Przedsiębiorcze dziecko z Polski! „Mam 12 lat i potrzebuje pieniędzy, więc wyprowadzam psy”

Psy na spacerze - zdjęcie ilustracyjne. / foto: pixabay.com
Psy na spacerze - zdjęcie ilustracyjne. / foto: pixabay.com

Z całą pewnością nic tak dobrze nie pomoże w osiągnięciu sukcesu zawodowego w przyszłości, jak nauka przedsiębiorczości od czasów szkolnych. Dawniej standardem było, iż kilkunastoletnie dzieci w weekendy czy w czasie wakacji dorabiały wykonując lekkie prace, dziś ogłoszenie 12-latka poruszyło niemalże cały Internet.

– Mam 12 lat potrzebuje pieniędzy, więc wyprowadzam psy na spacery – tej treści ogłoszenie pojawiło się niedawno w Gdańsku. Okazuje się, że przedsiębiorczy nastolatek w ten sposób chce dorobić do kieszonkowego, a za zarobione pieniądze kupić wymarzoną konsolę do gier.

– Syn ma 12 lat, a chłopcy w jego wieku marzą głównie o grach na konsolę czy sprzęcie elektronicznym – mówi w rozmowie z „Wirtualną Polską” p. Marcin, ojciec chłopca.

W ogłoszeniu wywieszonym na jednym z gdańskich osiedli możemy przeczytać, że chłopiec pracuje trzy dni w tygodniu po cztery godzinny od 8 do 12, jak można się domyślać są to dni, w których później zaczyna lekcje, choć jak na razie może on cieszyć się feriami zimowymi. Półgodzinny spacer z psem kosztuje 8 zł, a godzinny 15 zł.

– Jego starszy brat też dorabia sobie do kieszonkowego i w weekendy pomaga w sklepie. Adam też chciał mieć swoje pieniądze, więc postanowił napisać ogłoszenie – dodaje ojciec chłopaka.

Zupełnie normalne zachowanie wzbudza dziś niezwykły podziw. Warto przy okazji przypomnieć dość ciekawą propozycję Księdza Jacka Gniadka, który po tym jak Prawo i Sprawiedliwość zaproponowało program „wyprawka plus” przedstawił zupełnie inną koncepcję.

– 300 zł na każde dziecko do 18 roku życia na szkołę. Szkoda, że PiS nie ma innych pomysłów. Podpowiadam – „Lemoniada Plus”. Każde dziecko do 18 roku życia w całej Polsce może otworzyć w wakacje sklepik z lemoniadą zwolniony z podatku, a dochód przeznaczać na własną edukację – proponował ks. Gniadek.

Comments are closed.