Korwin-Mikke nie mógł uwierzyć w te słowa papieża Franciszka. „Zupełny szok”

Janusz Korwin-Mikke i papież Franciszek/fot. nczas.com/PAP/EPA (kolaż)
Janusz Korwin-Mikke i papież Franciszek/fot. nczas.com/PAP/EPA (kolaż)

Janusz Korwin-Mikke, prezes partii Wolność, skomentował wypowiedź papieża Franciszka dotyczącą homoseksualistów w seminariach. Biskup Rzymu bowiem stwierdził, że „lepiej, by porzucili posługę czy życie konsekrowane niż wiedli podwójne życie”.

Można wręcz odnieść wrażenie, że w dzisiejszym społeczeństwie homoseksualizm jest w modzie, w jakimś stopniu wpływa to nawet na życie Kościoła – powiedział papież Franciszek w wywiadzie opublikowanym w książce „Siła powołania”. Dodał również, że „homoseksualizm jest kwestią bardzo poważną, którą od początku trzeba we właściwy sposób rozeznawać z kandydatami” zaś przełożeni „muszą być wymagający”.

Papież Franciszek powiedział też, że homoseksualni księża to rzeczywistość, której nie wolno negować, ale nie można się na nią godzić. – W życiu konsekrowanym i kapłańskim na tego rodzaju afekty nie ma miejsca. Dlatego Kościół zaleca, by osób o zakorzenionej tendencji homoseksualnej nie przyjmować do posługi kapłańskiej ani do zgromadzeń zakonnych – przypomniał papież. – Posługa kapłańska i życie konsekrowane nie są dla nich – dodał.

Homoseksualnych księży, zakonników i zakonnic należy zdecydowanie nakłaniać do pełnego przeżywania celibatu. Lepiej, by porzucili posługę czy życie konsekrowane niż wiedli podwójne życie – ocenił papież Franciszek.

Do tych słów odniósł się Janusz Korwin-Mikke, prezes partii Wolność.

Zupełny szok! JŚw. Franciszek I nieoczekiwanie oznajmił, że ksiądz nie może być homosiem; jeśli taki się trafi, powinien wystąpić ze stanu duchownego. Dodał, że wśród kleryków bycie homosiem jest ostatnio modne […]. Cóż: oglądają zapewne telewizję – napisał Korwin-Mikke.

Źródła: twitter.com/vaticannews.va

16 KOMENTARZE

 1. Powiem tak swiat schodzi na psy. Nadejdzie dzien Sadu Ostatecznego gdzie te wszystkie plugastwa beda potepione przez Boga. Tego zycze Ziemianie bo to co sie teraz dzieje to ,,sodoma jego mora,,

  • Biblia wyraźnie określa: ” jeśli ujrzysz mężczyznę śpiącego z owcą lub innym mężczyzną tak jak z żoną swoją, zabij go”.
   Papież ma rację- sodomici won z kościoła. Sodomici, którzy się wkręcili do niego odpowiadają za wszelkie akty pedofilii KK wypominane. Wykolejeńcy powinni być usuwani ze społeczeństwa.

 2. Organizacja pod nazwą KK nie ma nic wspólnego z Kościołem Jezusa Chrystusa. Zresztą żadna organizacja religijna nie ma nic wspólnego z Chrystusem. Owszem mogą tam się czasem znajdować ludzie którzy się narodzili na nowo i oni właśnie są Eklesią.

 3. „– Zupełny szok! JŚw. Franciszek I nieoczekiwanie oznajmił, że ksiądz nie może być homosiem; jeśli taki się trafi, powinien wystąpić ze stanu duchownego. Dodał, że wśród kleryków bycie homosiem jest ostatnio modne […]. Cóż: oglądają zapewne telewizję – napisał Korwin-Mikke.”

  Cholerny Korwinie, kanalio jedna…
  A co niby mial Papiez powiedziec: ze ksiadz moze byc gejem a moze i pedofilem? I nie powinien zauwazyc oczywistej oczywistosci, ze miedzy klerykami szerzy sie pedlastwo?
  Stoi ci Papiestwo oscia w gardle, jak kazdemu klasycznemu heretykowi.

  • Papież w zasadzie przypomniał oczywistość, czyli zasady obowiązujące w KK a JKM nie wiedzieć czemu , musi wtrącić swoje trzy grosze. JKM nie jest katolikiem , to co go obchodzi co powiedział Franciszek?

 4. Tak dla porządku , prezes partii bez oficjalnej nazwy. Po co JKM komentuje , tego typu sprawy? Niech bierze przykład z Gwiazdowskiego. PFP nie będzie się zajmowała aborcją, związkami partnerskimi, prawami LGBTRTV itd. Reformy podatkowe i Zusu, to aż nadto pracy.

  • To słuszne z taktycznego punktu widzenia. JKM niestety, uparcie chce być strategiem i przez to nie zasługuje na miano „strategosa”.

 5. A co mają jakiekolwiek skłonności seksualne, jak i tak księży obowiązuje wstrzemięźliwość? Czyżby Ojciec Święty sugerował (homofobicznie), że skłonność homoseksualna jest znacznie bardziej rozwiązła?

 6. Mikke sam jest antychryścikiem . Lepiej byłoby , żeby nie stroił sie w obrońcę czystosci katolickiej doktryny

 7. No, pierwszy znany mi raz ten „papież” (ja go nie uznaję) zakomunikował coś dorzecznego.

  Przestrzegałbym jednak przez entuzjazmem; za jakiś czas ten osobnik może palnąć coś sprzecznego z obecnym oświadczeniem.

  Ach, żeby już zastąpił go ktoś inny – katolik, prawdomówny, anty-komunista.

  Co do komentarza Krowina, hm, co niby w nim takiego godnego uwagi? Facet jedynie wyraża wielkie zdziwienie, że „papież” wypowiedział się krytycznie o duchownych katolickich-homoseksualistach, prawda?
  Znaczy gdyby „papież” ich pochwalił, Krowina by to nie szokowało, byłoby dla niego normalne?

 8. To chyba Mikke nie słyszał o wcześniejszych wyczynach tego masona BerGOGlio, który dąży jedynie do zniszczenia chrześcijaństwa.

 9. „Po tym zabojstwie przestalem wierzyc w Boga” Czy to ksieza zabili? [PODCAST] Czyta Lukasz Hermanowski. Do odsluchania w Onet.

 10. „lepiej, by porzucili posługę czy życie konsekrowane niż wiedli podwójne życie”. To faktycznie szok, w odniesieniu do całych tysiącleci KK, że Biskup Rzymu taki szczery i uczciwy !!

Comments are closed.