Lech Wałęsa chce pozwać Janusza Korwin-Mikke. „Ukradł swoje papiery z teczki”

Janusz Korwin-Mikke vs Lech Wałęsa fot Jan Bodakowski
Janusz Korwin-Mikke vs Lech Wałęsa fot Jan Bodakowski

Janusz Korwin-Mikke jest na liście osób, które zamierza pozwać Lech Wałęsa. Były prezydent rozpoczął sądową ofensywę wobec tych, którzy mówią o jego agenturalnej przeszłości.

Janusz Korwin-Mikke ma być pozwany za wpis na swoim profilu na Facebooku. JKM napisał, że Lech Wałęsa „ukradł swoje papiery z teczki”. Sugerował także, że wieloletni współpracownik Wałęsy, Mieczysław Wachowski, to „najprawdopodobniej jego oficer prowadzący, który służył też jako jego szofer”.

Na początku lutego Adam Domiński, prezes Instytutu Lecha Wałęsy, a prywatnie zięć byłego prezydenta, poinformował o tym, że zamierza on pozwać ponad 20 osób.

– Naszym celem jest ochrona dobrego imienia Lecha Wałęsy, bo on jest dziedzictwem Solidarności – powiedział Domiński.

Wałęsa pozwał już w 2018 roku Sławomira Cenckiewicza, członka kolegium IPN i współautora książki, w której została udokumentowana agenturalna przeszłość byłego prezydenta.

W ubiegłym tygodniu Lech Wałęsa wysłał wezwania przedsądowe do prof. Zybertowicza, który pełni funkcję społecznego doradcy prezydenta Andrzeja Dudy, oraz do satyryka Jana Pietrzaka z wezwaniami do przeprosin za publiczne nazwanie go agentem Służby Bezpieczeństwa i zdrajcą.

Wałęsa domaga się od nich publikacji przeprosin za naruszenie jego dóbr osobistych oraz wpłatę 10 tys. zł na WOŚP. To nie koniec bowiem były prezydent zamierza pozwać około 20 osób.

Wałęsa domaga się także przeprosin od Instytutu Pamięci Narodowej za to, że według niego spreparował tzw. „Teczki Kiszczaka” i grozi sądem w przypadku ich braku. Twierdzi, że ma „wystarczającą ilością niepodważalnych dowodów”.

39 KOMENTARZE

    • Solidarność to znacznie więcej niż związek zawodowy. Jeśli tego nie rozumiesz to raczej nie jesteś Polakiem. Pluć na Solidarność może tylko absolutny skurvvysyn.

     • W/g ciebie tylko solidaruchy to Polacy.Przeczytaj 21 postulatów tej solidarności i wyjdzie ci PRL „Polaku”.Socjalizm tak,wypaczenia nie.Rzygam komuną i solidarnością.Część mojej rodziny było w AK i mają(mieli) to samo zdanie na ten temat.Chcesz mi powiedzieć,że nie są Polakami i są absolutnymi s…..?Pier..l się ze swoją solidarnością.

     • Nie rozśmieszaj mnie. Liderzy to banda cwaniaków, którzy zbałamucili masę przyzwoitych ludzi. Polsce potrzebna jest desolidaryzacja polityki. Dekomunizacja dawno nastąpiła (choć kulawa).

     • Widzimy.
      Pierwsza Solidarność – masowy ruch anty-systemowy, niestety kierowany przez niepokojących osobników. Niemniej, chylę czoła.
      Dzisiejsza Solidarność – ordynarny związek zawodowy, przypisujący sobie nienależne mu prawa li-tylko z powodu nazwy jednakowej z ruchem 1980-84.

  • „Dobre imię” TW Bolka – ha ha ha!
   Gdyby jego oficer prowadzący ogłosił, że TW Bolek dobrze donosił, a JKM wydał SZKALUJĄCĄ opinię, że Bolek był ZŁYM agentem, to bym rozumiał zacietrzewienie zięcia.

   Ale w skoro wiemy, to, co wiemy?
   Przecież JKM nie powiedział, że Bolek był złym agnetem…

 1. hahah 10 tys na wośp, ten człowiek to jeden wielki chodzący blamaż. Dobrze by było żeby przed sadem kolejny raz mu udowodnili jakim to dziedzictwem jakiej organizacji i do czego ta organizacja ten narod doprowadzila i najlepiej na kołymę od razu w kajdanach odesłać.

 2. Elektryk spec od kablowania

  „Ja nigdy nie współpracowałem.
  Współpracowałem… nieświadomie.
  Tak, nieświadomie, bo nie chciałem.
  Bo mnie zmusili… Zmusić? Co? mię?!
  Współpracowałem dobrowolnie,
  Dawałem błędne informacje.
  No, jak czasami człowiek golnie,
  To mówi prawdę i ma rację…
  Prawdę mówiłem, co nie szkodzi
  Nikomu… chyba że związkowcom.
  Brać kasę za to się nie godzi.
  Nie brałem jej! No a UBowcom
  Pokwitowałem. Kwity brali;
  Inaczej by się popłakali…
  Dzieliłem się ze związkowcami.
  To znaczy, że się nie dzieliłem.
  Bo mówiąc szczerze, między nami,
  W dość kiepskiej sytuacji byłem.
  A dokumentów nie niszczyłem!
  Niszczyłem wprawdzie dokumenty,
  Ale fałszywe na mój temat.
  Ja to po prostu jestem święty!
  UBowcy mogli mieć dylemat,
  Więc, jak ich chciałem, rozegrałem.
  Chciałem mieszkanie, to dostałem.
  I miałem szczęście w TOTO-LOTKA.
  Być może jeszcze mnie znów spotka…
  Jak wiele razy powiedziałem:
  Ja nigdy nie współpracowałem!!!”

  Kto z wypowiedzi się wyłania?
  Elektryk, spec od kablowania.

 3. Wałęsa – byłeś agentem SB przejetym przez WSI. A teraz proszę mnie pozwać. Znaleźć się wśród tak zacnego grona jak pozostali to zaszczyt.

 4. „Trzeba cenę swoją znać, Kochana,
  Trzeba trzeźwo życie brać, Kochana,
  Trzeba wiedzieć, kiedy wstać
  I wyjść…
  Trzeba wyczuć, kiedy w szatni
  Płaszcz pozostał przedostatni
  I czy to już przedo-
  -statni walc…” – Przedostatni walc, W.Młynarski

 5. Wygląda na to, że Bolek sam zakłada sobie pętlę na szyję. Chyba że nadzwyczajna kasta znów coś poradzi w tym temacie.

 6. Żeby naruszyć czyjeś dobra osobiste to on musi je najpierw mieć. Jedynym dobrem osobistym Bolka jest jego zafajdany życiorys bo reszta to albo wygrane w tottolotka albo nagrabione. Nawet serce ma cudze.

  • Jego dobrem osobistym jest majątek, który zgromadził. Bo honoru czy godności, to on nie posiada.

 7. Najwyższy czas zamknąć paszczę temu SB-ckiemu kundlowi Bolkowi.Dość tych kłamstw,dość atakowania polskich patriotów i szkodzenia Polsce.Nie można już słuchać tego bełkotu upośledzonego prymitywa; Nie można już oglądać tej wulgarnej świni co łże w żywe oczy.Plugawa zdradziecka wsza powinna już dawno siedzieć. Zasłużyłeś chamie i kapusiu na celę+ ; chociażby za zlecenie tajnym służbom w 1995 wysadzenia budynku mieszkalnego w Gdańsku-Wrzeszczu gdzie zginęło 20 niewinnych mieszkańców.Masz ich krew na swoich brudnych łapskach. Swojego czasu dr.hab.Sławomir Cenckiewicz,członek Kolegium IPN i dyrektor WBH po przeprowadzonym przez niego drobiazgowym śledztwie informował, że wybuch gazu do którego doszło w 1995 roku w jednym z wieżowców w Gdańsku „był operacją UOP, zaś ofiary niezamierzonym wypadkiem przy pracy”. Według historyka, mogło chodzić o „czyszczenie” akt obciążających Lecha Wałęsę współpracą z SB. W zawalonym bloku mieszkał SB-k płk. Adam Hołdysz, którego ekipa prezydenta Lecha Wałęsy z delegatury UOP w Gdańsku, podejrzewała o przetrzymywanie kopii dokumentów agenturalnych Wałęsy/Bolka – relacjonował historyk.

 8. Ciekawe dlaczego nie podał jeszcze do sądu Instytut Ekspertyz Sądowych im. Profesora dra J. Sehna. przecież, to ten Instytut udowodnił, że Wałęsa, to Bolek, szpicel SB…. jeszcze są akta w Moskwie Łubianka, Berlinie (Lichtenberg), zobaczcie archiwum Jena, archiwum Lipsk Bolek nie wywiniesz się.

 9. Ja tego człowieka nie rozumiem. Wystarczyłoby jedno zdanie: tak, donosiłem na kolegów i koleżanki do SB, a tych których tym skrzywdziłem przepraszam i proszę o wybaczenie. Stare lata można byłoby przeżyć w spokoju, cieszyć się rodziną, uskładanym majątkiem i szacunkiem Narodu, bo każdy wie, że nikt nie jest bez grzechu i po prostu ten honorowy gest pokazałby Narodowi, że facet ma klasę, odwagę cywilną. Ci, na których donosił są już w jego wieku i też w większości by mu wybaczyli. Ja mu niczego nie muszę wybaczać, bo na mnie nie kapował.

 10. Jak Pan może coś takiego wymyśleć? Hańbą dla Pana powinno być to. ?

  • „Hańbą dla mnie i dla pana jest, że pan śmie zapytać mnie o coś podobnego (…) Nawet pan nie pomyśl kiedykolwiek, że Wałęsa mógł być po tamtej stronie. Że Wałęsa mógł być agentem. Pomyślenie jest zbrodnią wobec mnie”:-)

 11. Ale przecież to prawda. Nawet wyborczą o tym pisała jak jeszcze byli z Wałęsą pogniewani

 12. Co by nie mówić.. dobra taktyka Wałęsy, oparta na tezie Pawła apostoła…. „NIE WAŻNE JAK SIĘ MÓWI O JEZUSIE , DOBRZE CZY ŹLE, WAŻNE BY SIĘ MÓWIŁO”
  Wałęsa… bolek czy nie bolek —- WAŻNE BY SIĘ O NIM MÓWIŁO — :DDDD

 13. Za rządu Olszewskiego kilka osób widziało listy gnid i między innymi był tam JKM więc wybacz towarzyszu Bolek ale możesz sobie teraz płakać.

 14. Ale Wałęsa trząsł portkami w filmie nocna zmiana widać było kto po której stronie jest I jak szybko tworzyli koalicje I wybierali tak niemrawego Pawlaka na premiera żenada Ależ Wałęsa I reszta nas oszukali

Comments are closed.