Czy leci z nami pilot? Jakubiak: Za PO dzieci kradły sobie kanapki, a PiS dokonał osiągnięcia cywilizacyjnego

Marek Jakubiak. / foto: RzeczpospolitaTV
Marek Jakubiak. / foto: RzeczpospolitaTV

Niestety wydaje się, że poseł Marek Jakubiak dryfuje coraz dalej od zdrowego rozsądku. Polityk całkiem niedawno udzielił wotum zaufania etatystycznego rządowi Mateusza Morawieckiego, by później chwalić programy rozdawnicze, aż wreszcie pleść bzdury rodem ze słynnego hołdu dla premier Szydło Telewizji Republika.

Poseł Marek Jakubiak wszedł do Sejmu z list Kukiz’15 i z całą pewnością jest jednym z bardziej wolnorynkowych posłów tej kadencji, choć patrząc na konkurencję nie jest to duży wyczyn. W ostatnim czasie Jakubiak wykonuje jednak zdecydowany zwrot w kierunku PiS-u.

W minionych tygodniach Jakubiak poparł udzielenie wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego, stwierdził że popiera każde rozwiązanie socjalne typu „500 plus” czy „Mama 4 plus”, bronił nominacja Adama Andruszkiewicza, a teraz stwierdził, że PiS „dokonał skoku cywilizacyjnego”.

W wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” Jakubiak został zapytany o krytykę marszałka Sejmu ze strony PO za plan wydania 260 tysięcy złotych na przyjęcie z okazji 100-lecia Sejmu ustawodawczego. Poseł niezrzeszony stwierdził, że PO powinna w tej sprawie milczeć.

Jego zdaniem za czasów poprzedniej ekipy „dzieci kradły sobie kanapki z tornistrów”. – Dzisiaj o tym nie słyszę i to jest osiągnięcie cywilizacyjne – stwierdził Jakubiak, mając na myśli prawdopodobnie program „500 plus” lub inny socjal. Nie sposób nie przypomnieć w tym kontekście pewnego hołdu.

W lutym 2017 roku Telewizja Republika opublikowała „Hołd dla premier Beaty Szydło”. – Prowincja, osiedlowe bloki, jeszcze niedawno najbardziej wykluczeni społecznie ludzie żywili się upolowanymi psami – tak miała wyglądać Polska przed rządami Prawa i Sprawiedliwości.

Biedny obszar, w którym matki pracowały po 12 godzin w niewolniczym systemie, dzieci nie tylko nie miały zabawek, ale nawet jedzenia, to południowa Polska. Zdaniem „Republiki” sytuacja była na tyle dramatyczna, że ludzie żywili się jedynie upolowanymi psami. To na szczęście już przeszłość, bo program 500+ sprawił, że „ludzie znów stali się gospodarzami we własnym kraju”.

Źródło: Rzeczpospolita

17 KOMENTARZE

  • festiwal POPISu pt. cała agentura na pokład przecie PROPOLSKIEJ KOALICJI trwa w najlepsze

 1. Na YT. „Robert Gwiazdowski-Kiedy Polacy zaczną w końcu zarabiać więcej?” Długie , ale chyba warto posłuchać. Film z 11. 02. 2019 r.

    • Plan Gwiazdowskiego, czyli -15% biurwom, a przedsiębiorcom +7%, obrotowy 2% i kataster 1% na drogę, żeby już żaden zaradny Polak w tym kraju nie został. Petru+.

     • Gwiazdowski niech zje Snickersa i przestanie gwiazdorzyć. ?

      #Gwiazdo zjedz Snickersa

 2. Jakubiak powiedział prawdę nikt już nie kradnie kanapek z tornistra a to dlatego że mało kto używa tornistra. Dziś dzieciaki biorąz plecaków.

 3. Marek Jakubiak to najbogatszy w obecnym Sejmie poseł, który zbił fortunę na produkcji piwa. Teraz wygląda na to, że może pozbyć się swojej „perły w koronie”, która mu tę fortunę zapewniła. Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, poseł miał wystawić browary na sprzedaż. W krótkiej rozmowie powiedział, dlaczego.

  – Nie muszę ich sprzedawać. Jeśli znajdzie się kupiec, który zapłaci oczekiwaną cenę, to wtedy sprzedam – mówi Jakubiak. Przekonuje, że browary są rentowne i przynoszą dochody, ale posłowi zaczyna brakować czasu. – Nie sądziłem, że polityka jest aż tak absorbująca. Mam dla browarów coraz mniej czasu – mówi Jakubiak.

  Dodaje, że „te browary to jego dzieci, ale dorastają i być może potrzebują zmiany warunków”. A ma dla nich coraz mniej czasu. I dodaje, że to są polskie, należące do ludzi browary. Jeśli je sprzeda, to jego fortuna znacząco się pomnoży. Za Ciechana, Jakubiak chce dostać 60 mln zł, za Lwówek – 20 mln zł, a Bojanowo – 28 mln zł. Wśród zainteresowanych nabyciem mają być inwestorzy z Chin i Stanów Zjednoczonych.

 4. Akurat ma rację – 500+, co by o nim nie mówić, de facto spowodował bardzo radykalne zmniejszenie się liczby dzieci, które żyły poniżej progu ubóstwa.

 5. Nadoficer WSI już wie, że swojej partyjki- wydmuszki już nie założy. Teraz śliniąc się do PiSkomuny niczym jego polityczny wychowanek Faflun-Andruszkiewicz desperacko chce się załapać na listy tej okupacyjnej bandy w najbliższych wyborach.

Comments are closed.