Antoni Macierewicz zaskakuje. Nie uznaje Jarosława Kaczyńskiego za najwybitniejszego polskiego polityka. Wyżej stawia kogoś innego

Antoni Macierewicz w wywiadzie dla Polsat News uznał Jana Olszewskiego za najwybitniejszego polskiego polityka ery powojennej.

Antoni Macierewicz chyba ma ciągle żal do Jarosława Kaczyńskiego, że ten odwołał go ze stanowiska ministra obrony narodowej (formalnie dokonał to prezydent na wniosek premiera), ponieważ wyraźnie uznał za najlepszego polskiego polityka Jana Olszewskiego, a nie Jarosław Kaczyńskiego, który przecież dwukrotnie, jako szef partii, wygrał wybory parlamentarne i ma ogromne szanse na zwycięstwo w kolejnych wyborach.

Macierewicz w wywiadzie dla Polsat News powiedział: „Jan Olszewski był niewątpliwie jedną z najwybitniejszych postaci, chyba najwybitniejszym polskim przywódcą politycznym po drugiej wojnie światowej”.

Nie ujmując nic z olbrzymiej klasy politycznej i kultury osobistej, jaką prezentował zmarły premier, którego niewątpliwie największym sukcesem było pozbycie się sowieckich wojsk stacjonujących ciągle w Polsce, to teza, że Jan Olszewski był lepszym politykiem niż Jarosław Kaczyński jest dość dyskusyjna. Ale „de gustibus non est disputandum”.

Źródło: Polsat News

12 KOMENTARZE

 1. A gdzie jest JKM w tym rankingu????? Na szarym koncu. Ten to dopiero musi miec zal.

  • Masz jakąś obsesję na punkcie JKM, obsesje się leczy na wizytach na leżankach u psychologów. Jan Olszewski był rzeczywiście mężczyzną eleganckim, starej daty, z zasadami, nie to co jakiś Paligłup, ale Korwin też taki jest, a przez takich jak Ty pomniejsza się jego wartość.

   • On nie ma obsesji tylko zadanie. To pisowski troll mający deprecjonować JKM i prawicę.

 2. Fajny ten maciarewicz znowu szuka przylepca stracił poparcie u Kaczyńskiego zatrzęsła mu się ziemia pod nogami u Rydzyka to czepia się zmarłego Olszewskiego ,może mu chce postawić pomnik koło Lecha Kaczyńskiego

 3. Ludzie naprawde nie zadaliscie sobie trudu aby dowiedziec sie kim byl Olszewski i o co tu chodzi?!. Masonem sie jest do konca zycia iwszystko na ten temat

 4. Tyle tylko ,że p. Maciarewicz tego nie powiedział,nie znaczy ,że tak myśli, jak sugeruje tytuł tego … No……artykułu

 5. Dla osoby uwazajacej, że w polityce najważniejsza jest uczciwość, kultura, szacunek dla adwersarzy i umiłowanie wolnej ojczyzny i wolnego narodu rzeczywiście pan premier śp. Jan Olszewski, w przekroju swojego życiorysu, może uchodzić za takiego jak w artykule polityka.Cześć i chwała bohaterom.

 6. PEWNE JEST JEDNO MACIAREWICZ TO AGENT UBECJI,A NAWET MOŻE RUSKI SZPION

Comments are closed.