Komenda zapłaci za pobyt w więzieniu jak za wakacje?! „Państwo będzie walczyć o każdy grosz”

Tomasz Komenda. / foto: YouTube/Superwizjer TVN
Tomasz Komenda. / foto: YouTube/Superwizjer TVN

Niesłusznie skazany za gwałt oraz zabójstwo 15-latki Tomasz Komenda będzie zapewne ubiegał się o zadość uczynienie. Mężczyzna przez niewybaczalne błędy śledczych spędził za kratami 18 lat. Jest jednak możliwe, że za pobyt będzie musiał jeszcze zapłacić!

Będą walczyć o każdy grosz – powiedział dla Superbiz.pl Marcin Wolny, adwokat z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Chodziło mu o państwo polskie, które będzie chciało ponieść jak najniższe koszty za dramatyczną pomyłkę śledczych.

Komenda może ubiegać się o odszkodowanie w wysokości 1-2 mln złotych. Państwo będzie chciało zminimalizować te koszty, teoretycznie jest możliwe, że Komendzie zostanie wystawiony „rachunek” za pobyt w więzieniu! Według wyliczeń za 216 miesięcy wyszłoby ok 600 tys. zł. Koszt miesięcznego utrzymania więźnia to ok. 3 tys. zł.

Wątpię, by do czegoś takiego doszło, to by było kuriozum – zauważył jednak dr Piotr Kładoczny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Gdyby państwo chciało wyliczyć np. same koszty wyżywienia, które wynoszą ok. 5 zł za dzień, w sumie za cały okres pobytu Komendy w więzieniu wyszłoby 32 tys. zł.

Źródło: se.pl

6 KOMENTARZE

  1. To nie jest państwo polskie. To bandyci, którzy sobie państwo polskie, zawłaszczyli.

  2. teoretycznie powinienem zarabiać 6tys.ponieważ za mniej pracują cyt,” lali barbi” idioci.

  3. Za 20 miesięcy niesłusznego aresztu otrzymałem około 260 tys.PLN.Sędzia od zasądzonej kwoty odjął koszty jedzenia i czegoś tam w areszcie.Jak nazwać takie prawo??

  4. To jest właśnie panstwo prawa, pozornej sprawiedliwości, solidarności, otwartości i wsparcia…….

  5. tojest czysta patologia niedosyc ze zmarnowali czlowiekowi zycie to jeszcze oni zadaja zaplaty
    4

Comments are closed.