PILNE! Premier Czech: „Szczyt V4 w Izraelu nie odbędzie się”

PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com
PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com

Czeski premier Andrej Babisz poinformował, że szczyt V4 w Izraelu nie odbędzie się – podała w poniedziałek agencja CTK. Zamiast tego planowane są rozmowy dwustronne – dodał szef rządu Czech.

Spotkanie premierów Grupy Wyszehradzkiej miało odbyć się w poniedziałek i we wtorek w Jerozolimie.

Wcześniej premier Mateusz Morawiecki powiedział, że odwołał wizytę polskiej delegacji w Izraelu.

„Podjąłem decyzje o odwołaniu polskiej delegacji ze spotkania w Izraelu, które było wcześniej zaplanowane, a więc również nie pojedzie tam minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz” – powiedział Morawiecki.

„Podjąłem taką decyzję, ponieważ te sformułowania, które padły z ust powołanego na ministra spraw zagranicznych pana (Izraela) Katza, są absolutnie niedopuszczalne. Są niedopuszczalne nie tylko w dyplomacji, ale dla mnie one są niedopuszczalne absolutnie w sferze publicznej” – powiedział premier.

W niedzielę p.o. izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israel Katz, odnosząc się do słów przypisanych przez media izraelskie szefowi izraelskiego rządu stwierdził:

„Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i – tak jak powiedział Icchak Szamir (b. premier Izraela – PAP), któremu Polacy zamordowali ojca, +Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki+. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych”.

Po tej wypowiedzi do polskiego MSZ została w poniedziałek wezwana ambasador Izraela w Polsce Anna Azari.

Źródło: PAP

39 KOMENTARZE

 1. POLSKA -IZRAEL 1-0.
  WIWAT CZESI, WIWAT POLSKA. moje gratulacje dla Pisu po latach bicia poklonów przez ubeckie rządy potrafiliscie sie postawić,zbudowac koalicje i utrzec nosa zydom. Brawo i dziękuje.

   • Masz całkowitą rację. Takich chamskich wstawek ze strony Izraela były dziesiatki. I zawsze były skrzętnie ukrywane. Gdy ktos o nich wspomniał – choćby Michalkiewicz – awansowano go na czołowego antysemitę kraju. A teraz wielkie halo! śmierdxzi to ustawką na kilometr!!!

    • a wogóle to z jakiej racji spotkanie V4 miałoby się odbywać u jakiś parchów?
     wg mnie od początku było ustalone, że tego spotkania tam nie będzie, ale dla ciemnych mas ludowych PISdzielce dogadali się z parchami, że postawią im się i niby obrażą i stwierdzą że nie będzie tam spotkania, a ciemny lud kupił PISdzielskiego focha i wielu zadowolonych (jak tu czytam opinie). i w wyborach jako nagrodę dla pisdzielców za ‚postawienie się’ parchom ciemne masy ludu zagłosują na parchatych PISdzielców. i w związu z tym i parchy i pisdzielce będą zadowolone, i po wyborach parchy znowu zaczną opluwać Polskę

   • Czemu 1:120? Polacy zbudowali koalicje v4, ktora potrafi miec realny wplyw na polityke. Utarli zydom nosa. Obnazyli ich prostactwo i falsz. Chyba lepsze to niz platformiany trojkat weimarski?

  • W jaki sposób? Polska upokorzona calkowicie. Pis nie radzi sobie zuplenie w polityce miedzynarodowej. Dla Żydów to jak rozgrywka z dziećmi a nie żadna polityka. No ale by ich ograć potrzeba coś więcej niz 500+

 2. no nie mogę….ale jaja, a już myślałam, że nic mnie nie zdziwi. Przepraszam Grupę V4, że jakieś 2 artykuły temu nazwałam ją d….

 3. Dzis widać że izraelska polityka to takie wczesne lata90 w Polsce – szaro buro głupio i po chamsku. Gratulacje dla PiSu. Pierwsi ktorzy utarli nosa żydom. Szczere gratulacje!

 4. A dlatego to premier Czech upublicznił? Morawieckiemu brakło odwagi? Jakby ją miał, to Azari i Mosbacher już dawno byłyby osobami wyproszonymi z Polski

  • Tobie nigdy malo. Zaawsze bedziesz bruzdzil. Efekt jest super . Zydzi dostali po nosie i jeszcze sie obnazyli jako zwykle prostaki. Brawo v4 i pis.

   • Wez nie rozśmieszaj mnie tym efektem i strasznymi konsekwencjami. Wiadomość o polskich kolaborantach poszła w świat a o odwołanym V4 przeczytamy na 28 stronie liczących się dzienników

    • Ojej ojej i co ze wiadomosc poszla w swiat?nie badz taki czuly? Co miala polska zrobic, zbombardowac gazety? Zrobiono to co najlepsze. Szach mat na Izraelu a pionki typu ten czy inny artykulik to sprawy drugorzędne.

     • Szach mat? To dopiero początek gry, a skończy się jeszcze większym upokorzeniem Polski, przecież oni specjalnie prowokowali, a na pewno nie robili tego niechcący, mają plan i na pewno nas wyrolują.

    • wiadomość o kolaborantach cały czas krąży po świecie od czasów Kosińskiego, ale świat nie zawsze jest miłośnikiem żydów jak to przedstawia TVgej…

 5. PiS i V4 zapunktowaliscie u mnie. Dziękuję za kulturę i spryt w walce ze scenariuszem rozpisanym przez mossad.

 6. Może poszli po rozum do głowy, a może tylko przed wyborcami grają? Społeczeństwa Europu Środkowej, zdradzone i niszczone przez Żydów w „służbie komunizmu” muszą się ocknąć, nim będzie za późno bo kraje V4 są na czele żydowskiej listy krajów do ograbienia, w kolejce czekają kraje Bliskiego Wschodu, a listę zamyka Rosja. Jak widać Żydom marzy się by połowa świata była w żydowskich łapach.

 7. Wreszcie mamy premiera, który traktuje żydów jak ludzi. A nie jak nadludzi i rasę panów za jakich się mają. Min Gliński mógłby wziąć przykład i skończyć z finansowaniem palcówek – ośrodków żydowskiej propagandy i dezinformacji, jak Polin i ŻIH. Szkoda że ucierpią dobre relacje z uczciwą, życzliwą Polsce mniejszością żydów, ale trudno – takich mają przywódców. I czas najwyższy wziąć się za antypolską agenturę – GW, TVN itd.

  • po polsce jest tyle opuszczonych, niszczejacych kaplic grobowych ktorymi nie interesuje sie polskie ministerstwo kultury, co roku kwestuja na renowacje powazek a tu prosze wystarczy pojsc do ministra on lekka reka wylozy 100 mln zl.

 8. Ustawka, a rozmowy dwustronne o czym będą, co znów sprzedadzą izraelskim firmom.

  • A przed tłumem maluczkich uchodzi się za twardego zawodnika nie ustępującego nawet Żydom. I to wszystko z takiej małej socjotechniki…

 9. Po raz kolejny Czesi pokazują że mają więcej honoru niż polskie elity – wcześniej prezydent Czech Milosz Zeman przypomniał Ukraińcom o zbrodniach na Wołyniu a nasi siedzieli cicho.

 10. A dlaczego szczyt V4 mial odbyc sie w izraelu? Panstwie ktory kontynuje nazistowska tradycje eksterminacji i okupacji Palestyny?? A armia izraelska idac sladem Waffen SS na masowa skale morduje kobiety i dzieci w Gazie

 11. Ta reakacja, to jest kropla w morzu potrzeb. Idą wybory więc jakoś trzeba przytrzymać naiwny elektorat. Zresztą w jakim celu V4 miało być w Izraelu?

 12. Wspierane przez USA roszczenia żydowskie wobec Polski są jawną próbą wymuszenia na skalę dotąd nieznaną w historii świata. Ciekawe czy wobec oporu ze strony Polski owa próba wymuszenia nie przerodzi się w tzw „wymuszenie rozbójnicze” … ?

 13. …oj , nie będzie gdzie uciekać!
  Nie będzie.
  Wreszcie Miłosierdzie Boże i Sprawiedliwość zacznie się dziać..
  Najwyższy Czas…

 14. Chwycil Polak tatarzyna , a tatarzyn z leb trzyma.
  To wszystko to milimetr w drodze do prawdziwej suwerennosci.

 15. Kamień mi z seca spadł – ta sesja wyjazdowa V4 w Izraelu to był prawdziwie kretyński pomysł. Nawiasem, kto to mywyślił i po co?

 16. Oczynszowanie świata przez „szlachtę” jerozolimską

  Cokolwiek stwierdzić, to inteteligencji
  Przecież odmówić tej „szlachcie” nie sposób!
  Oczynszowannie za naszej kadencji
  Bierze początek. Nie za życia osób,
  Których tysiące holocaust przeżyło.
  (I mogło świadczyć, JAK NAPRAWDĘ BYŁO…)

  „Szlachta”, jakkolwiek żadną szlachtą nie jest
  (Jest kupą chamów, które czosnkiem śmierdzą),
  Długofalowo jednak bierze w rejestr
  Cały świat. Błędnie narodowcy twierdzą,
  Że „Żydom tylko wciąż o Polskę chodzi”.
  Nie! Tak PODATEK ŚWIATOWY się rodzi.

  „Szlachta” nie po to mienie bezspadkowe
  Chce najpierw zgarnąć od Polski, by finał
  Był to intrygi. Muszą być gotowe
  Też inne państwa! Mus będzie je zginał.
  Bo, w przeciwieństwie do Polski, w zagładzie
  Miały współudział. Każdy forsę kładzie!

  W końcy też płacą Stany Zjednoczone,
  Co odmówiły pomocy, roszczenia
  Wzięły natomiast na siebie… SKOŃCZONE!!!
  Oto co było do udowodnienia,
  Udowodnione zostało. Panuje
  Nad światem „szlachta”, która go czynszuje…

Comments are closed.