Klan Adamowiczów zbuduje polityczne kariery na śmierci prezydenta Gdańska? Teraz propozycję startu w wyborach dostał jego brat

Piotr Adamowicz przemawiający z ambony w bazylice mariackiej/fot. Twitter Ludmiła Chojak
Piotr Adamowicz przemawiający z ambony w bazylice mariackiej/fot. Twitter Ludmiła Chojak

Już nie tylko wdowa po Pawle Adamowiczu, lecz także jego brat może wystartować w wyborach do Europarlamentu. Piotr Adamowicz przyznał, że dostał taką propozycję.

Jak podaje Wirtualna Polska, brat zabitego prezydenta Gdańska dostał taką propozycję. – Byłem indagowany w tej sprawie – mówił w rozmowie z wp.pl.

Piotr Adamowicz nie chciał jednak wyjawić skąd spłynęła ta propozycja. – 10 dni temu zadzwoniła do mnie osoba, która jest prawą ręką pewnego polityka i zapytała, czy wystartuję w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Odpowiedziałem, że nie, ale ponieważ byłem dalej indagowany telefonicznie w sprawie mojego zaangażowania politycznego odpowiedziałem, że nie mam też zamiaru uczestniczyć w konklawe – zarzekał się.

Już od kilku tygodni o propozycjach startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego mówiła Magdalena Adamowicz. – Paweł dbał o Gdańsk jako wspólnotę obywateli. To było dla niego ważne, żeby religia, światopogląd czy sympatie polityczne nie dzieliły. Ludzie czuli jego miłość do Gdańska. Wielu mnie namawia, żebym kontynuowała jego dzieło i zaangażowała się w politykę, żebym kandydowała do Parlamentu Europejskiego. Nie wiem, ale dziś nie czuję takiej siły. Polityka jest taka brutalna – twierdziła w rozmowie z onet.pl.

Jednak, jak ujawnił dziennikarz Konrad Piasecki w programie „Kawa na ławę” na antenie TVN24, wdowa po Pawle Adamowiczu ma wystartować w eurowyborach. Magdalena Adamowicz miałaby zająć drugie miejsce na listach Koalicji Europejskiej na Pomorzu, natomiast jedynka przypadłaby Januszowi Lewandowskiemu. W tej sytuacji nie wiadomo co ze startem syna Lecha Wałęsy – Jarosława, który do tej pory był typowany jako „dwójka” na Pomorzu.

Czy brat tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza także zmieni zdanie i zdecyduje się zaspokoić swoje polityczne aspiracje?

Źródła: wp.pl/nczas.com

16 KOMENTARZE

 1. A z tego co wiem, Leon Zawodowiec chyba jeszcze żyje. Zrzuta itd. i po troszeczku, po łebkach. Nie mieszkam co prawda w Gdańsku, tylko na tzw. Ścianie Wschodniej, ale stosuneczki tam panujące są ciekawe.

 2. Czy zaloba po denacie Sw Pawle sie skonczyla?? To mozemy krasc dalej i latac do New Yorku na zakupy jak to robi jego Baba, wdowa-ksiegowa!!!

  • To jest gniazdowisko żmij. Tylko Leon Zawodowiec sobie by poradził. Ale on nie dba o procedury itp.

   • Z nudów sobie go włączyłem na cda. Tak się powinno załatwiać sprawy:-)

 3. Zaraz , zaraz – czy wszystkie sprawy sadowe , wszystkie machloje zostały w sądach wyjaśnione . Czy dowiemy sie wszystkiego co święty Paweł miał na sumieniu. Może dopiero po tym rodzinka się usadowi przy korycie ?

 4. Mamy nadzieję, ze ani on, ani baba nieboszczyka nie zostaną wybrani na żadne stanowisko polityczne.
  Nieboszczyk też dawno powinien był nie mieć żadnego stanowiska i roboty politycznej.
  I stanąć przed sądem, czyż nie?
  Poza tym pamiętamy doskonale jakim był hejterem antypisowskim.
  Pamietamy jego udział w zadymiarskiej imprezie sędziów buntowniczych wobec rządu, w tym Rzoplińskiego, mającej miejsce w Gdańsku w 2016 r.
  A jego związki z Amber Gold? Nie było takich?
  A wysoce niejasna sprawa licznych mieszkań?
  I tak dalej, dalej, dalej….

  Czy to nie skompromitowana postać i rodzina?

 5. Po trupach do celu (do mamony). Ciekawa rodzinka.

 6. Ze coooo
  Ten debil yebany co na pogrzebie BRATA gadal pare minut, z tego o bracie moze bylo jedno zdanie trwajace 10s xD
  Pewnie pejs

 7. Ponoć pies Adamowicza też będzie kandydował. Tylko jeszcze nie wiadomo, jakie dostanie numer.

 8. Brat Adamowicza!,żona Adamowicza!!,kto jeszcze po tym Adamowiczu dupsko chce sobie posadzić na stolcu?!!!.Precz z tą chołotą z Polski.

Comments are closed.