Polowanie na Żydów we Francji. Tym razem ścięto drzewo zasadzone na pamiątkę śmierci młodego chłopaka

Gwiazda Dawida - zdjęcie ilustracyjne. / fot. Pixabay
Gwiazda Dawida - zdjęcie ilustracyjne. / fot. Pixabay

Drzewo zasadzone na przedmieściach Paryża dla uczczenia pamięci młodego Żyda zostało ścięte przez nieznanych sprawców. Liczba antysemickich incydentów we Francji wzrosła w ubiegłym roku o 69%.

Drzewo zostało zasadzone w 2006 roku na pamiątkę śmierci młodego Żyda. lan Halimi został porwany dla okupu przez gang, który żądał okupu od jego rodziny sądząc, że jest zamożna ponieważ był Żydem. 23-latek był torturowany przez 3 tygodnie, a następnie został porzucony na przedmieściach Sainte-Genevieve-des-Bois. Zmarł w drodze do szpitala.

Służby miejskie odkryły, że drzewo zostało ścięte w poniedziałek, gdy pracownicy udali się by posprzątać i przygotować do obchodów rocznicy śmierci Halimiego miejsce, gdzie zostało zasadzone. Policja wszczęła śledztwo mające ustalić sprawców.

We Francji żyje największa liczba Żydów w Europie. W ostatnich dniach odnotowano tam szereg antysemickich incydentów.

Na skrzynkach pocztowych z pamiątkowym zdjęciem Simone Veila, zmarłego w 2017 francuskiego Żyda który przeżył Holokaust, wymalowano sprayem swastyki i napis „Juden”. Na oknach piekarni w Ile Saint-Louis w centrum Paryża należącej do sieci Bagelstein namalowano gwiazdę Dawida.

Liczba antysemickich incydentów wzrosła w pierwszych 9 miesiącach 2018 roku o 69% w porównaniu do roku poprzedniego. Szczególnie liczne przypadki mają związek ze środowiskami muzułmańskimi. Żydzi są także celem ataków terrorystycznych. W 2011 w Tuluzie z rąk islamisty zginął rabin i 3 żydowskich uczniów. W 2014 członek Państwa Islamskiego zabił 4 osoby w koszernym supermarkecie.

Źródło: AFP

48 KOMENTARZE

 1. To moze byc zemsta za Mossad. Mossad zabija Rosyjskich naukowcow ktorzy z zemsty za nie wydanie
  Zielonej Karty w USA buduja potenjal nuklearny Iranu i wzmacniaja „Atomowy glos Allaha”.

 2. Zydzi na swojej szmacie, szumnie przez nich nazywaną flagą mają pentagram do przywoływania diabła

  • „Czemu ich tak nie lubią , i to wszędzie jak i od zawsze?!”
   Kowalski, sięgnij po książkę „Różowa swastyka” , tam jest ten wątek historycznie wyjaśniony.
   Cały starożytny świat był kulturowo homoseksualny – kult bezwzględnego wojownika i jego młodocianego kochanka stanowił trzon władzy i zwycięskich armii.
   Monoteistyczna religia mojżeszowa odwróciła ten koszmarny trend, stawiając na heteroseksualną rodzinę i kobiecość. Tego Żydom nigdy nie wybaczono, mimo że za nimi poszły inne monoteistyczne religie – chrześcijaństwo i Islam. To jest pierwotne źródło, które zrodziło wiele innych.
   Ps. W wielu miejscach naszego globu mógłbyś zapytać” czemu tak nie lubią Polaków?” Wszystkie narody tak miewają.

   • Jesteś pedalem nie tylko fizycznie ale też umysłowo. Hkk twu ci w ryj

   • 16mq to powinienes napisac wlasciwie wszystkie mitologie na nowo np Ra nie mialby zony Bastet lecz chloptaska Bastaska, Aszur mialby chloptaska Isztarka, Jowisz chloptaska Hestiego a Zeus kochanka Herego. Swiat starozytny opieral sie na rodzinie jako PODSTWIE spolecznego bytu. Potem szly klany, miasta, plemiona itd itp. Ale nie zrozumiesz chyba tego i lepiej abys wzial tabletki. Poza tym Polacy nie degeneruja innych narodow, nie okradaja ich, nie wykorzystuja na wszelkie sposoby, nie zdradzaja swych dobrodziei, wiedza co to honor (sa niestety wyjatki) i nie uwazaja iz inni powinni im sluzyc. A eskimosi wprost przeciwnie.

   • No to wreszcie mamy wyjasnienie, kto byl inspiratorem kojarzenia zydostwa ze swastyka.

 3. W Polsce juz mamy dosc tych pejsatych ktorzy zawladneli PL sejmem i Oswiecimiem…. oraz DUda…….

  • Żeby tak w Polin zaczęli ich ścigać i obijać, ale to jest tylko kwestia czasu

 4. Na całym świecie rośnie liczba antysemickich incydentów. Biedny ten naród, który już od zarania wieków musiał walczyć z bestiami w kształcie ludzi. Nic to, jak wprowadza 7 Praw Noego zamiast Dekalogu (misja Sekty Chabad Lubawicz) nie będzie miejsca na antysemityzm.

 5. Jak widać karma powraca. I tyle. Narody świata traktują ich w ten sam sposób w jaki są przez nich traktowane. A oni myślą, że podbiją cały świat. Ile razy już próbowali? A potem następują pogromy, przeganianie tego „narodu wybranego”. Jakoś dziwnie tylko tej nacji nie cierpi się na całym świecie, nawet jest specjalne słowo na nienawiść do Żydów tzw „antysemityzm”, nie słyszałem o specjalnej nienawiści do Czechów, Finów, Greków, Polaków, Japończyków czy jakiegokolwiek innego narodu. Może jest to związane z faktem, że żaden inny naród nie naucza w swoich świątyniach o swojej wyjątkowości i nie porównuje innych narodów do zwierząt, które urodziły się tylko po to by służyć „narodowi wybranemu”.

  • Jedyne co mi przychodzi na mysl gdy mam porownac tzw.”narod wybrany” to chuba drzewna. Nawet po smierci zywiciela karmi sie jego trupem i caly czas rozsiewa sie po drzewostanie…

 6. Ale znów będzie o praworządności w Polsce lub jakieś ahistoryczne brednie w muzeum Polin… Ewentualnie w Czechach.

 7. Adasiu, każda religia i jej wyznawcy uważają się za jedyne słusznych i wyjątkowych.
  Nie jeden mądrala, tobie podobny został potraktowany jak sam traktował i oceniał innych.
  W krematoriach, w obozach zagłady zginęło wielu antysemitów przez własną głupotę.
  Ojciec Kolbe to zrozumiał i choć przed wojną był antysemitą, ostatecznie za Żyda poszedł do celi śmierci.Szkoda, że wasi nauczyciele chcą ten oczywisty fakt zatuszować.

  • W kolbę to ciebie trzeba walnąć. Każdy kto nie siedzi w żydowskiej du..e jest według ciebie antysemitą.

  • Ojciec Kolbe reprezentował cywilizację Chrześcijańską, w odróżnieniu od judaistycznej – w której ratowanie własnego życia, nawet kosztem innych Żydów, kobiet i dzieci (żydowskich) jest najważniejsze.

  • „Ojciec Kolbe to zrozumiał i choć przed wojną był antysemitą, ostatecznie za Żyda poszedł do celi śmierci. Szkoda, że wasi nauczyciele chcą ten oczywisty fakt zatuszować” – bredzi pajac o nazwie „i6mq”. Franciszek Gajowniczek był Polakiem.

  • Jest taki dobry film na YT jak młody reżyser, Żyd nakręcił jak starsi rabini obowiązkowo „nauczają” młodzież w Izraelu że wszyscy nie-żydzi tylko czyhają jak Żyda oszukać, okraść, nawet zabić. Młodzi ydzi mają obowiązkowe wyjazdy do Aushwitz, eskortowani przez izraelskich żołnierzy. Tam jest pranie mózgów od najmłodszych lat, młodzi Izraelczycy tresowani są przez swoich rabinów że cały świat ich nienawidzi! Poza tym mają zakaz religijny żeby mieszać się z nie-żydami, tego nie ma w żadnej innej znanej mi religii. Trochę tego fanatyzmu jest w islamie to dlatego we Francji są napięcia na lini Arabowie-Żydzi

 8. Gwiazda dawida jest symbolem antysemityzmu? W takim razie swastyka jest symbolem antynazizmu.

 9. 16mk: Nikt nic nie tuszuje, życiorys świętego Ojca Maksymiliana, wielkiego człowieka, duchownego, katolika i męczennika, jest powszechnie znany i podziwiany. Opluwanie tej kryształowej postaci to specjalność antypolonitów, którzy we wszystkich Polakach, choćby najświętszych, węszą antysemityzm, faszyzm i inne niepodobieństwa. Ale to dygresja i wyważanie otwartych drzwi.
  Ciekawi mnie natomiast nagły wzrost antysemickich incydentów we Francji. Czy to samo obserwujemy w Niemczech? Nie wiem, więc pytam.

 10. Żydzi mają przechlapane.
  W większości przypadków, te oskarżenia o antysemityzm (cokolwiek by to nie znaczyło) są zazwyczaj udaną próbą zamknięcia ust ludziom mówiącym prawdę.
  Wnioski są co najmniej dwa:
  1. Prawda jest antysemicka (w większości przypadków);
  2. Prawda – prędzej czy później – zwycięży!

 11. i to ma byc antysemityzm, a moze pogrom zydowski, to moze teraz po pewnych drogach w Polsce nie bedziemy mogli chodzic, bo tam zyd nadepnal ,jak go wehrmachtowiec przeganial do roboty? do cholery przestancie nas przyzwyczajac do tego jak zydow nienawidza we francji i jak dobrze beda mieli w Polsce, bo ja tego badziewia tutaj nie chce.

 12. Kto sieje wiatr, ten zbiera burze. Dlaczego inne narody zyja sobie w miare spokojnie we Fancji?

Comments are closed.