Biedroń tego się nie spodziewał! W TVN24 został wypunktowany. Monika Olejnik nie miała dla niego litości [VIDEO]

Robert Biedroń oraz Monika Olejnik w
Robert Biedroń oraz Monika Olejnik w "Kropce nad i" TVN24. / foto: YouTube

Robert Biedroń, lider partii „Wiosna”, był gościem Moniki Olejnik w TVN24. Takiego ostrzału pytań i dociskania przy wymijających się nie spodziewał ze strony dziennikarki TVN24. Kluczowe postulaty ruchu Biedronia zostały zaskakująco celnie wypunktowane.

– Na czym polega Pana „europejskość”? Na konwencji nie mówił Pan nic o Europie? – pytała Olejnik. – Nasza konwencja to była jedna wielka Europa, zaczynając od „Ody do radości” przez wszystkie propozycje programowe – odpowiadał Biedroń. „Europejskości” w sensie współczesnego szaleństwa nie popieramy, ale uwaga Olejnik była słuszna w kontekście Biedronia, który promuje się na wielkiego europejczyka.

– A jak można renegocjować konkordat? – dopytywała dziennikarka TVN24. – Można – odpowiedział konkretnie Biedroń. – Ale jak? – nie ustępowała Olejnik. – Można, tylko trzeba usiąść do stołu z episkopatem – mówił polityk. – …z Watykanem – wtrąciła Olejnik.

Olejnik zapytała też Biedronia o jego postulat, aby po 30 dniach oczekiwania do lekarza specjalisty, NFZ płacił za lekarza prywatnego. – Jak pan chce to osiągnąć, ile to będzie kosztowało? – dopytywała dziennikarka.

Biedroń zaczął się jąkać, zadeklarował jednak że ma wszystko dokładnie wyliczone. Propozycja ta miałaby kosztować…35 miliardów złotych, czyli około 10 procent rocznego budżetu Polski, więcej niż np. program „500 plus”.

Biedroń uważa, że sfinansuje to likwidując finansowanie religii ze szkół i fundusz kościelny. Problem w tym, że mówimy tu o mikroskopijnych kwotach nieprzekraczających…200 milionów złotych. Coś tu się zatem nie spina.

Lider partii „Wiosna”, jak na socjalistę przystało, zaczął się tłumaczyć, iż…pieniądze nie są takie ważne, a ze względów ideologicznych sprawy te trzeba koniecznie załatwić w 2019 roku.

Olejnik dopytywała, czy Biedroń chce by Polacy płacili wyższą składkę zdrowotną, ten jednak zaprzeczył. – To z czego będą te pieniądze na specjalistę? Z opodatkowania tacy? – dopytywała ironizując. – Nie, spokojnie – odpowiedział Biedroń i wszyscy oglądający nie martwili się już skąd weźmie pieniądze…

Redaktor dopytywała również o pomysł minimalnej emerytury dla wszystkich. – Czyli ktoś nie będzie płacił na ZUS, jeszcze na tym zarobi, a na starość i tak dostanie emeryturę? – pytała Olejnik. Konkretnie Biedroń nie odpowiedział, wspomniał jedynie, że już dziś istnieje emerytura minimalna.

Dalej było naprawdę ciekawie, Olejnik pytała o postawienie Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu, co w świetle prawa jest niemożliwe. Wg Biedronia trzeba powołać specjalną komisję, która wymyśli jak to zrobić. – Będą łamać Konstytucję (członkowie komisji – red.), żeby rozliczyć Jarosława Kaczyńskiego za łamanie konstytucji – podsumowała Olejnik.

Dziennikarka zwracała też uwagę na pytania o finansowanie „Wiosny” Roberta Biedronia, który sam przyznał że wydał na konwencję ok. pół miliona, a także wsparcie finansowe ze strony Niemiec. Biedroń odpowiedział jedynie „nie” i uśmiechnął się.

24 KOMENTARZE

 1. Niech stokrotka lepiej spojrzy w swój życiorys!Wredne babsko!Nie bronie Biedronia,ale ona jest wredną bździągwą!

  • dodajmy do tego składu Kaczyńskiego, Macierewicza, Morawieckiego i arcy mistrza Dudę ;) a n deser Misiek! :)

 2. Wojna domowa wśród posTępaków? Pardon chciałem powiedzieć gwoli ścisłości, że to może być wojna domowa wśród razwiedczykow.
  Ciekawych rzeczy będziemy mogli się dowiedzieć jak TOtalsi zaczną wyciągać haki na siebie nawzajem.

 3. Też nie lubię Olejnikowej, ale tym razem rzetelnie podeszła do gostka i zadawała interesujące pytania. No i okazalo się, że typ klepie zwykłe slogany . Bez żadnego pokrycia, ale też z olbrzymim dyletanctwem ! Bo obiecać można wszystko nawet lot na księżyc każdemu obywatelowi tylko treba mieć pojęcie jak to sfinansować ! Ale neomarksiści o takie detale nie dbają !

  • Obecna partia obiecała wyjaśnienie mordu smoleńskiego i posadzenie na wiele lat winnych! Był tez taki jeden prezydent co obiecał po 100mln i puszczenie złodziei w skarpetkach…. dajmy szansę innym ;)

 4. Monika prowadzona odpowiednio nie pozwoli na konkurencję dla POPiS. Kadra SB ma się dobrze.

 5. Biedroń to nie projekt polityczny.To wojna kulturowa przeciwko Polskiemu Społeczeństwu.W Warszawie w liceum Społecznym przy ul. Bednarskiej dyrekcja szkoły „przekonała ” maturzystów by na studniówce tańczyli w les i homo-parach czyli odpowiednio przebrane dziewczyny z dziewczynami i chłopcy z chłopcami.!!!I czy to nie jest promocja dewiacji wśród POlskiej Młodzieży ?I co na to rodzice dzieci i min. Zalewska?[filmik na Niezaleznapl]

  • To dowód na to, że potrzebne są zmiany i ludzie chcą odejść od państwa prymitywnego, prostackiego i zaściankowego! Bójcie się młodzieży bo to ona was zdetronizuje ;) Tak było jest i będzie ;)

 6. Jaka jest przyczyna dla której się tak podniecacie – przyszedł pederasta i sobie pogadał. Stare KODziary i „kto to rucha” z czarnego marszu na tego pedała zagłosują, normalni ludzie już raczej nie.

 7. Biedroń błagam Cie. To było żałosne… A jeszcze bardziej żałości są ci ktorzy widza w tym chłopaku nadzije na lepszą Polskę. To zwykły populista. I to przez duże „P”… Jak on kiedyś wygra to to bedą stracone 4 lata i ludzie na ulicach jak dziś we Francji… :(

  • Teraz też rządzą populiści i ludzie wychodzą na ulicę więc dajmy szansę innym ;)

 8. jak Wam, Polacy, Biedroń obieca, że będziecie mieli k…a w d…e, naukę genderyzmu, małżeństwa jednopłciowe, a nawet ze zwierzątkami np. futerkowymi, itp. „zdobycze” cywilizacji zachodniej, to to będziecie mieć; jak Wam obieca wzrost Waszych majątków, emerytur, zarobków, cudowne leczenie itp. rzeczy, to Wam obieca; w sumie nic nowego – tak samo było za czasów nieboszczki (czyżby?) PZPR (w końcu mamy jeszcze dychającą trzecią czy czwartą przepoczwarczoną z tego partię); jedno jest pewne – na pewno nie będziemy zginać grzbietu przed nikim – nie da się mając … w …; ale taka pozycja też nie do końca jest wygodna; zwłaszcza jak trzeba załatwić najzwyklejszą potrzebę fizjologiczną; wybór zależy do Was; podaję, żeby nie było, że nie było komunikatu ostrzegającego;

 9. …takiego nieuka , ignoranta , dawno juz nie widzialam…biedaczyna, przekona sie po smierci…o tym sredniowieczu…tam nie bedzie wytchnienia, tylko ciagly ból i zgrzytanie zebów…sam sobie gotuje swój los…

 10. Dobrze że zamieścili film bo po przeczytaniu artykułu myślałem nad odejściem od Wiosny ale w wywiadzie jest co innego więc oznajmiam – Wiosna w tym roku będzie ;)

Comments are closed.