Miarka się przebrała. Narodowcy idą dziś pod ambasadę Izraela

Pikieta przeciwko antypolonizmowi/fot. Facebook #StopWojnie #StopAntypolonizmowi
Pikieta przeciwko antypolonizmowi/fot. Facebook #StopWojnie #StopAntypolonizmowi

Ruch Narodowy organizuje dzisiaj o godz 12 w Warszawie pikietę pod ambasadą Izraela. Ma ona związek z wypowiedziami Żydów na temat Polski, w szczególności ze słowami Benjamina Netanjahu o rzekomej kolaboracji Polaków z Niemcami przeciwko Żydom w czasie okupacji.

W związku z haniebnymi wypowiedziami premiera Netanjahu oskarżającymi Naród Polski o współudział w Holokauście oraz podżegającymi do kolejnej wojny na Bliskim Wschodzie w piątek 15 lutego o 12:00 złożymy notę protestacyjną podczas pikiety pod Ambasadą Izraela – czytamy w opisie wydarzenia na Facebooku.

Pod ambasadą Izraela środowiska narodowe organizują pikietę wobec haniebnych słów Natanjahu o współudziale w holokauście Narodu Polskiego oraz dążeń do wciągnięcia nas w wojnę przeciwko Iranowi – napisał na Twitterze Robert Bąkiewicz, prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Premier Benjamin Netanjahu cytowany przez „Jerusalem Post” miał powiedzieć, że Polska kolaborowała z Niemcami podczas II wojny światowej w czasie, gdy III Rzesza okupowała tereny II RP.

Słowa te wywołały burzę nawet w służalczym rządzie PiS. Premier zapowiedział, że nie przyjedzie do Izraela na szczyt V4, zaś prezydent Andrzej Duda zaoferował jedną z prezydenckich rezydencji jako alternatywne miejsce spotkania liderów państw członkowskich.

Ambasador Izraela Anna Azari zaprzeczyła jednak doniesieniom JP.

Szanowny Panie Dyrektorze, bardzo proszę o przekazanie Kancelarii Premiera Morawieckiego, że informacje podane przez Jerusalem Post na temat wypowiedzi premiera Netanjahu są nieprawdziwe. Byłam obecna przy briefingu premiera i nie mówił on, że polski naród kolaborował z nazistami, a jedynie że żadna osoba nie została pozwana do sądu za wspominanie o tych Polakach, którzy z nimi współpracowali. Przede wszystkim Premier Netanjahu chce podziękować za ciepłe przyjęcie podczas swojej wizyty. Jeśli chodzi o briefing dla prasy izraelskiej – odpowiadając na pytanie o wspólną deklarację dwóch Premierów [z 27 czerwca 2018 r.], Premier Netanjahu powiedział, że jednoznacznie je podtrzymuje i dodał, że nikt nie został pozwany do sądu za wypowiadanie stwierdzeń o tym że byli Polacy, którzy indywidualnie współpracowali z Niemcami. W żadnym momencie nie wspominał w tym kontekście o „polskim narodzie”. Premier Netanjahu z niecierpliwością czeka na spotkanie z premierem Morawieckim w przyszłym tygodniu. To jest osobista wiadomość od mojego premiera. Jerusalem Post już zmienił swój artykuł, odnotowując, że wcześniejsza wersja była nieprawdziwa – stało się tak na prośbę Premiera Netanjahu – napisała Azari.

Źródła: facebook.com/nczas.com

23 KOMENTARZE

 1. a może zacznijmy mówić o holokauście Polaków w czasie II WŚ, ostatecznie to my po przegranej byliśmy przeznaczeni do eksterminacji, dokumenty były podpisane !!!

 2. Wreszcie się dowiemy na jakim etapie są wiadome przygotowania. Jeśli to już to pojawią się prowokatorzy z flagami III Rzeszy, policja i zagraniczne stacje Tv. A jeśli to jeszcze nie pora to żadne radio o tym nie wspomni, telewizja nie pokaże, a internet się ocenzuruje.

 3. Nawet jeśli JP wydrukuje sprostowanie (z reguły gdzieś na ostatnich stronach, tzw.drobnym druczkiem) to zasadnicza, kłamliwa wiadomość już poszła w świat. Inne media tego nie odkręca i pod tym względem wizerunkowo – kolejny raz Polska znalazła się w czarnej D! :(((

 4. Podpisuje się pod Narodowcami rękami i nogami. Szkoda że unas (umnie) nie ma tylu tak wspaniałych ludzi

 5. ..a tak na marginesie, zakładając, że jednak powiedział tak, jak napisał JP, a teraz się wycofuje widząc reakcje strony polskiej – powiedzenie, że „Polacy jako NARÓD kolaborowali z nazistami” jest tak nieskończenie wlk. idiotyzmem, że dziwię się, że Benek tak by się sam ośmieszył. Polacy, niektórzy, pojedynczy – oczywiście że mogli kolaborować. Tak samo jak wiele firm z USA sprzedawało stal i ropę III Rzeszy, a nikt nie ma wątpliwości, że USA nie były sprzymierzeńcem Nazistów, jak Włosi, Hiszpanie czy część Francuzów..
  Identyczny mechanizm dot. np. Jedwabnego czy kwestii ukraińskiej. Jednak reakcja władz polskich nie może być nieprzemyślana i histeryczna jak krzyki Gowina i Mazurkiewicz. Poza tym, co to za modą, by o ważnych sprawach komunikować za pośrednictwem Tweeters!? Trzeba mądrze pokonać Żydów ich własną bronią! np. skoro naród polski kolaborował – to dlaczego Żydzi przyznali największą ilość medali Sprawiedliwych wśród NARODÓW świata właśnie Polakom? A co o Polsce i Polakach od zawsze mówi Instytut Jad-waszem itd. Spokojnie i rzeczowo, a nie histerycznie!!! Prawda wreszcie zatriumfuje mimo, że za kłamstwem i nienawiścią stoją potężne pieniądze i nasz jedyny już teraz „sojusznik” – USA.

  • oczywiście chodziło o p.Mazurek (słownik mi podmienił, nie zauważylem)

  • takich ludzi, jak Ty właśnie brakuje. z chłodną głową.
   Polak za takie opluwanie by od razu nienawidził, a tu trzeba trafnie wskazywać.
   ale w mediach żydowskich do głosu nie dojdziesz, wiesz o tym?

 6. Obrażanie Polaków i chamskie przeinaczanie polskiej historii przez Netanjahu, Andrei Mitchell, itp, nic im nie da. Bo Polska nie wypłaci nikomu żadnej nienależnej kasy za tzw mienie bezspadkowe.
  Według międzynarodowego prawa mienie bezspadkowe należy do państwa na terenie którego zlokalizowane jest owo mienie. Czyli do Polski. Amen.

 7. jestem za narodowcami poniewaz moja rodzina byla gupia ze pomagala w czasie wojny tym brudasom a teraz mamy za nasze dobre serca odwet tych ktorych ratowali na mojch dziatkow zyd doniusl niemcom ze dziatek przechowuje zyda z corka pszyszli spladrowali spalili ale zydow nie znalezli bo dziadek zdazyl ich wyprowadzic i to jest wdzicznosc kapciuchow

 8. Polacks – musicie oddać to, co ukradliście swoim żydowskim sąsiadom. Trzeba zapłacić za „złote żniwa”, na których bogaciły się wasze rodziny.

  • Nie podniecaj się tak bo ejakulujesz na klawiaturę i kopnie cię prąd.

  • Polacy nie okradali żydów tylko odbierali co swoje. A kto wymyślił lichwę???

  • No juz dobrze – do budy !
   Mozesz zaczac sie juz lizac, a szczekaniem i tak nikogo nie wystraszysz.

 9. Przyjaciele: Polska i Izrael
  motto: „Jeśli mam takich przyjaciół, to nie potrzebuję już wrogów.”
  (Winston Churchil)

  Rodzin oświęcimskich związek
  Dostał w końcu trzy wejsciówki.
  Ale… Co to jest za drążek?
  Polskie flagi… won! – Szturmówki
  Można tylko izraelskie
  Wnosić na to przyjacielskie
  Świętowanie wyzwolenia!…

  Radość w aplauz się przemienia,
  Kiedy swe ambasadorka
  Ann Azari kończy słowa.
  Kto nie klaszcze? Kto potworka
  Antysemityzmu chowa
  W swoim sercu?! …To Polacy!
  Tylko Gawin Magdalenka
  Klaszcze… Reszta się nie lęka
  …Milczeć!… Bronią więc ustawy,
  Którą każdy człowiek prawy
  Musi zmienić. (Bo ustawa
  Broni prawdy…) STOP ZABAWA!

  Żydzi klaszczą, pełna sala.
  Ann Azari powiedziała,
  Że ustawy nie ustala
  Przecież Polska w Polsce… WAŁA!
  Nie ma zgody Izraela!!!

  Klaszcze Madzia Gawin bystrze.
  Oczka pełne ma wesela…
  Och, kultury Ty ministrze,
  W ciało Twe się przyjaźń wciela!
  Lecz w Birkenau, gdzie rocznicę
  Tak obchodzą wyzwolenia,
  Do przyjaźni tracą chcicę
  Jej koledzy… Do zrobienia
  Jest wciąż wiele! (Ma polactwo
  We krwi antysemitniactwo…)

  I dlatego Jair Lapida
  Nauczanie im się przyda:
  „Polskie dzieła są zagłady.
  Przez Polaków śmierć mej babki!“

  Przyjaciele!… Nie ma rady…
  Czas gromadzić złote sztabki!

 10. ZUPEŁNIE BEZ SENSU.

  NARODOWCY POWINNI IŚĆ POD MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI, z wielkim napisem…

  KACZYŃSKI I ZIOBRO – SPÓŹNIONE KARŁY REAKCJI.

  nie można mieć pretensji do żydów, o to, że kłamią, że chcą za wszelką cenę pokazać, że tylko oni byli ofiarami IIWŚ. z ich perspektywy, z perspektywy przyszłości izraela, jest to temat tak ważny jak dla nas, że Polska nie miała nic wspólnego z holokaustem. samo słowo holokaust miało dotyczyć Polaków. jak to wyjdzie to cały mit Izraela pada jak domek z kart. dlatego pretensje do Izraela są zbędne. należy uszanować ich spisek, ich doskonale zaplanowany show, i lizać rany, a pretensje…

  do Ziobry, za to, że nie zamknął tej Mitchell keidy mógł. owszem byłaby afera, ale ta afera by na zawsze oczyściła Polskę z tych kłamliwych zarzutów, szczególnie, że Mitchell przesadziła i sama się wystawiła.

  tam idźcie. pod ambasadą Izraela składacie tylko gratulacje.

 11. Brawo Narodowcy ja sercem z Wami !!!. Lecz za daleko by uczestniczyć. Sionersona non grata. Z wizyt pozostaje tylko smród niesmak i POMÓWIENIA .

Comments are closed.