Mer Nicei twierdzi, że działalność polityczna powinna być inspirowana wolnomularstwem. „Piąte miasto Francji potrzebuje masonów”

Cyrkiel i węgielnica, fot. Nabokov, Domena publiczna
Cyrkiel i węgielnica, fot. Nabokov, Domena publiczna

Mer Nicei Christian Estrosi, zapewnił wolnomularzy, że miasto ich potrzebuje. Podkreślał również, że działalność polityczna powinna się inspirować masońską formacją.

Jak poinformował masoński blog tygodnika L’Express, 6 lutego Estrosi wraz ze swoim pierwszym zastępcą Philipem Pradalem, wziął udział w zebraniu wolnomularzy Tenu Blanche Fermée, zorganizowanym przez Lożę Garibaldi. Jej członkowie niszą czerwone koszule i czarne szaliki, tak jak urodzony w Nicei włoski rewolucjonista – Giuseppe Garibaldi. Loża ta wchodzi w skład największej francuskiej obediencji Wielkiego Wschodu Francji (GODF).

Masońskie zebranie miało miejsce w nicejskim zborze GODF w dzielnicy Port. Christian Estrosi, mer Nicei i były minister przemysłu w rządzie Nicolasa Sarkozyego, mówił podczas spotkania o „laickości i obywatelstwie w obliczu komunitaryzmu i radykalizcji”. Oddał także hołd René Cassin, jednemu z twórców Uniwersalnej Deklaracji Praw Człowieka oraz Simone Veil, za sprawą której Francja wprowadziła ustawę legalizującą aborcję. Zdaniem Estrosiego, była to „kobieta z deportacji, która stała się bohaterką walki kobiet”. Jak mówił, jest wzorem dla jego działań.

Z ust mera Nicei padła także deklaracja dotycząca roli masonerii w życiu społeczno-politycznym. – Rolą mera jest ochrona współobywateli, w środowisku i warunkach każdego roku bardziej złożonych. Pozwólcie mi widzieć w tym wymóg związku z rolą Czcigodnego Mistrza Loży. Uważam, że rolą masonerii, którą działalność polityczna powinna się inspirować, jest przede wszystkim, formacja – mówił.

Piąte miasto Francji potrzebuje masonerii – zaznaczył.

Źródło: PCh24.pl

13 KOMENTARZE

  1. Szczury wylaza z nor. Szykuje się wielka bitwa, mordor zbiera wszystkich orków

  2. Masoni to mądrzy ludzie, elitarna organizacja zrzeszająca tylko najlepszych w swoich dziedzinach, wielcy i wspaniali zegarmistrzowie cywilizacji.
    Powinniśmy tym ludziom stawiać pomniki i oddawać hołd.

  3. Co to ma za znaczenie ? Jedyną liczącą się na świecie antytezą obecnego systemu jest Islam. Już dziś 30% mieszkańców Marsylii to muzułmanie. Masoni mogą sobie hasać do woli, krzewić laickość i lewackie durnoty. Jak nastanie kalifat, pójdą pod nóż, jak zresztą wiele razy w historii.

  4. W PRLu, III Rzeszy i ZSRS był zakaz działania masonerii więc i prawiczki nienawidzą masonów.

  5. Pan Józef Piotrowicz napisał, że masoni w różny sposób czczą diabła, to spirytualisci i sataniści, za nic mają Jezusa a to ich pojęcie o wielkim architekcie to zakamuflowany kult kosmicznego Boga Feniksa, który się odrodzi, odradza że zgliszcz po konfrontacji że złym JHWH. Świat zostanie przez nich poprowadzony do poznania tego, który jest „Dobry” i który złego JHWH ostatecznie pokona i swą boskość wszczepi e ludzi, przyszłych ludzi, tych którzy mu zaufają. Masonami są najważniejsi ludzie na świecie, z polityki, religii, kultury i nauki oraz sztuki. Oni mają misje aby bydło na ziemi przetrzebić, ziemie odrodzić (stąd ekologia w ich programie) resztę co pozostanie wychować na roboty potrzebne i spijać śmietanę wraz z diabłem kiedy mu złoża do nóg cała „nawrócona” ziemie. Z

Comments are closed.