Przebłysk normalności! Caster Semenya nie będzie mogła startować z kobietami. Niebawem może zostać uznana za mężczyznę

Caster Semeny/ PAP/ EPA: SRDJAN SUKI
Caster Semeny/ PAP/ EPA: SRDJAN SUKI

Znana „lekkoatletka”, medalistka mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich może zapomnieć o startach z kobietami? Okazuje się, że wywołująca ogromne kontrowersje Caster Semenya posiada zbyt wysoki poziom testosteronu! Niebawem może zostać uznana za mężczyznę.

Historia Semenyi toczy się już od kilkunastu lat. W momencie, gdy trafiła do reprezentacji RPA i zaczęła odnosić ogromne sukcesy świat zainteresował się jej wyglądem i budową ciała. „Sportsmenka” dla większości kibiców wyglądała jak dobrze zbudowany mężczyzna, co natychmiast rzuciło podejrzenia o inną płeć.

Sprawą natychmiast zajęły się liczne laboratoria, jednak dopiero teraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych podjęło faktyczną próbę zbadania „lekkoatletki”. Jak się okazało, reprezentantka RPA ma zbyt wysoki poziom testosteronu, co daje jej ogromną przewagę w rywalizacji. Kobiety nie mają z nią szans, bo Caster Semenya biologicznie zdecydowanie bliższa jest mężczyznom.

Jak twierdzą dziennikarze „The Times” działacze są zdecydowani, aby zakazać reprezentantce RPA startu wśród kobiet. Aby decyzja weszła w życie poprzeć ją musi Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie, jednak wszystko wskazuje na to, że Semenya zostanie przez nich zakwalifikowana jako „biologiczny mężczyzna”.

Co może oznaczać taka decyzja? Oprócz zakazu startów wśród kobiet, część komentatorów stwierdziła, iż obecnie „sportsmenka” będzie mogła próbować rywalizacji z mężczyznami. Jest to jednak mało prawdopodobne, ponieważ patrząc na wyniki osiągane przez reprezentantkę RPA miałaby ogromne trudności z zakwalifikowaniem się do krajowej kadry.

Jednego możemy być pewni. Jeśli Caster Semenya zostanie uznana za mężczyznę, natychmiast rozpocznie się medialna burza w wykonaniu „poprawnych” mediów i licznych grup feministek.

Źródło: SE.pl / NCzas.com

20 KOMENTARZE

  • po co badać jakieś poziomy testosteronu, nich ściągnie majtki przed komisją

   • Z reguły by mnie to nie interesowało, ale jeśli burzliwie rozstrzyga się płeć tego osobnika jako sprawę publiczną, to-chcemy czy nie chcemy-tak musi brzmieć podstawowe pytanie. Zatem? Pieróg czy kiełbasa z jajkami?

    • Pewną poszlaką dla mnie jest to, że na zdjęciach z zawodów kobiety biegają w majtkach odsłaniających uda. Tylko ten osobnik w rywalizacji z nimi biega w spodenkach zakrywających uda, jak mężczyźni.

  • Ma jądra w kanałach pachwinowych, które nie zstąpiły do worka mosznowego, tzw. wnętrostwo. Coś takiego nie jest wcale rzadkie i wymaga interwencji chirurgicznej. Jądra są wtedy w nieco za wysokiej temperaturze (wyższej niż w mosznie) i produkują mniej testosteronu, ale zawsze więcej niż organizm przeciętnej kobiety i to daje temu osobnikowi przewagę nad kobietami.

 1. Banda homofobo-faszystów chce skrzywdzić tą piękną kobietę !!! Gdzie jest Komisja Europejska, gdzie jest Frans Timmermans ?!? KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA !!!

  • Przy takim kształcie twarzy wystarczyłoby, żeby to coś ją całą pokryć sierścią i wyszedłby całkiem niezły goryl.

   • jestem pod wrażeniem, że chciało Ci się na to coś patrzeć z tak dokładną analizą teraz możesz mieć w nocy koszmary.

    • O ile wiem, to wszystko dążyło do takich rewolucyjnych zmian, żeby każdy mógł sobie jednego dnia oświadczyć, że jest kobietą, a drugiego dnia, że mężczyzną. Bez potrzeby fatygowania lekarzy, chirurgów, psychologów itp. Wyobrażam sobie, jak to by wyglądało, gdyby jakiś gołowąs-młokos oświadczył, że dziś czuje się dziewczyną i z okazji zawodów sportowych domaga się wspólnego prysznica. Niekoniecznie ze sztangistkami, ale z cheerleaderkami już tak. I w przypadku protestu dziewcząt, zostałyby one oskarżone o seksizm, nietolerancję i dyskryminację.

 2. Jest jeszcze inne wyjście – wzorem paraolimpiady trans-olimpiada dla wszystkich osób z anomaliami.
  Wtedy będzie OK – niech sobie toto (Semenya i jej podobne) biegają we własnym gronie.

 3. Przecież ten koleś uchodzi za ‚lesbijkę’, ponieważ posiada ‚partnerkę’

Comments are closed.