Azari opuściła siedzibę MSZ. Naiwny Czaputowicz: „Oczekujemy, że Izrael przeprosi”

Jacek Czaputowicz/fot. ilustracyjne/fot. PAP/Paweł Supernak
Jacek Czaputowicz/fot. ilustracyjne/fot. PAP/Paweł Supernak

Uważamy wypowiedzi p.o. ministra spraw zagranicznych Izraela Israela Katza za niedopuszczalne; oczekujemy, że strona izraelska wycofa się z jego słów – powiedział w poniedziałek w Brukseli szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz.

Jak mówił szef MSZ, pytany przez dziennikarzy o przebieg wcześniejszego spotkania w resorcie z ambasador Izraela w Warszawie Anną Azari, została ona poproszona o wyjaśnienia w związku z wypowiedzią izraelskiego ministra. Jak zaznaczył, Annie Azari została także przekazana „opinia strony polskiej, że uznajemy postępowanie, wypowiedzi p.o. ministra spraw zagranicznych za niedopuszczalne”.

Pytany o obecne oczekiwania strony polskiej wobec rządu Izraela, Czaputowicz odpowiedział, że Polska oczekuje, że „władze izraelskie się ustosunkują do tej sytuacji”.

My uważamy, że te wypowiedzi są nieakceptowalne, (…) uważamy, że one pobudzają antypolonizm, antysemityzm, mają charakter rasistowski i nie służą dobrze pojednaniu czy też w ogóle stosunkom polsko-izraelskim – podkreślił.

Dlatego oczekujemy, że strona izraelska się wycofa z tych słów – dodał szef dyplomacji.

Polityk poinformował też, że rozmawiał w Brukseli z przedstawicielami krajów V4, które miały spotkać się w poniedziałek i wtorek na szczycie w Izraelu i poinformował ich o „sytuacji związanej z pewnym napięciem między Polską a Izraelem, związanym z wypowiedzią wczoraj w godzinach popołudniowych p.o. ministra spraw zagranicznych, który zarzucił Polakom wrodzony antysemityzm, rzekomo »wyssany z mlekiem matki«”.

Jak mówił, sprawa ta była znana szefom MSZ Grupy Wyszehradzkiej. – Wszyscy byli oburzeni tymi słowami (…), też oczywiście wyrazili pewną solidarność – powiedział.

Źródło: PAP

41 KOMENTARZE

 1. !!!!! DO PIEKŁA Z tym parchem i WSZYSTKIMI INNYMI parchami i ich sługusami CZYLI kapo i NIECH TAM ZGNIJĄ, A NA SKU_WIONYM PIER_OLONYM SĄDZIE OSTATECZNYM NIECH ZGINĄ NA WIECZNOŚĆ !!!!!
  A M E N ! ! ! ! !

  • I znowu portki do prania. Wykończysz swoją mamę, jak dalej się będziesz tak emocjonował siedząc w Internecie.

  • „Na tego gościa nie da się spokojnie patrzeć”.

   To fakt,ale należy przyznać, że tu prawdę powiedział: „… te wypowiedzi są nieakceptowalne, (…) uważamy, że one pobudzają antypolonizm, antysemityzm, mają charakter rasistowski…”. To że Żydzi są rasistami i antypolonizm wśród nich jest żywy powinno nam być mniej lub bardziej obojętne. Bo i cóż nam to przeszkadza, że żółć ich zżera? Niech ich zeżre skoro tacy są. Ale na działania pobudzające nastawienia antysemickie w nas nie powinno być zgody. Bo to nam szkodzi przez sprowadzanie nas do ich poziomu. A jedyny sposób to olanie ich całkowite i zerwanie z nimi tzn. z Izraelem i z diasporą żydowską kontaktów całkowicie.

 2. Natanjachu: Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy.
  W przeciwienstwie do glupich polakow: przebaczamy i prosimy o przebaczenie.
  Kiedy w koncu zmadrzejecie ze zgoda z zydem to tylko na ich warunkach, na kolanach z sakiewka w zebach.

 3. Dajcie mu spokój. Czaputowicz to drobny pionek wykonujący rozkazy Kaczelnika i kręgu jego najbliższych współpracowników tak samo jak Morawiecki. PiS ma albo ogromnego pecha, albo to zgraja nieudaczników – najpierw afera z biurowcami Srebrnej teraz jeszcze większa z żydami. A mieli być tacy prawi, sprawiedliwi i propolscy. Duda też niech się pożegna z reelekcją.

  • towarzysz juda niech się pożegna z wchodzeniem do łożnicy towarzyszki kornhauser

  • „Czaputowicz to drobny pionek wykonujący rozkazy Kaczelnika”
   To się mi spodobało:-) Chciałbym Ci browar postawić, gdybyś był pełnoletni, no i mieszkał na tzw. ścianie wschodniej.

  • Dobrze, że rządy PiSu są tylko epizodem w blisko już trzydziestoletniej historii III RP. Na szczęście poza nimi Polską rządzili fachowcy, uczciwi i twardo broniący polskich interesów.

 4. Nie rozumiecie o co chodzi Żydom. Im własinie chodzi o to, żeby w Polsce był większy nastruj antysemicki niż jest obecnie, żeby było więcej antyżydowskich incydentów, wtedy będą mogli powiedzieć „a nie mówiliśmy”. Należ sprawę inwektyw żydowskich względem nardu polskiego kontrargumentować polityką historyczną obejmującą wszystkie występki nardu upadłego. Dobrze im zrobi trochę nowych przysłów narodowych typu
  „Nową przypowieść Żyd sobie kupi, Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.”, oni uwielbiają odwracać pojęcia.
  Zawsze należy odgadywać główny cel, a nie tylko śledzić na jakim obecnie etapie jest obserwowany objekt.

  • „Ciemność nie może wypędzić ciemności, tylko światło może to zrobić.
   Nienawiść nie może wypędzić nienawiści, tylko miłość może to zrobić.”
   – Martin Luther King

   Wiesz, że Izrael jest silniejszy militarnie od Polski i są tam ludzie, którzy aż dyszą z chęci podbojów militarnych? Wiesz, że Izraelici mają ogromne wpływy a Ameryce, a armia amerykańska jest już w Polsce? Wiesz, że Izraelici są przepełnieni ogromną pychą i będzie ich to pchało do coraz to nowych konfliktów, aż na koniec spotka ich to samo co przepełnionych pychą i poczuciem mocy władców 3Rzeszy? Im należy współczuć i strać się ich ratować. Nienawiść nic nie załatwi, bo to jakby gasić ogień benzyną. Trzeba szukać w Izraelu rozsądnych środowisk i je wpierać, a napaleńców z Likudu spokojnie sprowadzać na ziemię, spokojnie czyli rzeczowo, przyjaźnie acz stanowczo mając na uwadze ich dobro. Tak się to robi…

   • Dobrze, że ty rozumiesz:)).
    Dotychczas za kopy i fleki, odpowiedzią naszą, czy „elit nadwislańskich” były ukłony, usmiechy, przeprosiny i podziękowania.
    Teraz fleki się wzmocniły i skonkretyzowały. To co propnujesz?
    Więcej uśmiechów i podziękowań? No bo raczej przemilczeć – chocby nawet „”elity nadwiślanskie” chciały – nie za bardzo można….Jak kopią, nie da się milczeć, mozna się jakoś próbować przeciwstawić lub … przeprosić kopiącego i prosić o przebaczenie, że tak się gniewa…
    Czyli jesli nie jakieś blade pozory przeciwstawienia się, to chyba mocniejsze ukłony, to twoja propozycja?

 5. od zawsze Zydzi pluli na Polske i Polakow, ich mlodziez jest wychowywana w takim duchu. I od zawsze w ich prasie byly antypolskie artykuly. Co sie stalo ze PIS nagle to naglasnia??????

 6. Chaim Rukowski `Oddajcie mi swoje dzieci bo nasi dobroczyncy niemcy maja za malo dzieci w obozach`

 7. Czaputowicz to najlepszy minister spraw zagranicznych. Umiarkowany z taktem i inteligencją. Był lepszy???Nazwisko proszę.

 8. Co tzn., że wyrazili „pewną solidarność”? Wyrazili bezwarunkową, czy nie?

 9. Mc Kwak obmyślił sobie że w czasie ostrego kryzysu z zydkami społeczeństwo będzie się jednoczyć wokół wladzy. Nadchodzą wybory i Mc Kwak moze poważnie obawiać się koalicji pro Polskiej. Mam nadzieję że genialny strateg znów się przeliczy

 10. Primo: Nie ma spadkobierców, nie ma ‚odszkodowań’. KONIEC.
  Secundo: Odszkodowania należą się TYLKO spadkobiercom i od tego są sądy w RP. Jakakolwiek inna ścieżka pozaprawna to bandytyzm – i to trzeba podkreślać.
  Tertio: Umowy Indemnizacyjne obowiązują, RP nie jest nic winna nikomu. Prymat prawa międzynarodowego.
  Quatro: Odszkodowania ‚narodowi żydowskiemu’ za popełnione przez siebie zbordnie wypłącili Niemiec, czyli sprawcy. To kończy temat.

  Dodatkowo:

  Gdyby PIS miał jaja co i rusz trąbiłby o kolaboracji Żydów z niemcami (Judenraty, wehrmacht, KAPO) oraz ich udziale w Holokauście Polaków.

  Wsparłby utworzenie i zażądałby przez ‚Organizację Restytucji Mienia Polskiego’ 300MLD $ od Izraela za zbrodnie żydo-bolszewii (z czasów Wojny Obronnej 1920r, „Operacji Polskiej’ 1938 i czasu Wojny oraz PRL) i odmowę wydawania katów NKWDowskich/UBowskich pokroju SALOMONA MORELA. TRĄBIĆ O żydowkim ludobójstwie na Polakach na cały świat.

 11. ale tak jest. Polacy absolutnie mają wrodzony antysemityzm z mlekiem matki. ALE POWODEM TEGO, nie jest jakaś nienawiść do żydów, ale świadomość, że Polska jest narodem wybranym. oni to oczywiście doskonale rozumieją, i dlatego od setek lat z nami walczą.

  to są bardzo poważne sprawy. mesjasz nie może pojawić się jednocześnie w Polsce i w Izraelu. mesjasz z definicji może być tylko jeden…. inaczej nie będzie mesjaszem.

 12. CZAPUTOWICZ (i twoi mocodawcy) : JAKBYŚ BYŁ normalnym, z prawidłowo funkcjonującym systemem wartości człowiekiem i rozumiejącym , że prawdziwa polityka zagraniczna to nie kwękanie i dyplomatyczna gra pozorów, a SKUTECZNE DYPLOMATYCZNE CHAMSTWO, to byś zrobił jej persona non grata i kazał sprdlać won, na wzgórza Golan. I ZAPOWIEDZIAŁ: że jeśli chcą z nami gadać ciągle przez pryzmat tzw holokaustu, TO NIE MAJĄ TU CZEGO SZUKAĆ. NIECH idą do adresata: DO NIEMIEC. KROPKA.

 13. Oczynszowanie świata przez „szlachtę” jerozolimską

  Cokolwiek stwierdzić, to inteteligencji
  Przecież odmówić tej „szlachcie” nie sposób!
  Oczynszowannie za naszej kadencji
  Bierze początek. Nie za życia osób,
  Których tysiące holocaust przeżyło.
  (I mogło świadczyć, JAK NAPRAWDĘ BYŁO…)

  „Szlachta”, jakkolwiek żadną szlachtą nie jest
  (Jest kupą chamów, które czosnkiem śmierdzą),
  Długofalowo jednak bierze w rejestr
  Cały świat. Błędnie narodowcy twierdzą,
  Że „Żydom tylko wciąż o Polskę chodzi”.
  Nie! Tak PODATEK ŚWIATOWY się rodzi.

  „Szlachta” nie po to mienie bezspadkowe
  Chce najpierw zgarnąć od Polski, by finał
  Był to intrygi. Muszą być gotowe
  Też inne państwa! Mus będzie je zginał.
  Bo, w przeciwieństwie do Polski, w zagładzie
  Miały współudział. Każdy forsę kładzie!

  W końcy też płacą Stany Zjednoczone,
  Co odmówiły pomocy, roszczenia
  Wzięły natomiast na siebie… SKOŃCZONE!!!
  Oto co było do udowodnienia,
  Udowodnione zostało. Panuje
  Nad światem „szlachta”, która go czynszuje…

 14. 18/2/2019, Natanjachu: Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy.
  W przeciwienstwie do glupich polakow: przebaczamy i prosimy o przebaczenie.
  Kiedy w koncu zmadrzejecie ze zgoda z zydem to tylko na ich warunkach, na kolanach z sakiewka w zebach. Powiedzial jasno ” nie przebaczymy” wiec po co te cale dialogi z nimi?

 15. Co ta pani jeszcze w Polsce robi panie Ministrze SZ. już dawno była zostać nazwana persona non grata. Hańba dla pana i POPiSu.

 16. Nie naiwny, tylko raczej – jak sądzę – przerażony.
  Pewnie to jakaś ustawka, ta „buntownicza” postawa nadwislańska rządu, ale być może Cz. nie jest do końca powiadomiony dlaczego (może jakieś „zbliżenie” do UE?).
  A może nie ma ustawki, tylko przestraszyli się, że za chwilę będą muszą wyjąć 300 mld$ – a mimo skrajnego filosemityzmu, „filosemici” i semici z okolic rządu, pewnie nie są chętni, by płacić natychmiast i doprowadzić do błyskawicznej ruiny.
  Pan Cz., jak mi się zdaje, – z jakichś względów – mówi lub musi mówić, coś mocno innego niż dotychczas. „Przeciwstawia się”- choćby chwilowo i pozornie – tym wobec których zawsze okazywał lizusowskie uwielbienie i zapewne uważał takie uwielbienie za normę.
  Pewnie jest przerazony.
  Tak to przynajmniej widzę….

Comments are closed.