Zabójca prezydenta Adamowicza otrzymał status pokrzywdzonego. „Chodzi o szokujący film”. Zarzuty dla policjantów

Stefan W. - to on zabił Pawła Adamowicza nożem w Gdańsku. Foto: fb
Stefan W. - to on zabił Pawła Adamowicza nożem w Gdańsku. Foto: fb

Zabójca Pawła Adamowicza Stefan W. otrzymał… status pokrzywdzonego. Wszystko dlatego, że do sieci wyciekło zdjęcie i nagranie z jego wizerunkiem. Prokuratura poszukuje odpowiedzialnych za rozpowszechnienie tych materiałów. W sprawie zarzuty usłyszeli już dwaj policjanci.

Chodzi o bezprawnie wykonane dzień po zamachu na Pawła Adamowicza zdjęcie zakutego w kajdanki Stefana W. Prokuratura próbuje ustalić tożsamość „fotografa”.

Zarzuty w sprawie rozpowszechnienia nagrania z momentu ataku usłyszało z kolei dwóch policjantów. Obaj zostali zawieszeni. Chodzi o drastyczne nagranie, pozyskane przez prokuraturę, jako materiał dowodowy, ze stacji TVN. Na jej antenie pokazano jedynie fragmenty ukazujące zachowanie Stefana W. przed i po ataku. Kilkanaście dni po napaści filmik pojawił się jednak w mediach społecznościowych.

Jak tłumaczyła dziś rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, zgodnie z ustaleniami, to jeden z gdańskich funkcjonariuszy nagrał przekazany przez TVN materiał telefonem komórkowym, podczas odtwarzania go na służbowym komputerze. Następnie miał przekazać nagranie koledze – innemu policjantowi – który udostępnił zapis kolejnym osobom. Na razie nie wiadomo, kto zamieścił nagranie w sieci.

Zarówno za rozpowszechnienie zdjęcia Stefana W., jak i nagrania z momentu ataku na prezydenta Gdańska, grozi do 2 lat więzienia.

Źródło: radiozet.pl

9 KOMENTARZE

  1. Wielu ma wrażenie, że dla tego pana nadanie statusu pokrzywdzonego to nie pomoc i ochrona, a zabieranie rozgłosu.

  2. W ogóle prypominianie Stefana W. grozi do >2lat więzienia, bo przeciez nie nożownik zabuła P. Adomowicza tylko nienawiśc, zapewne nienawiść Grzegorza. B. …

  3. Towarzyszka prokuratorka widziała film? Nagrywało przynajmniej kilkadziesiąt, jak nie kilkaset osób. Tych filmików może się w sieci pojawić tyle, ile tam było wtedy ludzi na widowni.

  4. A ja Stefanowi proponuje aby napisał książkę. Prosze przekazać. Dziękuję

  5. Jeżeli Stefan dźgnął nożem bodajże 3 razy w klatkę piersiową, serce – to po co była reanimacja? Nikt się nie zastanawia nad tym? ? Przecież nie trzeba być lekarzem aby wiedzieć że można wypromować w ten sposób cała krew a jest jej raptem koło 5 l. Może filmiki ukazują inne ważne działania na scenie?

  6. Dodam że 20 minut go reanimowali ( news z tv). Jeszcze nie postawią mu zarzutów morderstwa a współudział

  7. Bronię kasty, ta wypuszcza biedaka, wydaję zgodę na dużą imprę z zajęcia pasa że śmiesznym zabezpieczeniem, ginę od biedaka, kasta wypuszcza itd itd

  8. Przykro patrzec jak PIS do tej pory szanowany przez spoleczenstwo ,strzela sobie w kolano . Widac ze to byla tylko sciema nowelizacji prawa i wymiaru sprawiedliwosci .dla bandyty nie powinno byc zadnego pobłazania ,nie wazne czy dokonał mordu na zlecenie politykow czy z prywatnych pobudek .

Comments are closed.