Lobby LGTBZUSPKO zabrało się za prawosławnych. Grecki biskup ma pójść do więzienia za homofobię

Bp kościoła prawosławnego Ambrozjusz. / foto: Twitter
Bp kościoła prawosławnego Ambrozjusz. / foto: Twitter

Biskup Kościoła prawosławnego Ambrozjusz został skazany na siedem miesięcy więzienia (trzy w zawieszeniu, cztery w celi). Sąd uznał, że wygłosił „nienawistne uwagi pod adresem homoseksualistów”. Okazany słownie wstręt do grzechu sodomii został uznany za homofobię.

To pierwszy taki i precedensowy przypadek w prawosławnej Grecji, która teoretycznie nie uznaje nawet rozdziału państwa i Cerkwi.

Lewica oskarżała duchownego o homofobię i wspieranie partii skrajnej prawicy. Przeciw biskupowi lobby LGTB wylało morze obraźliwych zdjęć i tweetów. Ich kampanię wspierali też komuniści.

Bp Amvrosios został uniewinniony w pierwszej instancji, ale po odwołaniu się przez prokuraturę został już skazany. Hierarcha nie przyznał się do winy i powoływał na wolność słowa.

Tłumaczył, że gdyby naruszył moralność lub dokonał przestępstwa gospodarczego czułby wyrzuty sumienia. W tym przypadku czuje raczej dumę, że „dla Bożej miłości i chwały może ponieść uwięzienie, bo męczeństwo jest nagrodą dla tych, którzy walczą o Chrystusa”.

10 KOMENTARZE

  1. Tak kończy się tolerancja do wszystkich zboczeń, dostaną palec, to chcą całą rękę. A swoją drogą co tekstem Pisma Świętego, Sodoma i Gomora.

  2. Grecka tradycja pedałowania jest dłuższa niż istnienie kościoła prawosławnego na Bałkanach, wynik rozprawy by z góry przesądzony.

    • Mylisz się. Politykę uprawiają środowiska sodomskie. On głosi Słowo Boże. Więc cierpi za wiarę. Jezus powiedział. „Żaden mężczyzna żyjący z mężczyzną ani żadna kobieta żyjąca z kobietą ani códzołożnik, nie wejdą do Królestwa Bożego”. Jego obowiązkiem jest nappminać. Więc cierpi za wiarę.

  3. Hanba Grecji, jezeli posadza niewinnego czlowieka za slowa prawdy o homoseksualizmie – grzechu sodomskim.

  4. „Po tym zabojstwie przestalem wierzyc w Boga” Czy to ksieza zabili? [PODCAST] Czyta Lukasz Hermanowski. Do odsluchania w Onet.

  5. Dobra, to szykuję się na więzienie.
    Trudno, skoro taka cena bycia wolnym człowiekiem (ironiczne, wiem)…

Comments are closed.