Kaczyński odbył serię spotkań z Kukizem. Będzie koalicja?

Czyżby Jarosław Kaczyński szuka już przyszłego koalicjanta? Jak podają media już trwają negocjacje. W ostatnich tygodniach lider Kukiz’15 odbył serię spotkań z najważniejszymi politykami obozu rządzącego, w tym samym prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, a nawet prezydentem Andrzejem Dudą. Dogadali się? 

Jak przyjrzymy się ostatnim sondażom wyborczym, widzimy, że Prawo i Sprawiedliwość nie ma praktycznie szans na samodzielne rządzenie. Potrzebny im by utrzymać władze jest koalicjant.

I tutaj potencjalnym partnerem PiS miałby być właśnie Paweł Kukiz. Warte przypomnienia są słowa lidera Kukiz’15, wypowiedziane parę tygodni temu że nie wykluczał on w przyszłości koalicji z PO. Czyżby to była tylko część negocjacji?

Kukizowi chodzi zwłaszcza o to, że nie widzi w partii rządzącej chęci do kompromisu. Paweł Kukiz jest przekonany, że PiS nie jest zainteresowane współpracą, dobre pomysły kopiuje i podbiera posłów.

„W ostatnich tygodniach lider Kukiz’15 miał – jak twierdzą nasi rozmówcy – odbyć serię spotkań z najważniejszymi politykami obozu rządzącego, w tym z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i prezydentem Andrzejem Dudą.”

„PiS obserwuje jednak spadające notowania Kukiza i rozważa inne scenariusze” – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Czyżby koalicja była już dograna? Zintensyfikowane spotkania między liderami obu ugrupowań sugerują, że do współpracy może być już bardzo blisko.

Źródło: Rzeczpospolita

5 KOMENTARZE

  1. PIS raczej poluję na PSL gdyż to jest stabilny 5% elektorat. Za stołki zrobią wiele włącznie z wypięciem tylnej części ciała.

  2. zależy od tego, kreskę czego wciągnie danego dnia mały Pawełek.

  3. Kukiz to amator i TW Balbina go raz dwa wyroluje, tak samo jak wyrolował Giertycha, który mści się na PiS po dziś dzień i nic mu z tej vendetty nie wychodzi. Kaczyński jest jak pająk – on łapie i pożera ofiary (takich Kukizów) wpadające w jego sieć i nie prowadzi z nimi negocjacji. :D

Comments are closed.