Zniszczyła krzyż i zbezcześciła kościół. Jackeline Chavira dała się nagrać, więc szybko stała się „gwiazdą” mediów i internetu [VIDEO]

Jackeline Chavira niszczy krzyż w kościele w Watsonville w Kalifornii. Źródło: Watsonville Police Department
Jackeline Chavira niszczy krzyż w kościele w Watsonville w Kalifornii. Źródło: Watsonville Police Department

W Kalifornii aresztowano kobietę, która zniszczyła krzyż i święte figury w jednym z kościołów. Po opublikowaniu nagrań z jej czynów fanatyczka stała się prawdziwą gwiazdą internetu.

23-letnia Jackeline Chavira weszła do kościoła Świętego Patryka w hrabstwie Santa Cruz w Kalifornii rozbiła figurę świętego i przewróciła duży, 4,5 metrowy krzyż. Potem przeszła do kaplicy, gdzie modliło się dwóch wiernych i tam rozbiła figurę świętego.

Na szczęście kobieta była na tyle głupia, że dała się nagrać, więc szybko została zatrzymana i aresztowana. Jak się okazało napadła też na dwa pobliskie sklepy z pamiątkami religijnymi, gdzie również zniszczyła figurki świętych, ukradła kwiaty, napoje i jedzenie.

Nagranie nie tylko pozwoliło szybko ustalić tożsamość fanatyczki i schwytać ja ale tez uczyniło ją sławną w całej Ameryce. Filmik ze zdarzenia zamieścił w mediach społecznościowych Departament Policji Watsonville. W ciągu kilku godzin obejrzało go ponad 100 tysięcy osób.

Kobieta będzie odpowiadać za zniszczenie rzeczy wartości co najmniej 15 tysięcy dolarów, włamania i naruszenie cudzej posesji. Oczywiście w mediach nie podniósł się żaden wrzask na temat szalejącego antykatolicyzmu. Co innego zbezcześcić kościół, a co innego synagogę.

Comments are closed.