Co zrobić, aby w Polsce głos obywateli faktycznie miał znaczenie? Jakie mechanizmy uruchomić, aby politycy służyli społeczeństwu, a wyborcy mieli nad nimi realną kontrolę? Czy Polskie życie publiczne może być etyczne, moralne? Jak wzmocnić rolę rodziny? Jak skutecznie walczyć z grabieżą dokonywaną w “majestacie prawa”?

Kilkunastu prelegentów, z różnych środowisk, przedstawi konkretne propozycje na konferencji: „Etyka i moralność w życiu gospodarczym i społecznym. Co robić?”. Prelekcja TOMASZA SOMMERA odbędzie się w sobotę (16.02.2019), ok. godz. 17:30. Doktor socjologii, autor kilkunastu książek, wydawca i pyblicysta, redaktor naczelny m.in. dwutygodnika „Najwyższy Czas!” oraz serwisu nczas.com będzie mówił o praktycznych wnioskach z Brexitu. Czy warto wyjść z Unii Europejskiej? Czy Wielka Brytnia robi to dobrze? Jakie życie czeka Polskę poza UE?

W konferencji udział wezmą przedsiębiorcy, działacze społeczni, liderzy organizacji pozarządowych… Wszyscy są nie tylko uważnymi obserwatorami polskiego życia społecznego i politycznego, ale także konsekwentnie próbują poprawiać jego jakość. To będzie prawdziwa burza mózgów! Obok chyba najbardziej wolnorynkowego duchownego w Polsce – ks. Jacka Gniadka, prelekcję wygłosi Kamil Cebulski, m.in. twórca szkoły, w której uczą wyłącznie przedsiębiorcy. Ciekawe może być wystąpienie p. Doroty Gudaniec. Ta matka czwórki dzieci, w tym niepełnosprawnego chłopca, jest aktywistką która od lat wlaczy o zmianę ustawy w zakresie dopuszczenia możliwości leczenia medyczną marihuaną. O edukacji domowej mówić będzie Sebastian Pitoń (z zawodu architekt). Głos zabierze Paweł Nogal ze stowarzyszenia „Stop Bankowemu Bezprawiu”. Kontrowersyjny temat obowiązku szczepień przedstawi Justyna Socha (Stowarzyszenie STOP NOP). Prelegentów jest KILKUNASTU. Organizatorzy prosili, aby każdy z nich mówił krótko i bez „lania wody” („Musi być konkretnie, bo tylko dobrze przemyślane pomysły da się wyrazić zwięźle!”).

Pełna lista prelegentów znajduje się na stronie: uratujdemokracje.pl oraz https://www.facebook.com/events/354176712091611/

KIEDY: 16.02.2019 (godz. 10:00 – 18:00) GDZIE: ul. Krakowskie Przedmieście 66. WSTĘP WOLNY

12 KOMENTARZE

 1. Wielka Brytania jest sama w sobie mocarstwem – atomowym, wojskowym, gospodarczym i kulturowym. Dlatego może sobie pozwolić na straty gospodarcze związane z wyjściem z UE. Polska niestety, do pięt nie dorasta militarnie ani gospodarczo Wielkiej Brytanii, dlatego uważam, że wyjście Polski z UE to jest wystawienie się na wpływy Rosji. Już samo to, że nie jesteśmy w strefie Euro powoduje, że w przypadku kłopotów typu greckiego, nikt nam nie pomoże.
  Opcja wyjścia z UE to jest opcja prorosyjska i Putin zaciera ręce, że w Polsce tacy ludzie mają posłuch.

  • jak tak bedziesz myslec to nigdy nie bedziesz bogatym, a biednego nikt nie bedzie bronil, bo ten sprzet wojskowy bedzie drozszy jak bogactwo danego kraju. A wiec mozesz sie krecic w kolko w lewo albo w prawo, tylko po to,by ugryzc z zalu swoj ogon. taki wlasnie jest plan twego myslenia.

  • Grecja z racji na EURO nie może ogłosić bankructwa i zrestrukturyzować długu. Będą już tak tkwili w ogromnych długach i odsetkach do końca waluty EURO. Nikt ich nie bronił koszty są większy niż dewaluacja i ogłoszenie bankructwa po którym tracą wierzyciele. Rosja pod koniec lat 90 zbankrutowała ogłosiła niewypłacalność i pozbyła się złych długów. Teraz ma w miarę dobrą sytuację. Grecy będą prawie bankrutami już na zawsze.

  • To właśnie euro przyczyniło się do kłopotów Grecji.Przestań już pied…ć o opcji rosyjskiej,bo to wygląda na obsesję.Rosja to trup gospodarczy i będzie jej zależało na handlu z każdym,nawet spoza UE.UE to perfekcyjnie po niemiecku pomyślana maszyna do dojenia frajerów.

 2. jak sie wychodzi z uni, to sie nie dyskutuje, tylko zamyka drzwi za soba i koniec. Handlowac mozesz spokojnie z anglikami, amerykanami, z cala afryka i cholera wie z kim, a oddawac nie musimy absolutnie nic. To unia musi nam zaplacic za wszystkie zamkniete zaklady i czas biedy pokomunistycznej.

 3. Zacznijmy od tego, że Kaczyński wielokrotnie składał wiernopoddańcze zapewnienia Brukseli, iż wyjście Polski z Ch.jni Europejskiej jest absolutnie wykluczone. Biorą pod uwagę niemożliwą w najbliższej perspektywie czasowej zmianę tego rządu na jakiś propolski, taka konferencja, przy całym szacunku do chęci prelegentów, jest pustym gdybaniem.

 4. Ale przecież ten twór niedługo sam się rozpadnie.

 5. Panie Sommer, niech pan portal NCzas ogarnie najpierw z artykułami o Jackowskim czy Ziębie, a potem się bierze za poważne podręczniki.

Comments are closed.