Dulkiewicz pod ścianą! Braun pyta o morderstwo Pawła Adamowicza. „To kwestia do wyjaśnienia” [VIDEO]

Aleksandra Dulkiewicz oraz Grzegorz Braun. / foto: YouTube
Aleksandra Dulkiewicz oraz Grzegorz Braun. / foto: YouTube

Trwa kampania wyborcza w Gdańsku. Podczas sobotniej konferencji prasowej kandydat na Prezydenta Gdańska Grzegorz Braun zwrócił się do Aleksandry Dulkiewicz o przeprowadzenie audytu, który rzuci nieco nowego światła na tragiczne wydarzenia z 13 stycznia tego roku.

Kandydat na Prezydenta Gdańska poinformował też, że zwrócił się do Dulkiewicz z pytaniem, czy przeprowadzono „audyt czynności urzędowych” w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności, które doprowadziły do tragicznego wydarzenia 13 stycznia br. podczas finału WOŚP.

Chciałbym wysunąć pytanie o audyt czynności urzędowych, czynności, a być może zaniechań, być może przeoczeń, które doprowadziły, pośrednio lub bezpośrednio – to kwestia do wyjaśnienia – do tragedii 13 stycznia 2019 r. – mówił Braun.

Gdańszczanie ciągle nie wiedzą, kto właściwie w urzędzie miejskim zaakceptował taką ‚na oko’, trzeba powiedzieć chyba – bezprawną, formułę wydarzenia, która jak wiadomo polegała na zaakceptowaniu tzw. wyłączenia pasa ruchu, nie zaś organizacji imprezy masowej – dodawał.

Pytam, czy w tej sprawie przeprowadzono audyt czynności urzędowych. (…) Liczę, że moja szanowna kontrkandydatka skorzysta z czasu, jaki dzieli nas od publicznej debaty, i jeśli jeszcze taki audyt nie został przeprowadzony, to ta procedura zostanie wszczęta i że Gdańsk i cała Polska pozna odpowiedź na to bardzo proste pytanie – podkreślił na koniec.

13 stycznia prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W. Samorządowiec trafił do szpitala, gdzie następnego dnia zmarł. Urna z prochami Adamowicza spoczęła w kaplicy św. Marcina w Bazylice Mariackiej w Gdańsku.

Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat. W samorządzie gdańskim zasiadał od początku jego powstania, tj. od 1990 r.; w latach 1994-98 był przewodniczącym Rady Miasta Gdańska. Wybory na prezydenta Gdańska odbędą się 3 marca.

Źródło: PAP/NCzas

Comments are closed.