Czyżby papież Franciszek zamierzał odejść? Wybrano nowego Kamerlinga. To on gra czołową rolę w okresie bezkrólewia w Watykanie

Franciszek/fot. PAP/Abaca
Franciszek/fot. PAP/Abaca

Amerykański kardynał Kevin Joseph Farrell został mianowany przez papieża Franciszka Kamerlingiem Świętego Kościoła Rzymskiego – poinformował w Watykan. Przed nim funkcję tę pełnił zmarły w lipcu ubiegłego roku kard. Jean-Louis Tauran

Kamerling zarządza sprawami zwyczajnymi Kościoła i dobrami Stolicy Apostolskiej, a także administracją Watykanu w okresie wakatu, czyli po śmierci papieża. Zadanie to przypadło także kamerlingowi po ustąpieniu Benedykta XVI z urzędu w 2013 roku.

Kard. Kevin Farrell urodził się w 1947 r. w Dublinie. W 1966 r. wstąpił do Zgromadzenia Legionistów Chrystusa. Święcenia kapłańskie przyjął w 1978 r. 6 lat później został inkardynowany do archidiecezji Waszyngtonu w Stanach Zjednoczonych.

Od 2001 r. był tam biskupem pomocniczymi i wikariuszem generalnym. W 2007 r. został mianowany ordynariuszem diecezji Dallas. W 2016 r. Papież Franciszek powierzył mu kierownictwo nowo utworzonej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia

Czyżby wybór nowego Kamerlinga był zwiastunem zmian na Stolicy Piotrowej? Czas pokaże, choć zapewne wielu ucieszyłoby się na wieść, że kontrowersyjny pontyfikat Franciszka dobiega końca.

Źródła: PAP/gosc.pl/nczas.com

18 KOMENTARZE

  • też czekam na konserwatywnego Murzyna
   latynosi zaczynąją lewaczeć, Europa sam mentalny ateizm, wybór jest prosty

 1. Nie cieszcie się, bo z deszczu można trafić pod rynnę. Po Franciszku może przyjść ktoś jeszcze gorszy.

  • proponuje sie zapoznac dokladnie z KKK gdzie jest negacja obywatelskiego dostepu do broni, prosze sie zapoznac z lewackimi pogadami JPII nt rzekomego ocieplenia, prosze sie zapoznac z teoria braci starszych w wierze itp, jest wiele sprzecznosci w Jego wypowiedziach / nauczaniu w stosunku do Ewangelii

   • Nic dziwnego, przecież cały KK, Wielka Nierządnica, stoi w sprzeczności do Biblii. Wkrótce jednak zostanie za to ukarany przez Boga (patrz: Apokalipsa, rozdz. 17-18).

 2. ten antychryst od samego początku wrzuca takie plotki o sowim odejściu co chwile, a w rzeczywistości będzie robił dalej krecią robotę i trzymał się stołka do końca bo i tak wie gdzie trafi po śmierci.

  • Święte słowa. Tak właściwie to on papieżem nie jest ponieważ prawowity Papież żyje.

 3. Chyba normalne, że jeżeli funkcja jest dożywotnia to po śmierci jednego trzeba mianowac następnego. Dziwne wręcz, że tak długo czekali.

 4. Dziwię się, że wierzący wolą nie zauważać oczywistych faktów. Jeżeli się o czymś nie mówi dla niektórych znaczy tyle, że problem nie istnieje. Przecież w ewangelii są słowa ” niech wasza mowa znaczy tak – tak, nie – nie.

 5. To co wyprawia franek od początku pontyfikatu to przechodzi wszelkie lewackie i prostackie normy. Niech umiera jak najszybciej, albo odchodzi i to najszybciej jak to mozliwe, nawet jutro. W imie dobra kościoła.

  • Coś bardzo mocnego musiało upaść ci w dzieciństwie na głowę że wypisujesz takie głupoty. To jest najlepszy Papież i nie chce zamiatać pod dywan rozpasania finansowego i pedofilii jak to robił Jan Paweł II ale ludzie twojego pokroju raczej tego nie pojmą bo nie mieści im się to w ich ograniczonych mozgach.

 6. Polonez Równości

  „Brawo kadra i brawo uczniowie.” –
  Ksiądz Lemański pisze zachwycony
  Na Fecebooku – „Właśnie w takiej głowie,
  W takim sercu jest nasz kraj rodzony;
  Przyszłość rodzi się; nadzieję budzi
  W głowach, w sercach takich młodych ludzi!

  Tylko czy to jest jedna jaskółka,
  Czy to znak jest nowego myślenia?”
  Nie dotknąłem Lemańskiego czółka…
  Lecz gorączka niczego nie zmienia:
  W polonezie zawsze chodzą w parze
  On i ona… INNYCH Bóg ukarze!

  Nie równością, lecz obrazą Boga,
  Jest lewacka ta inicjatywa,
  Aby w parach poszli z nogą noga
  Jednopłciowcy… „Księdza”, co wys.rywa
  Na Pejsbuku pochwałę Sodomy
  Czeka w piekle koniec mu wiadomy.

  https:
  //dorzeczy.pl/kraj/93477/Brawo-kadra-i-brawo-uczniowie-Ks-Lemanski-zachwycony-Polonezem-Rownosci.html

Comments are closed.