Wałęsa się nie powstrzymał. Atakuje zmarłego Olszewskiego i wychwala siebie jako zbawcę Polski

Jan Olszewski i Lech Wałęsa/fot. YouTube/Telewizja Republika/PAP/Adam Warżawa (kolaż)
Jan Olszewski i Lech Wałęsa/fot. YouTube/Telewizja Republika/PAP/Adam Warżawa (kolaż)

Były prezydent i najsłynniejszy elektryk świata Lech Wałęsa znany jest z nieprzemyślanych wypowiedzi oraz wielkiego ego. Tym razem jednak znowu postanowił przekroczyć granice przyzwoitości.

Lech Wałęsa często mówi o sobie jako tym, który obalił komunę, negując przy tym działania i poświęcenie innych osób. Wielokrotnie też kompromitował się mocnymi wypowiedziami, które nie mają pokrycia w rzeczywistości.

Tym razem na celownik wziął ś.p. Jana Olszewskiego, żołnierza Szarych Szeregów i prawnika, który w sądach PRL walczył o opozycjonistów. Zdaniem Wałęsy, gdyby Olszewski pozostał na stanowisku i posłuchałby zaleceń jego rządu… w Polsce nadal stacjonowałyby wojska radzieckie.

O zmarłym nie należy pisać źle i każdemu należy się szacunek. Dla prawdy historycznej jednak ważna jest uczciwa ocena działań ś.p. Premiera RP ,Jana Olszewskiego – napisał Lech Wałęsa na Twitterze.

Gdybym posłuchał zaleceń rządu sp J.Olszewskiego to wojska sowieckie byłyby w Polsce do końca świata i jeden dzień dłużej. Do dzisiaj sprawy by nie załatwiono tak jak nie załatwiono sprawy wraku z Smoleńska – ocenił były prezydent.

Poszukajcie depeszy jaką do mnie wtedy wysłano – podsumował Wałęsa

Źródło: twitter.com

39 KOMENTARZE

 1. Alkoholik, zlodziej i donosiciel…do malego palca nie dorastasz panu Janowi.

  • W polowie 1992 grubo ponad 50% ruskich wojsk byla juz wycofana a plany wycofania calosci w pelni realizowane. Polska oficjalnie przechodzila pod kuratele niemiecka i tak czy inaczej te wojska bylyby wycofane, niezaleznie czy Bolek wywalilby Olszewskiego ze stolka czy nie.

 2. Szmato sb.cka na krześle elektrycznym nawet mózgu by ci nie spaliło bo go nie posiadasz.
  Jesteś największą tragedią polskiego narodu.
  Skutki twojej zdrady będą odczuwać jeszcze następne pokolenia.

 3. Za to mamy okupację wojsk amerykańskich w myśl przysłowia: zamienił stryjek siekierkę na kijek.
  Poza tym, czego można się spodziewać po prostym chłopku elektryku, który nie umie się wysłowić i sam nie rozumie co mówi. Posłużyły się nim służby specjalne, a on myśli, że jest wielkim człowiekiem. Czy ta mała kreatura wreszcie się nie zamknie i wstydu Polsce nie przynosi. Jeszcze takiego idioty to chyba w historii Polski nie było.

  • Módl się o te wojska amerykańskie i o partię proamerykańską po najbliższych wyborach. Kilkaset kilometrów od wschodniej granicy jest regularna linia frontu, ale Polacy śpią spokojnie tak jak w 1939

   • linia frontu?przecież tam wojny nie ma jest tylko konflikt wewnętrzny ukrainy

   • Tak ? A ja bym chyba nawet wolał żeby mnie ktoś wyzwolił z pod okupacji GMO, chemtrails, więzień CIA, Politycznej poprawności, gejowskiego terroru, 80% podatku, spłacania Żydów, panoszenia sie ukrów itp. Swoja droga suwerenności i tak nie mamy.

 4. taki elektryk co siedzi w ciemnościach kłamstwa ! ZERO CZYLI NIC !

  ŚW. pamięci Pan Jan Olszewski – inteligencja , etyka , klasa !
  Panie Premierze dziękujemy za te słowa na mównicy sejmowej to nadzieja ,że jeszcze uczciwość i prawość istnieje !

 5. Obejrzyjcie dokument „Nocna zmiana”, widać tam bolka przerażonego możliwością odkrycia prawdy przez Obywateli. Mocna sprawa.

    • Ten film to paszkwil propagandowy i tyle. Chcesz to zwal sobie konia przy tym filmie. Mnie teorie spiskowe Kurskiego nie kręcą.

     • Jasne masz rację, a główne role grają wynajęci aktorzy. Oskary im się należą. Szczególnie za rolę główną- prezydenta Bolka. Świetny był także ten młody aktor w roli Tuska. Zapomniałem jak się nazywa. Pamiętasz? Przypomnij mi kolego.

     • W demokracji rządzi większość. Jeśli rząd traci większość, to przy wotum nieufności kończy swoją pracę. Rząd Olszewskiego stracił większość i został odwołany większością głosów w parlamencie. Demokratyczne głosowanie, rozumiesz, czy nie?
      Kurski zrobił film o tym, że rząd został obalony jakimiś nielegalnymi metodami pod osłoną nocy. Teoria spiskowa jakich wiele w otoczeniu Kaczyńskiego.

    • Mocne to jest zalozenie, ze rządy Lozy Kopernik, do ktorej nalezał nieboszczyk, bylyby dla Polski zbawienne.

 6. radziłbym nie powtarzać za Urbanem, że to wielki elektryk. Na elektryka trzeba trochę popracować i sporo wiedzy pochłonąć, nie może być elektrykiem byle kto tak jak ta szmata…

 7. Lechu gdybys w latach 90 uczciwie sie rozliczyl ze swojej przeszlosci a potem siedział cicho na rybach na mazurach to MOŻE w pewnym sensie byłbyś dziś szanowany. Ale ty zrobiłeś sobie z gęby cholewe i histeryzujesz zaklinając rzeczywistosc.

 8. SBecki wieprz.
  Wkrótce nadejdą twoje dni – nawet się nie odlejesz pod siebie.

 9. „Nocna zmiana” pokazuje prawdziwego wałęse , tuska ,pawlaka i innych komuchów !!!

 10. Wypowiedzi tego Pana obrażają moją inteligencję..Pan Olszewski to wielka postać a elektryk to Dyzma Polskiej polityki brnący w zakłamanie i wypaczający fakty!!!

 11. Niepotrzebne słowa Panie Prezydencie. Wiedzą ci, co chcą wiedzieć. Ci co nie chcą, nie wiedzą. Nikogo Pan nie przekona, zrazić do siebie łatwo.

 12. ..a wojskom sowieckim grałaby wielka orkiestra pod batutą równie zasłużonego Jurka Owsiaka.

 13. Jedni chwalą inni ganią Wałęsę ale nikomu nie przyszło do głowy zastanowić się co mogło być napisane we wspomnianym przez Wałęsę dokumencie. Nie doczytaliście co napisał ??? W dzisiejszym piślackim IPN-ie tego papierka na pewno nie znajdą, a szkoda.

 14. ale bolus szuka farby zeby sie wybielic ze chcial nas znowu pograrzyc w macki ruskich co za debilizm wykonaniu agenta sowieckiego mislisz ze narod gupi i da sie nabrac na twoje klamstwa ja to mam szczescie ze ani razu nie glosowalam za toba imam czyste sumienie ze nie glosowalam za komuna BIS i w zyciu juz nie zaglosuje za zdrajcami donosicielami i pedalaMI

 15. Różnica między śp. premierem Olszewskim, a Bolkiem jest taka, że p. Olszewski umarł, a Bolek zdechnie.

  • No i p. Olszewskiego na pewno przyjmą u Wielkiego Architekta, a z Bolkiem – nie wiadomo.

 16. Olszewski to mason i banderofil. Nieciekawy typ. Zdrajca Narodu Polskiego gloryfikujacy UPA

  • mam nadzieję że twoja matka suka już zdechła , i już czerwonym psom nie ciagne druta i nie daje od tyłu suka psom !

 17. Człowieku, co ty piszesz. Po latach widać kto miał rację, kto ma klasę a komu się wydawało.
  Cały majątek Polski pozostał w rękach poprzedniego układu, komuniści się uwałaszczyli. Dzisiaj śmieją się zwykłym, uczciwym Polakom, którym co zostało? Porozmawiaj ze zwykłymi, prostymi Ludźmi. Olszewski był przeciwny od samego początku złodziejskiej prywatyzacji. Układ z lat 90 pozostał do nieawna i co? Komu żyje się lekko w tym Kraju? Co Wałęsa i Lewica zrobiła dla zwykłych prostych Ludzi?

  • a ty myslisz ,że kto tu liże tyłek Bolkowi? same qrwy i pomioty czerwonego ścierwa !

 18. i aż się wierzyć nie chce ile tu jest łajna które by jeszcze Bolkowi tyłek po sraniu wylochało do czysta ozorem…..za qrwy !

Comments are closed.