Kompletny upadek Bundeswehry! Eksperci: „Ta armia zaczyna przypominać ochotniczą straż pożarną”. Braki w ludziach i sprzęcie są nie do opisania

Czołgi i samoloty się rozsypują i brakuje ludzi. Niemcy chcą polskich żołnierzy. Fot: youtube
Czołgi i samoloty się rozsypują i brakuje ludzi. Niemcy chcą polskich żołnierzy. Fot: youtube

Niegdyś jedna z najsilniejsza armii świata, dziś rządzi nią nieporadność, brak sprzętu i ludzi. „Gdzie nie spojrzeć, coś nie funkcjonuje” – mówi wysoki rangą niemiecki oficer, stacjonujący na co dzień w kwaterze głównej w Berlinie.

Zdaniem ekspertów jednym z podstawowych problemów Niemców jest obecnie brak jakiegokolwiek zaangażowania w działania militarne. Rząd Angeli Merkel naciskany przez lewicę i zielonych, nie tylko odrzuca nowe projekty ale także zaniedbuje te, które wprowadzone zostały w życie wiele lat temu.

„Brakuje zarówno ludzi jak i sprzętu, często jeden niedobór goni drugi” – mówił deputowany Hans-Peter Barels zasiadający w komisji obrony.

Jako idealny przykład słabości podawana jest historia związana z karabinkiem HK G36, który znajduje się na podstawowym wyposażeniu niemieckiej armii. Rząd postanowił zezłomować całą tę broń, po tym, gdy odkryto, że przy zbyt wysokiej temperaturze nie ma praktycznie możliwości trafienia w cel.

Jak twierdzą eksperci ds. wojskowości, takich spraw jest o wiele więcej, jednak dla dobra politycznego PR-u przedstawiciele Bundeswehry milczą.

Oprócz sprzętu w fatalnej kondycji są sami żołnierze, a dokładniej dowódcy, którzy borykają się z brakiem szeregowych. Wojsko od wielu lat prowadzi liczne kampanie reklamowe, w których zachęca młodych Niemców, a także obywateli innych krajów, do wstępowania w szeregi armii, jednak te działania są kompletnie nieskuteczne. Poborowych jest tak mało, że otwarcie mówi się o sięgnięciu po bezrobotnych imigrantów.

Czy coś może się zmienić w najbliższych latach? Wszystko wskazuje na to, że nie. Angela Merkel odchodzi z funkcji kanclerza i problemy spadną na jej następcę. Polityka niemiecka jest jednak przesiąknięta retoryką antywojskową, a zieloni i lewica nadal przekonywać będzie społeczeństwo, że inwestycja w armię jest kompletnie bezpodstawna i niepotrzebna.

Źródło: Onet.pl / NCzas.com

21 KOMENTARZE

 1. Rządy PiS – od sukcesu do sukcesu!
  dedykuję panuMarkowi z korwin-mikke.pl

  Podatki ściągać dość efektywnie,
  Aby rozdawać, szczególnie swoim.
  Wesprzeć obronność; tak jakoś dziwnie,
  Że obcą armią… My się nie zbroim.

  Z kasty sędziowskiej strącić wierchuszki,
  By je przywrócić po awanturze.
  Przed Izraelem rozkładać nóżki.
  By w zamian dostać w pysk, a nie róże…

  „Pięćset plus” – przyrost gdzie jest Polaków?
  „Dla imigracji STOP” – więc dlaczego
  Ciapate biorą nie tylko Kraków!
  Walą do Pcimia, Zakopanego…

  Czy do lekarzy znikły kolejki,
  Czy rosną dalej, jak srebrne wieże?
  W Puszczy Noteckiej zamek – słuch wszelki
  Zniknął. On stoi. Kto Polskę bierze?!

  Wy, co sukcesy wciąż ogłaszacie,
  Powiedzcie prawdę o tym sukcesie:
  Żeście sprzedali nas tak, jak gacie,
  Co rabin w szabat na d…e niesie.

  Ochronę życia już od poczęcia
  Ktoś obiecywał… „Same sukcesy”…
  Obyście z dumy nie mieli wzdęcia,
  Po jak pier.dniecie, pier.d wyjdzie z kiesy!

 2. Niech wezmą imigrantów do wojska. Będzie wesoło. Może da się jakąś komedię nakręcić.

 3. po co im armia? Nikt na nich nie napadnie. Ani Belgia, ani Luxemburg, ani Francja. Polska też na nich nie napadnie. A zaoszczędzona kaska idzie na konsumpcję.

 4. To pozytywna wiadomość. W im gorszym stanie jest wojsko ruskie i niemieckie, tym dla nas lepiej.

 5. Tak dla jasności to NIEjest
  bundeswehra
  ALE TO JEST
  wehrmacht (germański)
  – tak było jest i będzie, a to co się obecnie dzieje to pozory, taki mniej lub bardziej kontrolowany chaos, LECZ DO CZASU KIEDY POWRÓCI reich…
  Wszystko na to wygląda…..

 6. Popieram ! Niemcy zamiast inwestować w armię powinni wypłacić większe zasiłki aby wyrównać niesprawiedliwość społeczną ! Uważam, że niemcy powinny powołać ministerstwo śrubek i nakrętek !

 7. „Niegdyś jedna z najsilniejsza armii świata”
  To nie Bundeswehra była taką najsilniejszą armią świata patałachy, tylko Reichswera, a potem to wiadomo co się zaczęło dziać.

  • Dodam jeszcze, iż ministrem obrony (!) tych Szwabów jest na zdjęciach jakaś blondi (kobieta!), pozująca do leżących sobie dwóch żigolaków obok namiotu. Nie ma tam co prawda muskania się po buzi piórkiem, ale…
   …z tego co widziałem po zdjęciach ISIS paradują oni, zamaskowani, ale trzymają się zasady, żeby bab do wojny nie brać!!!!!!!!!
   No ale skoro w Ch.jni Europejskiej ma być równość to niech się z tą równością bawią, ja już jestem rezerwowy:-)

   • Bo ma być „uprawnienie”. Kurde, ciekawe, czy gdy znajdą się w strefie działań ISIS i powiedzą, że są z neutralnego państwa głowa im tak samo odpadnie jak z nie neutralnego.

 8. Na chvj im armia ? Mają Deutsche Bank. To mi wystarczy do grabieży podległych kolonii.

 9. Dlaczego zielone lewactwo nie chce silnej niemieckiej armii? Bo chcą jeszcze silniejszej armii UE. Armia UE ma być używana tylko i wyłącznie do pacyfikowania ludności tubylczej, ewentualnie do zabezpieczenia licznych demonstracji islamskich, które będą coraz częściej występować na zachodzie. Będą sobie protestować przeciwko pracy 40h w tygodniu , „małym” zasiłkom, rozdzielaniu rodzin, braku możliwości poślubienia kilku kobiet. Na koniec zniszczą lewactwo , bo jest kompletnie różne od islamu , politycy sobie poradzą ale zmienno orientacyjne dziwactwa będą płakać w poduszkę.

 10. Nie oszukujmy się: ta cała „Bundeswehra” od lat „cierpi” na fundusze. Jeśli się do tego doda ze 2 miliony „uchodźców” to nawet ja, życiowy optymista, widzę to w czarnych barwach. Nie chodzi mi o Niemcy, bo te karaluchy mogą ich zjeść. Ale żeby ta zaraza nie przeniknęła do nas.

  • Ty jeb…y ch…u prdly !
   Jesteś ľysy ,gruby i tak zrypany że nigdy nie miaľeś baby , prawiczku 60-letni !

 11. Reichswehra tez byla smieszna armia a w 7 lat pozniej Niemcy podbili cala Europe maja obecnie slaba armie bo tak chca.

 12. G36 jest fajny tylko mu się odkształca lufa jak się ostro strzela – wystarczy ogień pojedynczy i po problemie.

 13. Pitu pitu. Nie wierze im jak psom. Jak przyjdzie co do czego to jeszcze bedą odkurzać stare mundury wehrmachtu.

Comments are closed.