Sklep Biedronka - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikimedia
Sklep Biedronka - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikimedia

Sieć popularnych sklepów dyskontowych Biedronka otwiera kolejny outlet. Tym razem z nawet 80-procentowych obniżek cieszyć się będą mieszkańcy Gdańska. Pierwszy taki sklep powstał rok temu w Poznaniu.

Wygląda na to, że poznański eksperyment z ubiegłego roku wyszedł Biedronce całkiem korzystnie. Teraz sieć postanowiła dodać kolejny taki punkt na mapie.

W walentynki w Gdańsku przy ul. Rakoczego otwarty został drugi outlet, czyli sklep z produktami w obniżonych cenach. Biedronka informuje, że w nowym punkcie można kupić m.in. sprzęt AGD i RTV, kosmetyki i chemię gospodarczą.

Michalkiewicz. The Movie

W gazetce z ofertą możemy wyczytać, że większość produktów jest przeceniona o 20-40 proc. Jednak regionalny przedstawiciel sieci, cytowany w komunikacie prasowym, zastrzegł, że mogą się zdarzyć prawdziwe perełki przecenione o nawet 80 proc.

Gdański outlet ma 780 metrów kwadratowych powierzchni sprzedaży. Będzie czynny w godz. 9.00-19.00 od poniedziałku do soboty. W niedziele handlowe będzie otwarty od 9.00 do 16.00.

Pierwszy outlet Biedronka postanowiła otworzyć latem zeszłego roku w Poznaniu, znanym z oszczędności jego mieszkańców. Przez pierwsze trzy tygodnie sklep odwiedziło 14 tys. klientów. Średnio na zakupy wydali po 60 zł. Rekordowa jednorazowa kwota zakupów wyniosła… ponad 24 tys. zł.

Sieć Biedronka należy do portugalskiej grupy Jeronimo Martins. Ma 2900 sklepów. W ubiegłym roku sprzedaż polskiej sieci wzrosła o 5,6 proc. rok do roku i wynosiła niemal 11,7 mld euro. W przeliczeniu na złotówki wzrost ten był jeszcze większy i wyniósł 5,8 proc. Sprzedaż w sklepach porównywalnych – działających w niezmienionej formie przez dwa porównywane lata – zwiększyła się o 2,7 proc.

Źródło: gazeta.pl