Adamowicz przed śmiercią przygotował specjalny dokument. Miał zostać rozesłany mailem do wszystkich redakcji

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Foto: PAP/Adam Warżawa
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Foto: PAP/Adam Warżawa

Zamordowany prezydent Gdańska przygotowywał się na atak polityczny ze strony partii rządzącej. Jak wynika z wypowiedzi pełniącej obecnie jego obowiązki Aleksandry Dulkiewicz, miał on przygotowany plan na wypadek zatrzymania. Posiadał także opracowany przez prawników dokument.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, Paweł Adamowicz miał twierdzić, że PiS prowadzi przeciwko niemu „dziesiątki śledztw z powodów politycznych”. Miał także konkretny plan na wypadek próby usunięcia go z urzędu, a także przygotowane specjalne oświadczenie, które miało być wykorzystane w razie kłopotów i zatrzymania przez służby.

„Wyborcza” pisze, że przed śmiercią Adamowicz spodziewał się ataku politycznego i żył w napięciu. Sądził, że może zostać zatrzymany przed wyborami.

Wersję tę na łamach „Wysokich Obcasów” potwierdziła Aleksandra Dulkiewicz, opowiadając o tym, że Adamowicz miał gotowy plan na wypadek zatrzymania go „pod pretekstem śledztwa”. Śledczy sprawdzali m.in. oświadczenia majątkowe prezydenta Gdańska.

Prawnicy przygotowali Adamowiczowi specjalne oświadczenie, które miała Dulkiewicz. Kobieta dostała polecenie, że w razie zatrzymania prezydenta ma rozesłać je mailowo do redakcji i zaalarmować opinię publiczną.

„We wrześniu prowadziliśmy trudne rozmowy z prawnikami i oni przygotowali oświadczenie na wypadek zatrzymania pana prezydenta” – mówiła w rozmowie z „Wysokimi Obcasami”.

Adamowicz miał w tym oświadczeniu tłumaczyć powody swojego zatrzymania… sytuacją polityczną w kraju.

Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia 2019 roku. Dzień wcześniej podczas 27. Finału WOŚP został ugodzony nożem przez Stefana W. Prezydent Gdańska przeszedł pięciogodzinną operację. Miał trzy głębokie rany: jedną w okolicy serca i dwie – jamy brzusznej.

Źródło: Gazeta Wyborcza/fakt.pl

30 KOMENTARZE

 1. Jakie to dziwne powiazania Adamowicz zona Abramska Dulkiewicz kochanek zyd Karnowski

 2. Stany Zjednoczone zakzały PIS-owi ruszania układów w dużych miastach w Polsce . Śmierć Adamowicza i oddanie przez PIS Gdańska z powrotem w łapy gangu rabujacego mieszkańców od 30 lat świadczy o zgodzie PIS-u na taką sytuacje w Gdańsku . Gang rabujący Trójmiasto otwarcie przygotowuje sie do oderwania Pomorza od Polski , czyli PIS , na pewno jego władze, akceptuje rozbicie Polski . Nie sądzę , żeby to się zatrzymało na Gdańsku

  • „My nie ruszamy waszych wy nie ruszacie naszych”
   Akcja z Adamowiczem to działania nad PO, PiSem …

  • W Gdańsku są już dwujęzyczne nazwy ulic i placów. Jest też Post Amt zamiast Poczty Polskiej.
   Wolne Miasto Gdańsk na horyzoncie.

   To nie Amerykanie kazali!
   To Niemcy mają takie wielkie wpływy.

   • parchy jankesi wzmacniają germańców-niemców w celu polityki wschodniej OCZYWIŚCIE KOSZTEM POLSKI, ALE niemiaszki o wszystkim wiedzą, bo to ich robota, zostać wzmocnionym przez jankesów w celu jankeskiej i innej parchatej polityki, ale NIEmartw się, bo w odpowiedniej chwili niemry się abisurmanią i wymkną jankesom z pod kontroli „pokazując WIELKIEGO WAŁA” i prowadząc własną politykę, natomiast nad wisłą bedzie jak zwykle lament, ŻE „znowu nas sojusznicy oszukali”, a potem POLSKI już NIEbędzie…

    Ps.: reichordnung muss sein
    Albo tak jakoś…..

   • Tak sie do 2015 roku wydawało , ale PIS-owi rozkazuje Mosbacher . Nazwisko niemieckie ,ale inny rząd

 3. GW do kibla tego bym nie zabrał. A ile ten szmatławiec poświęcił stron Panu Olszewskiemu po śmierci???

 4. To nic. Stalin po śmierci przygotował specjalny dokument. Beria mu go dyktował.

 5. przez to ta jego poscielowa siedzi caly czas w usa, trzesac tylkiem, by jej nie ciagali za frajera przez dziesiaclecia po komisjach,sadach.

 6. A gowno prawda złamał dyscyplinę klubowa startując do wyborów wiec poniusł konsekwecje swojej decyzji ,miejsce prezydenta Gdańska zostało zarezerwowane przez Jarka Walese kończy się praca w europarlamencie i teza se zapewnić posadkę . Wybory na prezydenta Gdańska nie maja sensu można posadzić Jarka wałese po ci ludziom robić pranie mózgu jaki to Jaruś jest szlachetny i utaletowany

 7. Niemieckie nazwy ulic w Gdańsku, Poczta Polska w Gdańsku to Post Amt. Adamowicz ciągnął samolot Olt Expressu co mogło świadczyć o powiązaniach z Ambergold i synem Tuska, więc co tu się dziwić, że Merkel w Japonii kilka dni temu powiedziała, że Japonię i Niemcy dzieli tylko Rosja. Oni nasz kraj już dawno uznali za swoją kolonie.
  Adamowicz był jednym z tych co oddawał Gdańsk Niemcom bez walki, przymykał oczy na wałki bo jak słyszę sam wałki robił, więc nie dziwię się, że PiS chciało go przesłuchać i zbierali informacje.
  A teraz robi się z niego bohatera Narodowego i pomniki chcą mu stawiać. Polska to kraj złodziei, manipulantow, zdrajców, głupców i sprzedawczyków. Zwykli ludzie to szara, niczego nie świadoma, bo głupia i zmanipulowana siła robocza do okradania.

 8. Poziom tych artykułów jest żenujący, zero informacji i tylko powoelony temat na milion różnych sposobów.

 9. Pytam czy śledztwa przeciwko P. Adamowiczowi oraz jego żonie. Będą kontynuowane, czy zostaną umorzone? ???

 10. Dokument pewnie sprepparowany grubo po rzekomej śmierci Adamowicza. Swoją drogą, wiadomo coś o jego aktualnym stanie zdrowia? Nadal nie żyje?

 11. Nikt z czystym sumieniem takich pism i przygotowań do zatrzymania nie czyni!

 12. Kto wiarygodny widział zwłoki Adamowicza? Jakoś nie słychać o nikim takim.

 13. Byłem na wakacjach na Cyprze. Widziałem jak stary Kulczyk i Adamowicz siedzieli w knajpce i coś popijali. Byli OGOLENI i bez okularów

 14. Żałuję czasu który poświęciłam czytając co poniektórych internautów Jak można robić sobie żarty z czyjej śmierci…?
  czy wy nie wiecie ze istnieja Aplikacje które potrafią robić fałszywe artykuły??
  Co poniektórzy biorą na na serio… Przez to niestety uważam że żyjemy w ciemnogrodzie który stworzył nam PiS ale mam nadzieję że w następnych wyborach 500 Plus nie przysłoni większości Polakom oczu patrząc na obecne taśmy Kaczyńskiego może jednak zobaczymy prawdziwe oblicze bezprawia i bez sprawiedliwości

 15. Kto z czystym sumieniem pisze jakieś oświadczenia w razie zatrztmania?? Po drugie ta „śmierć” to lepszy cyrk niż „śmierć” Kulczyka. Chyba wszystko organizował ten sam idiota?! Najlepszy był pogrzeb Adamowicza i jego śmieszna żona z idiotycznym pożegnaniem jaki to mąż niewinny i te uśmiechnięte od ucha do ucha córeczki, to nawet nie było śmieszne, ale żałosne. Chyba Ci nasi polscy bajeranci powinni zmienić doradców i organizatorów takich przekrętów.

Comments are closed.