Nie żyje Lee Radziwill, młodsza siostra Jacqueline Kennedy

Lee Radziwiłł w Indiach, 1962; Źródło: Wikimedia, foto: Cecile Stoughton
Lee Radziwiłł w Indiach, 1962; Źródło: Wikimedia, foto: Cecile Stoughton

W piątek, 15 lutego zmarła Caroline Lee Bouvier Canfield Radziwiłł Ross. Była młodszą siostrą Jacqueline Kennedy, żony prezydenta Stanów Zjednoczonych (1961-1963) Johna Fitzgeralda Kennedy’ego.

Lee Radziwiłł urodziła się w 1933 roku w Southampton w stanie Nowy Jork w zamożnej rodzinie. Jej ojcem był makler giełdowy John Vernou Bouvier III.

Siostry Bouvier były skazane na towarzystwo z nowojorskiego świecznika. To niewątpliwie ułatwiło Caroline podjęcie prób zaistnienia jako aktorka na deskach Ivanhoe Theatre w Chicago oraz w telewizyjnej adaptacji hollywoodzkiego filmu „Lara”. Obie role nie zapewniły jej jednak dalszej kariery aktorskiej.

Radziwiłł wyszła za mąż trzykrotnie. Pierwsze małżeństwo zawarte w kwietniu 1953 roku z Michałem Canfieldem, trwało 6 lat.

19 marca 1959 wyszła za polskiego księcia Stanisława Albrechta Radziwiłła. Z tego związku pochodzą ich syn Antoni i córka Anna Krystyna. Radziwiłłowie rozwiedli się 3 marca 1974.

We wrześniu Radziwiłł 1988 wyszła za mąż ponownie za reżysera i choreografa Herberta Rossa. Małżeństwo to zakończyło się rozwodem w 2001 roku.

Comments are closed.