Skandal! Konferencja Koalicji Propolskiej w Sejmie odwołana. „Nie podano żadnej przyczyny”

Robert Winnicki oraz Grzegorz Braun w Sejmie RP. / foto: PAP/Tomasz Gzell
Robert Winnicki oraz Grzegorz Braun w Sejmie RP. / foto: PAP/Tomasz Gzell

Konferencja organizowana przez jednego z liderów Koalicji Propolskiej – Roberta Winnickiego – została odwołana dzień przed wydarzeniem. Jak informuje poseł na Sejm RP nie podano przy tym żadnej przyczyny odwołania tego wydarzenia.

Konferencja „Polska-Bliski Wschód: wczoraj, dziś i jutro” organizowana jest przez prezesa Ruchu Narodowego Roberta Winnickiego. Wydarzenie miało stać niejako w kontrze do antyirańskiego szczytu organizowanego przez rząd warszawski.

Debata zaplanowana na 13 lutego nie odbędzie się jednak w Sejmie RP, gdyż dzień wcześniej cofnięto zgodę na jej organizację z nieznanych przyczyn. W związku z tym wydarzenie to odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Kopernika.

– Niestety z powodu blokady naszej konferencji w Sejmie RP z przyczyn, których mi nie podano, odbędzie się ona w Centrum Konferencyjnym przy ul. Kopernika 30 – poinformował na Twitterze Robert Winnicki.

W konferencji udział mają wziąć eksperci, parlamentarzyści oraz przedstawiciele państw Bliskiego Wschodu. Głównym przedmiotem dyskusji będzie dynamika wybranych problemów w tym regionie, zaangażowanie Zachodu w konflkty na Bliskim Wschodzie oraz interesy Polski w tym regionie.

Specjalne referaty wygłosić mają red. Karol Kaźmierczak, dr Wojciech Szewko, dr Leszek Sykulski oraz Grzegorz Braun. Konferencja już 13 lutego o godzinie 12.00 w Centrum Konferencyjnym przy ul. Kopernika.

Comments are closed.