Białe szaleństwo na Hawajach! „W niektórych miejscach śnieg spadł po raz pierwszy w historii” [VIDEO]

fot. Twitter

Potężne burze przynoszą arktyczne powietrze znad Alaski. Ten wyjątkowy stan pogody sieje spustoszenie w półncno-zachodniej części Ameryki. Powoduje nawet śnieżyce… na Hawajach.

W stanie Waszyngton w poniedziałek przeszły śnieżne zamiecie, po których zamknięto szkoły. Śnieg spowodował kłopoty z kursowaniem metra w Seattle. Jak donosił National Weather Servise, na międzynarodowym lotnisku Seattle-Tacoma spadło dotąd 36 cm śniegu w lutym, co stanowi dwukrotnie więcej niż roczna średnia. Luty został też okrzyknięty najbardziej śnieżnym miesiącem od 30 lat.

W niedzielę w Seattle 15 cm śniegu, prognostycy przewidywali, że prószyć będzie jeszcze przez kolejne dwa dni. Niespotykane zjawiska pogodowe pojawiły się również na Hawajach, gdzie panują śnieżyce. Jak podkreślają władze, prawdopodobnie po raz pierwszy w historii spadł śnieg na terenie rekreacyjnym Polipoli Spring. Na północ od Kauai i Oahu pojawiły się także 18-metrowe fale.

AERIAL VIEW OF HUGE WINTER STORM, NORTH SHORE

Drone Footage of Winter Storm Waves at Ke Iki, near Sharks Cove, OahuCourtesy: Clark Little

Opublikowany przez Hawaii DLNR (Department of Land and Natural Resources) Niedziela, 10 lutego 2019

Jest to nietypowa sytuacja, ponieważ nawet jeśli śnieg pojawia się na Hawajach, to ciepłe powietrze zza Pacyfiku od razu po upadku na ziemię stapia go. W mediach społecznościowych mieszkańcy Hawajów nie kryją radości i wstawiają zdjęcia i nagrania białego puchu.

 

 

 

Źródła: wprost.pl/Twitter

Comments are closed.