Korwin-Mikke ostro o roszczeniach żydowskich. „Trzeba powiedzieć jasno: Polska to nie frajerzy i my tych pieniędzy nie damy” [VIDEO]

Janusz Korwin-Mikke/fot. YouTube/Partia Wolność
Janusz Korwin-Mikke/fot. YouTube/Partia Wolność

W sieci pojawiło się nagranie, w którym prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke ustosunkowuje się do ponaglenia Polski przez Mike’a Pompeo do spłaty żydowskich uroszczeń. Recepta Korwin-Mikkego jest prosta: Wprost powiedzieć, że nie będzie się tego w ogóle rozpatrywać.

Na tej konferencji niejaki pan Michał Pompeo coś napomknął o tym, że Polska powinna pamiętać o spełnieniu roszczeń żydowskich. Powiedzmy sobie jasno i zdecydowanie, że rząd polski powinien po prostu powiedzieć od razu, że czegoś takiego nie będziemy w ogóle rozpatrywać – stwierdził prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke.

W ogóle to jest nie do pomyślenia. W żadnym kodeksie cywilnym żadnego ze znanych mi krajów europejskich nie ma czegoś takiego, że jak umiera jeden Chińczyk, to mienie po nim dziedziczy inny facet tylko dlatego, że jest Chińczykiem. Czegoś takiego nie ma – podkreślił Korwin-Mikke.

Chodzi oczywiście o to, żeby dostały te mienie jakieś organizacje żydowskie, które przypuszczalnie opłacają amerykańskich polityków, a ci spełniają ich życzenia. Jak są frajerzy no to się od nich wydobędzie pieniądze – powiedział prezes partii KORWiN.

Trzeba powiedzieć jasno: Polska to nie frajerzy i my tych pieniędzy nie damy – podsumował Janusz Korwin-Mikke.

Źródło: twitter.com

32 KOMENTARZE

 1. Mikke pewnie nie da, bo już jest stary, ale jego dzieci i wnuki pewnie dadzą.

 2. Jeszcze jeden aspekt – pacta sunt servanda. Zgodnie z tym traktatem:

  treaties.un.org/doc/Publication/UNTS/Volume 384/volume-384-I-5518-English.pdf

  konkretniej, z Art. 4, polityk amerykański nie ma prawa przyjechać do Polski i otworzyć japy na temat dalszych roszczeń swoich żydowskich obywateli.

  Article IV

  After the entry into force of this Agreement the Government of the United States will neither present to the Government of Poland nor espouse claims of nationals of the United States against the Government of Poland to which reference is made in Article I of this Agreement. In the event that such claims are presented directly by nationals of the United States to the Government of Poland, the Government of Poland will refer them to the Government of the United States.

  • Art. 1

   „…the Government of the United States agrees to accept, the sum of $40,000,000.00 United States currency in full settlement and discharge of all claims of nationals of the United States, whether natural or juridical persons, against the Government of Poland (…) , which occurred on or before the entry into force of this Agreement [July 17 1960].”

   Przeczytał, Mr. Pompeo? Zrozumiał? To paszoł won, żebym nie użył dosadniejszego rusycyzmu.

  • Tak. Żaden obywatel USA. To chyba nie jest duzy problem żeby to nie był obywatel USA. Trzeba na wiejskiej postawić kierunkowskaz wszelkie roszczenia za holokaust (Jeżeli chodzi o żydów to shoah) kierować na adres: platz der Republic 1. 11011 Berlin, Niemcy.

 3. Niestety , ale żeby nie dać to trzeba stworzyć BARIERĘ PRAWNĄ, najlepiej konstytucyjną. Ale do tego potrzeba woli politycznej, której jest BRAK….W ogóle ten cały Fort Tramp jest bardzo dla Polski niebezpieczny i wygląda na to że będzie służyć dopilnowaniu skutecznego ograbienia Polski

  • Póki co „wielki sojusznik” ćwiczył wycofywanie się na z góry upatrzone pozycje w Niemczech. To tyle w temacie Fort Trampek…

  • Na początek , radzę doinformować się jaki jest odsetek osób pochodzenia żydowskiego w wyższej kadrze dowódczej amerykańskiej armii. Dla wielu , szczególnie tych lubiących różne spiskowe teorie wiedza ta, może być dużym zaskoczeniem

 4. Ma pan racje. Nie damy! Tylko że ludzie nie mieli okazji usłyszeć o co kama . Media głównego ścieku ukrywają to przed opinią publiczną .Oni są w większości nieświadomi co nas czeka.

 5. niestety ale mamy teraz Polin a u koryta są sprzedajne pisuary. to tchórze i jak każą im zapłacić to zapłacą. to i tak nie ich kasa tylko plebsu, wiec co banda Kaczora miałaby się przejmować?

 6. W sprawie kamienic.
  To jest polityka, trzeba iść na kompromis. Moja propozycja dla Żydów:
  będziemy wam wysyłać gruz porozbiórkowy do Stanów. Wy będziecie tylko płacili za transport.

 7. !!!!! ŚWIĘTA PRAWDA !!!!!
  BRAWO KORWIN !!!!!
  parchy WYPIER_ALAĆ !!!!!
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. Jasne, że wiadome żądanie żydowskie jest wyłudzacko-rozbójnicze, i że Polska nie powinna go spełnić za wszelka niemal cenę, w tym cenę zerwania stosunków z USA.

  Jednak w wypowiedzi wodza Korwina zastanawia mnie następujący fragment: „W żadnym kodeksie cywilnym żadnego ze znanych mi krajów europejskich nie ma czegoś takiego, że jak umiera jeden Chińczyk, to mienie po nim dziedziczy inny facet tylko dlatego, że jest Chińczykiem. Czegoś takiego nie ma”

  Znaczy wódz Korwin osobiście przeczytał kodeksy cywilne wszystkich znanych mu krajów europejskich?

  Taki-poliglota?

  A czemu on wspomina akurat, że w tych kodeksach nie ma wiadomej mowy o Chińczykach?
  Co w sprawie roszczeń Żydów wobec Polski mają do rzeczy Chińczycy?

  Czy to, że podobno w Azji nazywani są „Żydami Azji”?

 9. Na marginesie tych oczywistości, o których pisze Korwin warto przypomnieć – to nie przypadek, że Polska jest jedynym krajem, w którym nie uchwalono żadnej ustawy reprywatyzacyjnej. Oczywiście takiej, na jaką stać państwo. To nie przypadek, przez 30 lat komuś udało się doprowadzić do sytuacji, że byle manipulant będzie skutecznie wmawiał „światowej opinii publicznej”, że „tylko Polacy” czegoś nie zrobili. Obca agentura zawsze się u nas dobrze miała.

 10. Aktualne stosunki dyplomatyczne Polski z krajami swiata na podstawie analizy wpisow na strnie n.czas
  1.Norwegia – przej…ne,
  2.Niemcy – przej…ne,
  3.Francja – przej…ne,
  4.Litwa – przej…ne,
  5.Ukraina – przej…ne,
  6.Rosja – b.przej…ne,
  7.U.S.A. – przej…ne,
  8.Iran(Persja) – przej…ne,
  9.Syria – przej…ne,
  10.Irak – przej…ne,
  11.Libia – przej…ne,
  12.Anglia – w stylu japonskim czyli jako-tako
  12.Bialorus – w stylu japonskim czyli jako-tako,
  13.Czechy – w stylu japonskim czyli jako-tako,
  trudno nie wspomniec Izraela – MEGA przej…bane.Mam juz dosc – moze ktos powie mi z kim nie mamy PRZEJ…BANE.

 11. Tak na prawdę to nie istotne ile społeczeństw nas nie lubi. Liczy się ile żądów/władców państw i jak silne są te państwa potrafi przekonać nasz żąd.

 12. Chyba ze juz zaczeli, zakup zlota latem zdeponowanego w UK zeby bylo smieszniej

 13. Po malutku stajemy sie kolejny raz krajem okupowanym. Ta sama forma tylko okupant sie zmienia .

Comments are closed.