Trump chce wprowadzić stan wyjątkowy na granicy z Meksykiem

Donald Trump. Foto: PAP/DPA
Donald Trump. Foto: PAP/DPA

Prezydent Donald Trump chce wprowadzić stan wyjątkowy na granicy, żeby w ten sposób ominąć weto Demokratów w Kongresie, którzy nie chcą mu dać pieniędzy na budowę muru mającego zatrzymać nielegalną imigrację z Meksyku.

Trump zasugerował na spotkaniu w Białym Domu dotyczącym handlu transgranicznego, że deklaracja – która jeszcze bardziej podniesie temperaturę polityczną wokół tego problemu – może nawet pojawić się w jego przemówieniu na ten temat w Kongresie w najbliższy wtorek.

„Z pewnością o tym myślę”, Trump powiedział o ogłoszeniu stanu wyjątkowego. „Myślę, że jest duża szansa, że ​​będziemy musieli to zrobić.”

Prezydent mówi, że istniejące odcinki murów powinny zostać połączone i przedłużone wzdłuż granicy, aby zatrzymać to, co nazywa jako niekontrolowaną inwazją przestępców.

Demokraci, którzy kontrolują niższą izbę, wielokrotnie odrzucali żądania finansowania muru, mówiąc, że prezydent uczynił projekt muru polityczną krucjatą demonizującą imigrantów i zaspokajającą jego wyborczą bazę.

Ogłaszając stan wyjątkowy na granicy, Trump teoretycznie byłby w stanie wykorzystać niepowiązane fundusze, aby wykorzystać je do budowy muru. Jednak prawie na pewno stanąłby w obliczu natychmiastowych wezwań sądowych, a Demokraci twierdzą, że nie ma prawdziwego zagrożenia na granicy.

Źródło: The Drudge Report

9 KOMENTARZE

  1. Hmm…”…niekontrolowaną inwazją przestępców.” Na Europę ta inwazja przestępców była raczej kontrolowana co najlepiej wiedzą zainstalowane wszystkie macki Dżordżusia? Praawda!? Ba! Podejrzewam nawet, że te macki przestępczo legalizowało i pomagało w tej inwazji przestępców?…

    • A tak naprawde, to Amerykanie bez migrantow nie mieliby szans przetrwania. Jeden z ciezko pracujacych Meksykanow na farmie stwierdzil, ze na skutek anty-latynowskiej histerii Trumpa, niebawem jedno jablko bedzie kosztowac $10.00 Jego ostrzezenie zaczyna sie powoli materializowac.

  2. Trump to cyniczny miliarder umoczony po uszy w niejasne powiazania z putinowska Rosja. Kiedys stwierdzil, ze globalne ocieplenie ‚wymyslili Chinczycy, zeby oslabic amerykanski przemysl’. W czasie kampanii wyborczej obiecywal, ze za mur zaplaci Meksyk. To narcystyczny megaloman i patologiczny klamca- uwaza przecietnego wyborce za kretyna, ktoremu mozna wmowic wszystko.

  3. Komuniści mogą mu skoczyć na kant chvja. Obrona grannic terytorium kraju jest konstytucyjnym obowiązkiem prezia Hamburgerlandu. Trump nie może postąpić inaczej. Ma władzę której nie chce nadużywać ale prawdopodobnie będzie musiał. Komuniści chcą milionów nielegalnych lewaków w USA bo potrzebują wygrać wybory 2020. Ameryka walczy o życie.

    • Buhaha. W 2016r. Trump nie mogl sie pogodzic z tym, ze Hillary Clinton dostala prawie 3 miliony glosow wiecej od niego w skali calego kraju, wiec oglosil, ze w wyborach wzielo udzial ‚miliony osob nieuprawnionych do glosowania’. Oczywiscie nie przedstawil na to zadnych dowodow- po prostu wyssal to sobie z palca.

  4. Komisja Mueller’a osadzila juz w kiciu najblizszych z jego kryminalnej swity, a na deser zostawili sobie cala rodzine Trumpa, ktorych po kolei moga nawet osadzic po zakonczeniu jego krolowania. To hanba dla Amerykanow, ktorzy z glupoty, niewiedzy i braku innych kandydatow wybrali tak niezdolnego i do bolu narcystycznego fuhrera. Jak do tej pory prawie 70% Yankesow nie moze sobie darowac tak potwornej pomylki, ktora osadzila go na tronie.

Comments are closed.