Kaja Godek ostro o Karnowskich oraz PiS: „Co jest ważniejsze – by feministki były zadowolone czy ratowanie ludzi przed śmiercią?”

Kaja Godek/fot. PAP/Rafał Guz
Kaja Godek/fot. PAP/Rafał Guz

Kaja Godek skomentowała tekst w „Sieci”, w którym Marzena Nykiel, szefowa propartyjnego portalu wpolityce.pl zaatakowała obrończynię życia oraz Koalicję Propolską. Podkreśla „jaskrawą dwulicowość” medium braci Karnowskich i stwierdza, że portal „powiela aborcyjny przekaz”. Zauważa też, że PiS idzie coraz wyraźniej w kierunku partii jawnie proaborcyjnej.

W rozmowie podkreślono, że Nykiel „podobnych spostrzeżeń nie miała”, gdy miały miejsce burzliwe i szeroko oprotestowywane inne projekty PiS, np. reforma sądów.

Portal wpolityce.pl żyje z żyrowania każdej decyzji rządu. Ubolewam nad tym, że w tym momencie żyruje również decyzje o tym, by utrzymywać w prawie aborcje eugeniczną, bo to jest krzywda konkretnych ludzi – biednych nienarodzonych dzieci, których jedyną „winą” jest podejrzenie o niepełnosprawność – powiedziała portalowi kontrrewolucja.net Kaja Godek i dodała, że „jeżeli medium, które określa się samo siebie jako konserwatywne, prawicowe, nie stawia kwestii ochrony życia jako sprawy fundamentalnej i niepodlegającej dyskusji, to znaczy, że idzie na rękę proaborcyjnej lewicy”. – To jaskrawa dwulicowość – stwierdziła obrończyni życia.

Zwraca również uwagę, że w artykule, w którym Nykiel atakuję obrończynię życia, pośrednio stwierdza się, że ustawy aborcyjnej „nie należy zmieniać, bo to zdenerwuje feministki”. – Jeżeli tak „walczymy” o życie nienarodzonych dzieci, że robimy to, co dyktują nam środowiska związane z czarnymi marszami, to nie jest to żadna obrona życia. Co jest ważniejsze: By zadowolone były feministki, czy to, byśmy ratowali ludzi przed śmiercią? Porażające jest, że portal braci Karnowskich powiela aborcyjny przekaz – oceniła Godek.

Kaja Godek został też zapytana, jakim cudem ponoć „silne państwo które nie boi się mafii” boi się „rozwydrzonych kobiet z parasolkami w ręku”?

W przypadku aborcji mamy słuchać proaborcyjnej lewicy i opozycji, która wychodzi na ulice i krzyczy, że chce zabijać dzieci, a w innych sprawach, które przy protestach przeprowadzał rząd PiS (np. reforma Trybunału Konstytucyjnego) portal wPolityce osłaniał decyzje rządu i wzywał, by nie przejmować się tym, że totalna opozycja wpada w histerie – przypomniała Kaja Godek.

Stwierdza też, że taka postawa „to akceptacja sytuacji, w której PiS idzie drogą PO”. – Pamiętam, jak przynosiliśmy projekty obywatelskie jeszcze za PO. Część posłów tej partii sprawiała wówczas wrażenie, że są prolajferami. Tymczasem krwawy „kompromis” aborcyjny został utrzymany. PO odwróciła się od poczętych dzieci i przez te lata mocno skręcała w lewo. PiS idzie dokładnie tą samą drogą – ostrzegła obrończyni życia. – Możemy się spodziewać, że w kolejnej kadencji Sejmu zamiast obrony życia Prawo i Sprawiedliwość będzie jeszcze bardziej sprzyjać środowiskom feministycznym – oceniła.

Kaja Godek przypomniała też, że pisała „list otwarty do Jarosława Kaczyńskiego w rocznicę złożenia Zatrzymaj Aborcję”. – List nie doczekał się żadnej odpowiedzi ze strony prezesa PiS. Tak naprawdę jedyną formą reakcji na przynaglenie, które poczyniłam w imieniu prawie miliona Polaków, było zwołanie zjazdu Klubu Parlamentarnego w PiS w Jachrance, gdzie Jarosław Kaczyński powiedział swoim posłom, że nie wolno im bronić życia – powiedziała Kaja Godek.

Rozumiem ludzi, którzy w takiej sytuacji mówią, że choćby nie wiem co PiS miał w programie albo nie wiem jakie dokonania miałby w innych obszarach, nie mogą na nich znowu zagłosować ze względu na sprzeciw sumienia. Bo głos na PiS jest głosem za aborcją eugeniczną – podkreśliła.

Stąd też wzięła się moja decyzja o dołączeniu do koalicji propolskiej, która tworzy racjonalną i prawdziwą polską prawicę, w której postulaty takie jak ochrona życia i rodziny są istotne i są do realizacji a nie tylko do deklaracji i zapominania po wyborach – podsumowała Kaja Godek.

Źródło: kontrrewolucja.net

28 KOMENTARZE

 1. Ta Głodek, nie pomoże tylko zaszkodzi Korwinowi i prawicy. Baba wkręciła się do publicznej świadomości pieprząc o zarodkach, nic sobą nie reprezentuje, oprócz katotalibanu i fiksacji w temacie aborcji, próbuje nam wmówić że kobieta ma być termosem i nie ma prawa do dysponowania swoim ciałem.

  • Ja tez tak moge powiedziec o anarchistach w partii Korwin.Prawicy szkodza idiotyczne wypowiedzi a nie to ze ktos jest przeciw aborcji.
   Jezeli kobieta decyduje sie na sex to jest milion srodkow anty, do tego jakies tabletki dzien po. Jest masa mozliwosci wiec pieprzenie o termosie jest idiotyczne.

   • Być może kolega miał na myśli, że przeciętny wyborca nie lubi, żeby mu wprost do sumienia przemawiać. Stąd osoby takie, jak p. Godek, p. Grzegorz Braun i JKM mają opinię „kontrowersyjnych”.

    • Pani Godek niech sobie zajrzy do swojego sumienia, kiedy donoszą o kolejnym zamordowanym noworodku, lub śmierci kobiety pozbawionej prawa do aborcji.

   • Tabletka „dzień po” również uważana jest przez antyaborcjonistów za przerwanie ciąży, a ona jedynie nie pozwala zagnieździć się jaju w macicy. A co do środków anty, to powiedz to 13-15 letnim dziewczynkom.

    • 13-15 letnie dziewczynki powinny siedziec w ksiazkach, to po pierwsze. Po drugie rodzice powinni odzyskac wladze i zamiast siedziec na telefonach powinni rozmawiac z dziecmi.Rodzice siedza na facebookach i innych ..erdolach i nie maja czasu dla dzieci.50 lat temu dziewczynki byly na tyle dorosle ze jakos nie ..eprzyly sie z kim popadnie w wieku 13 lat.Porownaj mlodziez 50 lat temu a dzis. 13 latek 50 lat temu byl bardziej rozgarniety od ty dzisiejszych durni 25 letnich.

     • Ile lat miała NMP kiedy zawitał do niej hmm, anioł z nowiną o zaciążeniu ? Czy nie 14 !!

     • Hmmm a jaka byla srednia zycia 2000 tys lat temu?No i na jakim poziomie umyslowym byli wtedy ludzie?
      Nieustanne wojny i konflikty to tylko jeden z powodow dla ktorego ludzie zakladali rodziny jak najszybciej sie da.

   • Może i ” pieprzenie o termosie jest idiotyczne.”, ale wciskane dzieciom już od przedszkola. Demonizowanie środków antykoncepcyjnych jako zabijanie nienarodzonych.O tabletce „dzień po” nawet nie wspomnę, to ” morderstwo ze szczególnym okrucieństwem „.Chyba nie chodziłeś na „religię” skoro tego nie wiesz.
    Zindoktrynowani ludzie boją się antykoncepcji jak diabła, a jak przyjdzie co do czego lecą na skrobankę. Skąd niby te 100 tyś. aborcji, albo i więcej ?
    A mordowane noworodki ? To dopiero pokłosie ogłupiania i straszenia ludzi antykoncepcją !

 2. Pani Godek żyje w świecie w którym aborcję popierają tylko feministki, gejoza i radykalna lewica. Jakoś dziwnie każdy sondaż daje obrońcom życia góra 20% poparcia, 30-40% popiera projekty lewackie a 40-50% obecny kompromis, czas zejść na ziemię i powalczyć o bardziej realne cele. No chyba że uwierzyła Jonaszowi Mikke że bliski jest w Polsce pucz wojskowy który przywróci monarchię absolutną…

  • Od kiedy to ilość decyduje co jest prawdą?
   A zapomniałem. U diemakratow tak jest.
   Jak więcej ludzi zagłosuje, że 2 x 2 = 5 niz za 2 x 2 = 4
   to znaczy, że 2 x 2 = 5
   No ale czy poważni ludzi mają podejmować decyzje na podstawie ‚opinii” motłochu?

   • A może by tak podejmować decyzję na podstawie opinii Biblii i Boga, na którego tak ochoczo się powołujecie?
    Bóg biblijny jednoznacznie wskazał na hierarchię życia : w II mojżeszowej 21/22-23
    za unicestwienie płodu nakazuje uiścić rekompensatę pieniężną, za życie ciężarnej kobiety żąda – życia za życie.
    W najbardziej barbarzyńskich dziejach ludzkości poświęcano życie, zdrowie kobiet dla potomków, których zresztą bardzo ochoczo wysyłano na krwawą wojnę i pewną śmierć.

    • Ja jestem katolikiem. Nawet do głowy by mi nie przyszło przyg*upie, powoływać się na prawo mojżeszowe.

 3. Proaborcyjny PiS zły, proaborcyjny Putin dobry.
  Logika polskiej prawicy jest niesamowita.

 4. Niech Nykiel napisze czy jak UE zażąda pogłębienia integracji czyli likwidacji państw narodowych to też poprze PiS w tym dziele? Wtedy wielu zrozumie, że dla tego medium nie Polska jest najważniejsza, ale jedna jedyna i ukochana partia i nie będą się dziwić. Ani z nimi dyskutować bo nie ma o czym.

  • To co proponujesz? Ponowne wprowadzenie granic i wiz do Niemiec jak do USA?
   Jak Niemcy postawią warunek – albo ścisła integracja albo won z UE i wprowadzamy wizy dla Polaków jak USA to co powiesz?

   • UE poszła w kierunku centralizacji jak ZSRR i dlatego tak samo skończy. Jedyne co mogłoby to powstrzymać to skrajny terror jak podczas „rozwoju” Chin. Wybór jest prosty, demokratycznie wywalczyć spokój dla ludzi, bo żaden „wielki projekt” nie jest warty tylu istnień. Tym bardziej Niemcy nie mają moralnego prawa do wszczynania kolejnych masowych mordów.

 5. Mam wrażenie, że niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, że są to tylko wybory do unio-kołchozu.

 6. Zgadzam się ze wszystkim, rozumiem i podzielam wszystkie motywacje p. Godek. Sama jestem daleko od Boga, ale mam nadzieję, że to się zmieni. Jest jednak jedna kwestia. Dwa lata temu, gdy PiS próbował się tym zająć, wyglądało to tak, że ludzie byli oklamywani w sprawie tej ustawy. Sama widziałam np. artykuł na blogu, w którym ktoś pisał, że jest katolikiem, ale równocześnie popiera „czarny protest”. Uważał np., że ustawa pozwoli na weryfikację powodu wystąpienia poronienia ( jakim sposobem?), a także, że swoją żonę kocha bardziej niż dziecko i gdyby jej życie było zagrożone, to wybrałby ją (zupełnie jakby ustawa mogłaby nakazywac coś innego). Pamiętam też moje koleżanki ubrane na czarno, które chyba jednak bardziej protestowaly dla samego, głupio to zabrzmi, buntu bo „ktos im coś narzuca”, oraz, to moje wrażenie, bo taka jest moda, a one są takie nowoczesne i ładnie im w czerni. Chodzi mi o to, że ludźmi naprawdę łatwo się manipuluje i nie protestują same feministki. Niektórzy też godzą to wszystko ze swoją wiarą, bo szczególne okoliczności, innym wmowiono, że państwo totalitarne, inwigilujace itd. Co by było, gdyby PiS zajął się tym teraz, nie bacząc na sprzeciwy? Po ludzku, bez Bożej intetwencji z tego co już widziałam mogłoby być ciężko. Jeśli straciłby władzę, to z POKO lub Wiosną moglibyśmy sobie porozmawiać, tylko, że tu już raczej nie byłoby żadnych wątpliwości. Myślę, że raczej o to może chodzić rządzącym. Mnie również to wszystko bardzo się nie podoba, ale w związku z tym, co widziałam, chyba zaryzykuję i dam im jeszcze jedną, ostatnią szansę, dlatego, że już raz próbowali, czyli chyba chcieli, to może spróbują znowu po wyborach? W końcu w PiSie są chyba jeszcze ludzie, którym zależy. Może prezes jednak, podobnie jak jego koty, chadza własnymi drogami, ale do celu? Nie wiem. Chyba, że p. Godek założy własną partię, wtedy zagłosuję na nią. Czytam ” w polityce”, nie wszystko mi się tam podoba, ale ogólnie jest tak, że w jednym jedynym zgadzam się z nimi w tej sprawie, po ludzku obawiam się dzielenia głosów i że dojdzie do władzy ktoś inny o radykalnie odmiennych pogladach. Nie wykluczam jednak tej Boskiej interwencji :D Może naprawdę wystarczy nasza bezkompromisowosc jako pomoc dla niej? Tylko proszę, jeśli PiS utrzyma władzę i zechce spełnić tą obietnicę, to go wesprzyjmy na ulicach, nie tak jak ostatnio, żeby tym razem się nie wycofał ze strachu. Niech wiedzą, że Polacy naprawdę ich w tej kwestii popierają, coby się nie bali. Pozdrawiam :D

 7. Może tylko, ale obciach na cały świat. Boże chroń przed kochanymi reprezentantami bezdennej narodowej ciemnoty i zwykłego wyrachowania. Nieźle babsko zarabia na tych rzekomo chronionych zarodkach.Słyszeliście aby wsparła jakiś dom dziecka, albo samotną matkę ?

 8. Sluchajcie lewacy !!!!
  Pan Tusk juz przygotowuje pieklo dla was tutaj, diably juz od dawna na was czekaja -tam !!!!! Nikt nie ucieknie przed smiercia, nawet jesli tera z ma 20 czy 30 lat, wszystko sie skonczy, wasze marne zywoty tez, a po tym wiecie co was czeka ???? Bedzie placz i zgrzytanie zebow, przez cala wiecznosc , radze sie zastanowic, lewacy i potomkowie komuny

  • Uspokój się żałosny kraakaaczu ! Ty już jesteś w piekle, więc nie strasz ludzi, jak dzieci na waszej katechezie.
   Tak, każdy umrze ! Więc wymysłem cwanych psychopatów jest, że mamy się bać śmierci. To wasz socjotechniczny wymysł – zarządzać ludzkim strachem przed śmiercią, przed seksem, przed grzechem śmiertelnym, których wymyślacie bez liku dla kruchtowych niewolników.
   Odwalcie się od majtek naszych kobiet!

 9. „to go wesprzyjmy na ulicach, nie tak jak ostatnio, żeby tym razem się nie wycofał ze strachu.”
  Ze strachu to ludzie chodzą na takie protesty ! Spędy całych szkół pod presją katechety i dyrektora.
  Nikt przy zdrowych zmysłach i sumieniu nie poprze barbarzyństwa pani Godek. Aborcja jest też zabiegiem ratującym zdrowie i życie. Gdyby Bóg- natura temu się sprzeciwiała, nie byłoby to medycznie możliwe, a i planeta nie obfitowałaby w niezliczoną ilość roślin i substancji poronnych w nich.
  Tylko solidne uświadamianie młodzieży o odpowiedzialności, ludzkiej seksualności, rozrodczości, rodzicielstwie i antykoncepcji zmniejszy ilość niechcianych ciąż, a co za tym idzie aborcji w hulającym podziemiu aborcyjnym.
  Mit „Bóg dał dziecko, da i na dziecko” nie sprawdza się !!
  Bóg dał wam też rozum i możliwości zapobiegania niechcianej ciąży w porę.

 10. dołączenie Pani Kai Godek jest wielkim szczęściem dla samej Koalicji Propolskiej ale i też dla Polski. Niech Pan Bóg błogosławi Pani poczynaniom

Comments are closed.