Za narażenie się Chinom i Iranowi mamy coś dostać. USA szykują nagrodę pocieszenia

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo i minister spraw zagranicznych Polski Jacek Czaputowicz Fot. PAP Autor: Paweł Supernak

Polska za wierną postawę stania u boku USA i za narażenie się Chinom i Iranowi Polska ma być wynagrodzona przez Wuja Sama.

Prawdopodobnie będzie to jakaś dalsza forma obecności US Army w Polsce, ale nie należy liczyć na stałą bazę. Amerykanie prowadzą wielką grę w trójkącie Rosja – Chiny – USA, której stawką jest przeciągnięcie Moskwy na stronę Waszyngtonu, ponieważ sama Ameryka nie ma szans na wygranie rywalizacji z Pekinem zblokowanym z Moskwą. Takie przekonanie żywią wszyscy w stolicy USA.

Kto sądzi, że będzie tu stała baza USA, to jest wielkim optymistą.

Polska wbrew swoim interesom skonfliktowała się z Pekinem i z Teheranem, więc Amerykanie chcą tę naszą postawę jakoś wynagrodzić.

Należy być jednak realistą. Polska stała się krajem usłużnym dla USA, a takiego się nie specjalnie ceni. Nie należy więc liczyć na wiele.

Źródło: „Rzeczpospolita”

25 KOMENTARZE

 1. Polska jest państwem usłużnym, ale nie USA tylko wobec rabinów …

 2. Prawiczki jak zwykle po stronie chińskich komunistów i irańskich islamistów przeciwko USA i UE.

  • „ala” jak zwykle na kolanach robi laskę komu się da? Tak za darmo czy coś skapnie? A ja wam powiadam: KRAJU POLAN POWSTAŃ Z KOLAN!

  • co tam ala, nie placa juz tak dobrze dlatego coraz rzadziej sie pojawiasz? Widze tez ze trzymasz sie tradycji zaczynania postow od Prawiczki…

   • Wiesz dlaczego tak zaczyna swoje posty?
    Bo jest taka zasada, że innych ocenia się swoją miarą.

 3. Wszyscy wiedzą, że tam gdzie „pseudo-przyjaciele”, tam niesnasek i strat wiele.
  Niektórzy z ” uporem maniaka”, kochają
  pogrążać swój kraj i ich podatników. W tym „temacie”, powinni szczególnie rozważyć, żeby samemu się „nie pogrążyć”.

  • No jasne. Na Białorusi za to taki raj że aż Białorusini przyjeżdżają do Polski pracować na budowie.

   • Jeśli tak bardzo żal ci pracujących Białorusinów to dlaczego jeszcze nie wziąłeś ich na swoje utrzymanie?

 4. Chińczycy przestaną eksportować do Polski majtki i biustonosze. Już po nas.

  • Oby tylko nas nie spakowali w te pudełka? Ale wszystko możliwe, że Polacy sami będą się musieli spakować z NASZEGO! kraju, bo tak ludziom życie „umilają przywilejami”? Właśnie na moim płocie wróbelki ćwierkały, że miłościwie nam zasiadający premier (bodajże) wpadł na pomysł opodatkowania Polaków pracujących za granicą? Jak myślicie? Ilu Polaków rzuci polskimi paszportami i obywatelstwem? No i o to im raczej chodzi? Potrzebują luźniejszej Polski od Polaków? Dla kogo? Kim chcą zapełnić miejsca po Polakach w NASZYM! kraju? Ciekawe rozgrywki prowadzą kanalie każdego dnia wbrew polskiej racji stanu, rozsądkowi a przede wszystkim wbrew Polakom… Całkowicie chcą nas pogrążyć i wyeliminować z NASZEGO! kraju?… Już większość Polaków ma za dużo żeby umrzeć a za mało żeby żyć a im jeszcze mało i mało?… A może kasę zbierają na tą bandycką ustawę 447? A to co mamy dostać od tego „sojusznika” to chyba więcej i bardziej po mordzie? A może naród eskimoski się rozmyślił i już nie chcą 300mld$ z haczykiem tylko zażyczą sobie odrębną albo i tą samą ustawą przejąć NASZ! kraj dla siebie? Ciekawe co na to Polacy, tak samo jak i na wiele innych niegodziwości, które są przeciwko nam?

 5. niech dobrze zrozumiem… nr 1 chce się dogadać z nr 2 w sprawie eliminacji nr 3.

  to się nie trzyma kupy.

  nr 2 zawsze dogada się z nr 3 by wywalić nr 1 z mapy świata. ewentualnie może być tak, że nr 1 dogada się z nr 3, by wywalić nr 2, ale wtedy od razu nr 3 staje się nr 2 i zostaje wielkim wrogiem.

  Amerykanie nie mają żadnej szansy na połączenie się z Rosją przeciw Chinom. to jest tak nierealne jak to, że jutro nie wstanie słońce.

  • Tylko kto naprawdę jest nr 1. Oprócz miejsc w szeregu należy wziąć też pod uwagę trendy. Chiny z kopciuszka i gospodarczego, słabego i wyszydzanego stały się niekwestionowaną potęgą. Rosja to nie ZSRR owszem podniosła się po czasach Jelcyna ale ma Swoje problemy. USA obecnie jest zadłużona na 106% pkb. Nie takie imperia w historii upadały. Do tej pory jezeli wladcy zadluzali swoje imperia potrzebowali przeciwnika zeby odwrocic uwage od siebie. Żeby nie dopuścić do wojny domowej trzeba mieć wojnę na zewnątrz. Wymarzoną sytuacja dla USA byłaby wojna między Chinami a Rosją. Obu stronom mogliby sprzedawać broń, służyć wsparciem a na koniec wybrać zwycięzcę.

 6. Piesek ugryzł to dostanie kostkę w nagrodę… albo i nie dostanie

 7. A jak to niby Polska naraza sie Chinom organizujac konferencje? Szacowny autorze tych bredni, puknij sie w glowe.

 8. Nie za konferencję, ale za „aferę szpiegowską” i zerwanie kontraktów i rozmów ws. Jedwabnego Szlaku 2.0 .

 9. Jeszcze tylko zapłacimy amerykańskim Żydom (z Przedsiębiorstwa Kolohaust) jakieś 300 miliardów dolarów, a zniosą wizy.

  • Bo przeciętny Polak o niczym innym nie marzy tylko o zniesieniu wiz do Stanów:)

 10. Niech ten cały Pompeo wraca do siebie i nic tu nie kombinuje. Dał dowód, że jest kompletnym ignorantem w Polskich sprawach a zapewne i w innych, wystarczy. Współczuję Trumpowi takiego sekretarza.

Comments are closed.