Gwiazdowski wchodzi do polityki na ostro. „Seks sprawia mi przyjemność, ale córce obiecałem, że nie będę podrywał kobiet młodszych od niej”

Robert Gwiazdowski. / foto: PAP/Szymon Łaszewski
Robert Gwiazdowski. / foto: PAP/Szymon Łaszewski

Jeżeli ktoś myślał, że Robert Gwiazdowski po wejściu do polityki będzie gryzł się w język i unikał swoich kontrowersyjnych dla przeciętnego wyborcy wypowiedzi, to grubo się mylił. Ekonomista i lider partii Polska Fair Play w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” zdradza ciekawe szczegóły.

Robert Gwiazdowski dopiero wchodzi do polityki, we wtorek zainaugurował działalność nowej partii Polska Fair Play, a już ma na swoim koncie kontrowersyjne wypowiedzi. W najnowszym wywiadzie dla „DGP” udzielił zaskakującej odpowiedzi na pytanie zadane przez dziennikarza.

– Co panu sprawia przyjemność? – pyta przeprowadzający wywiad. – Seks – odpowiada krótko profesor. Jak dodaje na podryw jest już nieco za stary, a co więcej córce obiecał, iż nie będzie podrywał kobiet młodszych od niej. – Najstarszej córce obiecałem, że nie będę podrywał kobiet młodszych od niej, a ma 30 lat – mówi 59-latek.

Gwiazdowski dodaje jednak szybko, że zawsze można negocjować, przez co rozumie np. uznanie, że liczy się wiek, w którym córce tę obietnicę składał, a nie ten, w którym ona jest obecnie. Wolimy jednak nie obstawiać ile lat miała córka prof. Gwiazdowskiego w czasie składania obietnicy.

Prof. Gwiazdowski kontrowersyjne wypowiedzi miewał już wcześniej – wtedy jednak nie był zawodowym politykiem. Polityk jest między innymi przeciwnikiem aborcji, gdyż jego zdaniem nie ma ona nic wspólnego z wolnością wyboru.

– Prawo kobiety do dokonania aborcji nie jest kwintesencją wolności w jej klasycznym rozumieniu. Wolność miała wtedy, jak zdejmowała majtki – pisał w swoim felietonie.

Gwiazdowski udowadniał również na Twitterze, że w czasach okupacji Polski przez hitlerowskie Niemcy w Generalnym Gubernatorstwie opodatkowanie było niższe niż obecnie. Wówczas podatek od pracy wynosił w sumie 12,8 procent, dziś przy podliczeniu wszystkich danin sięga on 40 procent.

20 KOMENTARZE

 1. Gwiazdowski to taki Korwin, tyle że nie zrażający do siebie wyborców kontrowersyjnymi wypowiedziami. ;)

  • Jak to taki drugi Korwin, to trzeba było wchodzić w koalicje a nie robić konkurencję na prawicy.

  • Weksel przysięgał że do polityki nie pójdzie. Kłamał. Imigrantów chce ściągać. ZUS i NFZ zamiast rozmontować to chce „reformować”. Podatek obrotowy który wyniesie 3 x tyle co CIT chce wprowadzić. Program ma nie spójny i zaczął od kłamstwa.

  • Wypowiedzi Korwina drażnią i wściekają komunistów, socjalistów, małpoludów o IQ >100, agentów bezpiek tutejszych i zagranicznych, feminazistki oraz psycholów pseudoekologicznych – to nie jest elektorat JKM.

  • Jaki Korwiin? Korwin nigdy nie przedstawił żadnych wyliczeń pokazujących, że to, co on proponuje trzyma się kupy.

   • Czyli Tobie potrzebny jest jakiś autorytet sekciarzu, bo nie masz swojego zdania. Chսja wiesz o ekonomi i taka jest prawda – nie wypisywałbyś takich bzdur gdybyś cokolwiek wiedział na ten temat.

 2. kukiz też miał/ma konkretne plany, a demokracja i tak pokazuje gdzie jego miejsce, taka cena du..okracji myślę ze z gwiazdowskim bedzie tak samo daje mu 5% jako żem optymista, panie g. dobrze pan prawi, fajnie Pana posłuchać, ale mysle ze slaby z pana polityk, nie mniej trzymam kciuki

 3. Dla mnie likwidacja podatków dochodowych i PCC to jest minimum, a wprowadzanie w zamian podatku przychodowego to już dla mnie za dużo. To ścierwo należy zlikwidować jak najszybciej i nie można przyzwyczajać ludzi do czegoś takiego jak przychodowy – to już zresztą było w latach 90 i zrezygnowano z tego. Druga kwestia to fakt, że nie lubię zmieniać partii jak chorągiewka.

  Póki co to są wybory do unio-parlamentu, a Gwiazdowski jest pro-unijny.

  • Ale jest za „Związkiem Socjalistycznych Republik Europejskich”. To gorsze od wychwalania Putina.

 4. #Gwiazdowski zjedz Snickersa i przestań gwiazdorzyć. ?

 5. Gwiazdowski to piewca neoliberalizmu- ideologii, ktora doprowadzila do kryzysu finansowego w 2008r. i do ogromnego wzrostu nierownosci spolecznych.

  • Widzisz jaką jesteś zakłamaną PiSdą? Próbowałeś podszywać się pod liberała, ale wyszło „Szydło” z worka. Nie Tobie oceniać kto jest liberałem, bo jesteś tylko lewacką PiSdą.

   Jesteś lewacką PiSdą która wstydzi się swoich poglądów – himalaje spierԁolenia. Z drugiej strony własnie tak powinno być, lewaki powinny się wstydzić swoich poglądów i tego, że popierają np. PiS czy partię Razem.

   • Ty o liberalizmie nie masz zielonego pojecia. Twoj guru Mikke nie ma nic wspolnego z liberalizmem. To monarchista-zamordysta, ktory jest zwolennikiem cenzury i wychwala autorytarne, zamordystyczne, antyliberalne rezimy.

Comments are closed.