Ustalono datę pogrzebu śp. Jana Olszewskiego. Znany jest też termin żałoby narodowej

Pogrzeb byłego premiera Jana Olszewskiego odbędzie się w sobotę, a żałoba najpewniej będzie trwała od czwartku do soboty – poinformował w poniedziałek marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Marszałek Sejmu był pytany przez dziennikarzy telewizji Polsat o datę pogrzebu byłego premiera Jana Olszewskiego i czas trwania żałoby, po wpisaniu się do księgi kondolencyjnej w Kancelarii Premiera.

„Żałoba najpewniej będzie trwała od czwartku do soboty, natomiast pogrzeb odbędzie się w sobotę – mam nadzieję z pełną powagą dokonaną przez wszystkich Polaków” – powiedział Kuchciński.

„Pożegnanie Wybitnego Prawnika i Polityka, Kawalera Orderu Orła Białego, Premiera rządu wolnej i suwerennej Polski wymaga stosownej powagi. Zarządzenie Żałoby Narodowej uważam za konieczne” – napisał na Twitterze:

Źródło: PAP/ Twitter

12 KOMENTARZE

  1. Lepiej wprowadzić żałobę całoroczną, a ogłaszać odstępstwa od niej.

  2. Sp. Jan Olszewski Polak Premier Polski……..czysty,…oddany Polsce calym sercem, Patriota!!! Pogrzeb ZLODZIEJA DAMOWICZA rzeczywiscie byl cyrkiem do n-tej potegi!!!!!

  3. Rok się dobrze nie zaczął a okupanci z PiSkomuny już dwie żałoby ogłosili. Najpierw po zgonie przestępcy z Gdańska, teraz po zgonie socjalistycznego masona…

  4. Ja żadnej żałoby nie obchodzę, bo to nie moja rodzina. Zwykły polityk, który brał kasę za rządzenie. Jak był taki szlahetny, to dlaczego nie przewodził ówczesnemu rządowi za darmo? Wszystkich polityków mam gdzieś, a zwłaszcza z otoczenia TW BOLKA, który donosił, bo obracał się w życiu publicznym komuny. Prawo i SPRAWIEDLIWOŚ niech zapłaci za pogrzeb JANA OLSZEWSKIEGO, bo to ich partyjny pogrzeb. Nie interesował mnie ten człowiek. Nic do niego nie czułem, nie czuję i nie będę czuć.

  5. 3RP będzie teraz publicznie łkać i rwać włosy z głowy bo odszedł im do Wielkiego Architekta kolejny mason. Jeszcze nie skonczyl się cyrk z Adamowiczem a zaczyna się następny

  6. To podly mason i milosik banderowcow. Piskomuna chce sterowac uczuciami Polakow, najpierw walka z nienawiscia teraz przymuszanie do zaloby

  7. mam nadzieję, że Bolki, Olki, Donki i całe to czerwone tałatajstwo nie będzie zaproszone do kościoła , bo mogły by wypaść gwoździe z krucyfiksa…

  8. Mason, Żyd, pracownik MSZ w czasach stalinowskich, socjalista, w jego super hiper patriotcyznym rządzie był Olechowski i Skubiszewski. Z pogardą wypwiadał się o ofiarach rzezi wołyńskiej. Wystrugano z niego prawicowca. Autorytet dla bydląt.

Comments are closed.