Homopropaganda na warszawskiej studniówce. „Mamy nadzieję, że ten gest doda odwagi uczniom LGBT+”

Logo oraz para tańcząca
Logo oraz para tańcząca "poloneza równości". / foto: polonezrownosci.pl/YouTube

Hompoproganda na warszawskiej studniówce. Podczas balu dla uczniów ostatniej klasy I Stołecznego Liceum Ogólnokształcącego Bednarska, uczniowie tańczyli poloneza nie w parach tradycyjnych, ale w konfiguracji chłopak z chłopakiem, dziewczyna z dziewczyną.

Chłopcy z chłopcami, dziewczęta z dziewczętami – tak wyglądał polonez podczas studniówki w jednej z warszawskich szkół, wszystko pod pretekstem „otwartości” oraz „wsparcia” dla osób LGBTRTVAGD, czyli po prostu propagandy homosiów.

Polonez równościowy, bo tak nazwano jego wykonanie przez pary jednopłciowe, to zdaniem organizatora wskazanie na rzeczywisty problem, jakim jest „omijanie potrzeb młodych nieheteronormatywnych osób w czasie wydarzeń takich jak studniówka czy walentynki”.

– Rozmowa z uczniami na ten temat wynika z tradycji i wartości naszej szkoły – mówi Wanda Łuczak, dyrektorka I SLO. – Od lat staramy się traktować uczniów podmiotowo, kształtować w nich postawy w kontrze do nienawiści i wykluczenia społecznego – dodaje Łuczak.

Dyrektorka liceum podkreśla, że pomysł wyszedł od samych uczniów, a pedagodzy po prostu nie chcieli ich blokować. Akcja spotkała się ze wsparciem wielu lewicowych organizacji jak „Miłość nie wyklucza” czy „Fundacja Wolontariat Równości”.

– Wiedzieliśmy, że powinniśmy w tym pomóc. Mamy nadzieję, że ten gest doda odwagi uczniom LGBT+, sprawi, że poczują się bezpieczni i akceptowani. Spowoduje także szersze zrozumienie dla dylematów, z którymi się borykają – mówi Łuczak.

Źródło: polonezrownosci.pl/warszawawpigulce.pl

24 KOMENTARZE

 1. tylko widac jak łatwo można manipulować dziecmi, które z domu nic wartosciowego nie wyniosą

  • Wystarczy że jeden uczeń wpadnie na taki głupi pomysł a dyrekcja już że pomysł wyszedł od uczniów. Ciekawe co z tymi którzy chcieli zatańczyć poloneza ze swoją partnerką. Nikt nie obwini organizatorów że zostali zdyskryminowani, bo poszedł NAKAZ na taniec pedalski zamiast wolność wyboru?

   • Czy to nie przerażające, że mała grupka cudaków wśród społeczeństwa heteroseksualnego tak pogrywa sobie z tą większością? Kto za tym stoi, że ma taką moc przekonywania wszystkich? Począwszy od sędziów a skończywszy na przedszkolu? Dewianci wszystkich demoralizują bo nie podoba im się normalność? A komu podoba się nienormalność? Nawet w biblii jest wzmianka o nich i o tym co spotkało Sodomę i Gomorę… I co się dziwić, że przedwojenni Niemcy byli sterroryzowani. Hitler też z początku nieśmiało zaczynał a potem to już terror wszystkich. Kto nie był z nim kończył w obozie zagłady. Z tego co pamiętam to pierwszymi więźniami byli przeciwnicy polityczni akwarelisty, księża.

  • To w tym dziwnego, że jeszcze te cudaki przez większość normalnych nie są ustawieni do pionu, tylko pasożyt zaczynał od ckliwego żebrania o paluszek a teraz chce jak mordercza gangrena opanować cały organizm! No i znowu te nachalne żebranie o równość… Z czym kim ci zaburzeni chcą się równać?

 2. Te kur#y powinny nosić opaski na ręce i mieć specjalne miejca w komunikacji miejskiej

 3. Psychiatria zajmuje się homosiami, a nie jeszcze słabo wykształcona dzieciarnia.

  • To nie są wygłupy to już w połączeniu z projektem Biedroń otwarta wojna kulturowa z polskim[jeszcze w miarę normalnym] spoleczeństwem .A co na tą jawną promocje dewiacji wśród szkolnych dzieci min. Zalewska?!

 4. Rozumiem, że młodzież lubi sobie robić jaja, ale to chyba przesada, tak wyszydzać nieszczęsnych homosi. Czy nie trąci to homofobią?

 5. Te .q…. wszelkimi sposobami (homopropaganda, ściąganie do Europy islamskich nachodźców) chcą doprowadzić do radykalizacji nastrojów, w konsekwencji pogromów, eksterminacji, wojen. Pora to zatrzymać. Można znaleźć na to paragrafy.

 6. W Warszawie są uczący się inaczej :)

  U mnie by to nie przeszło absolutne – zaraz było by że to fuj !

  :)

 7. Gdyby moje dziecko przyszło domnie i poskarżyło się że nie może tańczyć poloneza z partnerką, partnerem, tylko ktoś monci mu w głowie. Zebrałbym reszte normalnych ojców i matek i wpadł do tej szkoły w najmniej delikatny sposób tłumacząc pajacowi z zarządu że jest heterefobem a skarga poszła by do MEN odrazu w poniedziałek…dość narzucania normalnym ludziom debilizmu!

  • Popieram! Samosądów nie popieram ale w tej sprawie wyjątek jest potrzebny

  • To nie tylko debilizm. Mierzą wyżej. Chcą tak otumanić społeczeństwo, żeby nie miało żadnych WARTOŚCI, PRZYNALEŻNOŚCI, WIEDZY etc. ma być społeczeństwo wytresowane i słuchać „pana”, kimkolwiek to w postaci tego „pana” się objawi… Zamiast społeczeństwa ma być bezwolna, niemyśląca masa. Ma tylko służyć…

 8. Wygrywa dewianctwo.Już normalni nie mają racji bytu.Nie mogą się bawić i żyć normalnie.Trzeba robić wszystko na odwrót.To nie tolerancja to podłość.Co to za nauczyciele?Kto wyprał im mózgi.Nie mówię żeby kogokolwiek dyskryminować.Ale żeby reszta musiała robić jakieś sprzeczne z naturą i poglądami swoimi rzeczy bo ktoś tam coś wymyślił.Dziękuję za takich nauczycieli.Chyba trzeba zmieniać szkoły.Gdzie rodzice?

 9. buahahah komentarze najlepiej świadczą o ‚zdrowiu psychicznym’ i pożal się boziu ‚dojrzałości’ komentujących

 10. Odkrywca DNA, James Watson, został pozbawiony tytułów honorowych przez laboratorium, którym niegdyś kierował. Przyczyną były komentarze, jakich udzielił jednej ze stacji telewizyjnych. W 1997 roku brytyjski Sunday Telegraph zacytował Watsona, który stwierdził, że kobiety powinny mieć prawo do dokonania aborcji z dowolnego powodu, na przykład z powodu wykrycia u płodu genu homoseksualizmu.

  GEN HOMOSEKUALIZMU !! mamy go !! pewnie przemycają go w szczepionkach , po urodzeniu gen jest pobudzany (przekaz podprogowy w filmach i bajkach dla dzieci) ,, ale to moje prywatne dywagacje :)

 11. „omijanie potrzeb młodych nieheteronormatywnych osób w czasie wydarzeń takich jak studniówka czy walentynki”.
  A więc to są ludzie odmienni od normalnych hetero?
  Nie?
  To jakie więcej mają potrzeby niż hetero, skoro i ci, i ci mogą przyjść na studniówkę z kimkolwiek chcą, nieważne której z dwojga wszelkich płci?

 12. „Mamy nadzieję, że ten gest doda odwagi uczniom LGBT+” a odczucia większości hetero sa po za nawiasem i bez znaczenia… króluj nam LGBT jak najkrócej

 13. jeszcze troche beda same geje i lesby,ciekawe kto bedzie im rodzil dzieci:)skonczy sie wtedy ten burdel

Comments are closed.