych w Wielkiej Brytanii.

Bloomberg pozytywnie ocenia pomysł twórców aplikacji. Sprzedawanie i łączenie zwierząt hodowlanych w pary przy użyciu mediów społecznościowych może znacznie przyśpieszyć proces, który nierzadko wymaga długich podróży w celu rozmnożenia trzody – wskazała agencja.

Comments are closed.