Niewiarygodne! Żołnierzom zabroniono interweniować. Terroryści zamordowali 90 osób. Skala tragedii mogła być znacznie mniejsza [VIDEO]

Atak terrorystyczny na Bataclan - zdjęcie ilustracyjne. / foto: YouTube
Atak terrorystyczny na Bataclan - zdjęcie ilustracyjne. / foto: YouTube

Rodziny ofiar i grupa osób, które przeżyły zamach w teatrze Bataclan oskarżają państwo francuskie o to, iż zabroniono interweniować będącym w pobliżu żołnierzom. Gdyby nie ten zakaz skala tragedii mogła być znacznie mniejsza

Ośmiu żołnierzy patrolu antyterrorystycznego „Sentinelle” znajdowało się w pobliżu teatru Bataclan w chwili, gdy doszło w nim do zamachu muzułmańskich terrorystów. Wojskowym jednak zakazali interwencji ich przełożeni.

Teraz grupa 17 osób – rodzin ofiar i ci, którym udało się przeżyć masakrę, skarży państwo francuskie. Według nich gdyby nie bierna postawa wojskowych rozmiary tragedii byłyby znacznie mniejsze.

Jak informuje dziennik „Le Parisien” obecni w tym czasie w okolicy policjanci prosili żołnierzy, aby ci użyczyli im swojej broni. Wojskowi zasłonili się jednak protokołem i odmówili przekazania karabinów.

Sebastian Gomet, jeden ze skarżących, który w zamachu stracił młodszego brata Cedrika, powiedział gazecie, że „to nie przywróci mu brata, ale jest krokiem w stronę prawdy”.

Islamscy terroryści zaatakowali w czasie koncertu Teatr Bataclan i wzięli zakładników. Przeżyć zdołali tylko ci, którym udało się uciec. Islamiści po kolei rozstrzeliwali przybyłych na koncert. Zginęło wtedy 90 osób.

Już rok po tragedii rodziny ofiar domagały się wyjaśnień dlaczego żołnierze nie mogli wydać broni policjantom. Sprawę jednak zamieciono pod dywan.

17 KOMENTARZE

  • New World Order to nie jest jakaś pop-fikcja, lecz prawda. W 1992 roku amerykański zespół Ministry nagrał piosenkę o tym tytule, zresztą dostępną na YT. Całą kasetę wtenczas sobie tego kupiłem, bo mi się ta pioseneczka spodobała:-)

   • A tłumacząc pokrótce dla tych, którzy nie będą w stanie sami sobie wyszukać: NWO to doktryna obowiązująca obecnie na świecie, według której należy anihilować białą rasę ludzi, poza żydami, ponieważ jest ona nośnikiem chrześcijaństwa i jest zbyt inteligentna aby można z niej całej zrobić społeczeństwo permanentnych niewolników. Białych zastąpić ma wielorasowy kundel z przewagą czarnego lub sami czarni, ponieważ IQ murzynów średnio nie przekracza 80 i ten gatunek nadaje się idealnie na niewolników, co pokazała historia.
    Problemem podstawowej drogi NWO jest to, że nie uwzględniała ona możliwości rasy żółtej, czyli obecnego potencjału gospodarczego i intelektualnego Chin i Japonii( choć w tym drugim przypadku mamy już schyłek gospodarki i postarzenie społeczeństwa).
    Podsumowując : NWO to syjonizm.

    • Świetnie to wyłożyłeś, ale to Kitajce stoją na drodze rozprzestrzeniania się tej ideologii. Są rządzeni przez odizolowaną od świata partię, ale tylko z nazwy zwącą się komunistyczną. 1,3 mld ludzi to nie byle co.

   • Przecież to tylko termin oznaczający nowe przetasowanie kart na arenie międzynarodowej. Polecam książki, a nie mitologię z youtube…

    • Możesz sobie tak tłumaczyć, wypierać ze świadomości i żyć w błogiej nieświadomości:-)

  • False flag attack. Kilku z tej grupy antyterrorystystow należy do jakiś organizacji i oni nie służą Francji tylko grupie wpływowych ludzi. Zamach był zaplanowany i oczywiście miał trzymać w szyku cały kraj, który dzisiaj dziczeje, bo ma dosyć rządów bankierów. Co nie zmienia faktu, że to żadni muzułmanie , bo oni jak mają trochę rozumu i wladzy to robią sobie mini gangi na osiedlach i żyją jak królowie w Europie. Moga porywać i gwalcic bez wyrokow. Przejmują cały handel i rządzą podziemiem. Mogą sobie nienawidzić europy ale żaden z tych debili nie będzie się wysadzać czy zabijać tylu ludzi bez rozkazów wcześniejszych.

 1. Francja to idiotokracja, najważniejsi jest bezpieczeństwo antyterrorystów, którzy jak wiadomo są od patrolowania…

 2. Czyli co tak sobie tam w pobliżu „przebywali” z załadowaną bronią w pełnym rynsztunku? Elitarna jednostka wojskowa? Akurat w momencie popełniania „incydentu”? Mi to wygląda że raczej zabezpieczali akcję, którą w takim razie przygotowała francuska wojskówka. Temu nie mogli policji „pożyczyć” ich broni, bo niby jak mają zabezpieczać a przyłożą się do wybicia swoich i spalenia całej akcji? Nie może być!

 3. Gdzieś czytałem, że niektórych rodzin nie dopuszczono do oglądania zwłok swoich bliskich ze względu na skrajne drastyczne okaleczenia zadane podczas tortur.

 4. Władza się obroni

  Reporter La Petit Jurnal
  Zobaczył w oczach dziecka żal:
  „Rozumiesz, co sie stało sam?
  Tych ludzi, co zrobili nam?”
  – „To ludzie bardzo, bardzo źli.
  Niemili są ci ludzie… I
  Musimy być ostrożni, bo
  Mieszkamy tu, gdzie oni są.”

  A skośnooki ojciec rzekł:
  „Nie przejmuj synku wcale się!
  Bo Francja teraz to nasz dom.”
  – „Ach, tato tu źli ludzie są!…”
  – „Mój synku wszędzie spotkasz ich.”
  – „Tatusiu ludzi bardzo złych
  Unikać chcę, bo mają broń.
  Bo uzbrojeni oni są!”

  – „Zapewniam synku: jest ok.
  Ty, zamiast broni, kwiatek miej…”
  – „Tatusiu kwiatki na nic nam.
  Nie chronią!…” – „Synku zobacz sam!
  Spójrz: każdy kładzie kwiatek tu.
  Działają one …zamiast kul.”
  – „Obronią nas?” – „Rozumie się…”
  – „A świeczki, tato?” – „Świeczki też…

  To świece ku pamięci tych,
  Co padli przez tych ludzi złych!”
  – „To kwiatki ze świeczkami wraz
  Obronią nas?” – „Obronią nas!…”

  *

  Aż za dni parę nagle BUUUM !!!
  I w kwiatki tak wierzący tłum
  Przez kwiatki, świece naprzód prze,
  Petardy przestraszywszy się…!

  Reporter La Petit Jurnal
  Zobaczy jeszcze w oczach żal.
  U dzieci i rodziców łzy
  Będziemy często widzieć my.
  I tylko politycy, co
  Chronieni nie-kwiatkami są,
  Nie będą płakać w blasku świec…
  WYBORCO JASNO O TYM WIEDZ !!!

Comments are closed.