Bareja by tego nie wymyślił. Morawiecki zagroził Izraelowi, że jak nie przeproszą to… nie przyjedzie do nich Czaputowicz

Premier Mateusz Morawiecki i Gwiazda Dawida/fot. P. Tracz/KPRM/Flickr/Pixabay (kolaż)
Premier Mateusz Morawiecki i Gwiazda Dawida/fot. P. Tracz/KPRM/Flickr/Pixabay (kolaż)

Czekamy na stanowczą reakcję na karygodne, niedopuszczalne i rasistowskie słowa nowego ministra spraw zagranicznych Izraela; jeżeli tej reakcji nie będzie, szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz nie uda się na szczyt V4 w Jerozolimie – oświadczył w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Po tych słowach Izrael na pewno zmięknie i przeprosi. Groźba, że nie przyjedzie do nich minister Czaputowicz jest przecież tak straszliwa, że aż ciarki przechodzą…

W poniedziałek i wtorek w Jerozolimie ma odbyć się szczyt Grupy Wyszehradzkiej.

W niedzielę p.o. izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israel Katz, odnosząc się do słów przypisanych przez media izraelskie szefowi izraelskiego rządu stwierdził:

„Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i – tak jak powiedział Icchak Szamir (b. premier Izraela – PAP), któremu Polacy zamordowali ojca, +Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki+. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych”.

Do tej wypowiedzi premier Morawiecki odniósł się w poniedziałek w rozmowie z dziennikarzami. „W tej chwili czekamy na stanowczą reakcję na karygodne i niedopuszczalne rasistowskie po prostu słowa nowopowołanego ministra spraw zagranicznych Izraela. To jest coś, co na pewno nie może pozostać bez reakcji” – mówił szef rządu.

„Z mojej strony sprawa jest absolutne oczywista i jeżeli takiej reakcji po tamtej stronie nie będzie, to będziemy życzyli im jak najlepszych obrad, ale pan minister Jacek Czaputowicz również nie uda się na to spotkanie do Izraela. Za 2-3 godziny się to rozstrzygnie” – oświadczył premier.

Na pewno w Izraelu panuje teraz szok i przerażenie. Jak oni będą żyć jeżeli Czaputowicz do nich nie przyjedzie? To niewyobrażalne…

Źródło: PAP

67 KOMENTARZE

 1. Komedia obliczona na rynek wewnętrzny, nie zmienia faktu, ze Żydzi tak sobie pogrywają, bo Polska na to od dawna pozwala, zamiast ścigać ich za oszczerstwa, a ambasadorkę dawno wydalić. Nawet Sowieci nie pozwalali sobie na takie publiczne szkalowanie Polski i poniżanie miejscowych rządów.

 2. Sarkazm chyba nie jest na miejscu. Tak sądzę, że w Izraelu panuje teraz szok i niedowierzanie. Raczej nie spodziewali się choćby odrobiny stanowczości że strony naszych władz. Tu nie chodzi o wizytę naszego ministra ale o to, że Netanjahu w celu poprawy własnych notowań przedwcześnie wysunął żądania. Nasi nie mogą teraz się ugiąć (przynajmniej oficjalnie) żeby nie przegrać wyborów. Gdyby żydzi zaczekali do wyborów parlamentarnych sytuacja byłaby inna.

  • Jakimś koszmarem, trudno zrozumiałym, jest fakt, że szkalowanie Polski daje punkty wyborcze w Izraelu! To kim jest ten Naród żydowski? To oni wszyscy nienawidzą Polski i Polaków? Stąd te prześciganie się polityków izraelskich w szkalowaniu naszych obywateli?! To jest jakiś rodzaj wojny. Polska jest na wojnie z Izraelem.

 3. Witajcie, moi dobrzy ludzie z Polski, czy szukaliscie pilnej pozyczki, zeby splacic rachunki, zalozyc firme, zbudowac swój wymarzony dom i kupic samochód? jesli wiec przywitasz sie z poczuciem relium, bo tu jest firma pozyczkowa tutaj, w naszym kraju, Warszawa, jestem pania Ania z nazwiska i mieszkam tu w Polsce, szukalem pozyczki od 2 tygodni temu i w zeszlym tygodniu dostalem mail na forum i widzialem firme o nazwie Jorge Grace, która pomogla wielu ludziom przed tutaj w naszym kraju, i skontaktowalem sie z e-mailem i sledzic ich wplywy, i zlozylem wniosek o pozyczke w wysokosci 280 000 PLN i wreszcie dostalem pozyczke od Jorge Grace i tody przyszli na strone, aby odwolac sie do tej legalnej firmy i sa% 100 bezpiecznie zabezpieczeni przed oszustami, wiec prosze skontaktuj sie z e-mailem ([email protected]), a ty takze sledz ich na Facebooku, aby zobaczyc wiecej uslugi i jest bezpieczny i zabezpieczony. Ania

 4. Katz, miej pretensje do Niemcow.
  A w ogole, to zamknij się.

 5. A teraz bedzie tak: „Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie pozwolimy (…) Będą słyszeli o tym od nas tak długo, jak Polska będzie istnieć. Jeżeli Polska nie spełni roszczeń Żydów, będzie „publicznie atakowana i upokarzana” na forum międzynarodowym.” Israel Singer sekretarz generalny światowego kongresu żydów.

  • Skąd wiesz, że będzie?
   Jasnowidz jesteś, czy Singer, czy jakiś od Singera?

   A jak będzie, to co?

   • Nie trzeba być jasnowidzem. To już się dzieje, nie od dziś i nie od wczoraj. No i to, że nie podoba mi się jak ktoś pluje na mój kraj , no i to, że oczekuje od władz stosownej reakcji.

 6. Znaczy pismak – podpisujący się AW – z krowinowskiego NCz! wyśmiewa Premiera Morawieckiego, że zagroził Israelowi, że jeśli Israel nie przeprosi Polski za wrogie Polsce oświadczenie „ministra” iSRAelskiego, to Polska nie będzie uczestniczyć w spotkaniu państw wyszehradzkich w Israelu?

  Znaczy pismak od Krowina wolałby, żeby Premier Morawiecki nie żądał tych przeprosin, tylko milcząco przyjął obelgę iiSRaelską, i nie groził Israelowi nieobecnością uczestnika polskiego, tylko zapewnił jego uczestnictwo?

  Oto kolejny dowód, kim są krowinuchy i ich wodzyk powołujący się na Hitlera, prawda?

 7. Przestańcie się wydziczać antysemicko polaczki-tępaczki Netanjahu to Likud i tak zbiera punkty w wyborach. Trzeba popierać i wychwalać jakąś tamtejszą opozycję i przypominać, że za Szewacha Wajsa to byłoby nie do pomyślenia (nieważne, że nie prawda). Trzeba rozgrywać przeciwnika wewnętrznie a nie jechać plemiennymi narracjami.

  • Robimy na ciebie z góry rzadkim, bezczelny rasiolu antypolski.

   Powiedziałbym ci więcej, w tym o twoim kraiku, ale w Polsce jest nadal „prawo” karzące za krytykę takich jak ty, i pozwalające takim jak ty kanaliom wyzywać mnie od „polaczków”, więc poczekam aż zostanie zniesione.

   Ty i twój kraik nie tylko całkiem niepotrzebni Polsce i nam, Polakom, ale skrajnie szkodliwi.
   Czas zerwać więzy i przestać odwiedzać się wzajemnie.

   Wypad, rasiolu antypolski.

 8. Polska sie ie godzi na opluwanie i jak ktos widzi w decyzji Morawieckiego komedie, to sam jest pajacem.

 9. gnojek nie wytrzymał napięcia i nadymania; tylko patrzeć jak spuszczą z niego powietrze;

Comments are closed.